DiegoC.

študent

<< předchozí 1 2 3
    • 2.10.2011  23:20

• 14.12.2010  19:18

Barta je skvelý, ale viac mu sedia nemé filmy (napr. Krysař), ako tie dabované!

• 29.5.2010  00:01
    Otesánek (2000)

Česká verzia Lynchovej "MAZACEJ HLAVY" !!! :-)

• 13.5.2010  19:45
    Kvaska (2007)

4* za Landu, -2* za film

• 6.3.2010  00:44
    Cesta (2009)

Verný filmový prepis knihy v peknom postapokalyptickom vizuálnom stvárnení.

• 17.2.2010  12:34
    Plán 9 (1959)

Tak zlý film, že si jednoducho zaslúži 5*. Odporúčam aj Barbarellu!

• 10.1.2010  02:48
    Čch' pi (2008)

Čakal som veľkolepý a nádherne vizuálny čínsky film. Videl som však iba priemerný hollywoodsky akčný historický film s čínskymi hercami a neskutočne nepríjemným strihom (najmä pri bojových scénach). Možno poteší milovníkov amerických historických filmov, ale určite nečakajte typickú čínsku kinematografiu.

• 20.12.2009  03:24

Niekedy mi prišiel Borat dokonca normálnejší než ľudia okolo neho.

• 5.12.2009  19:36
    Oscar (1991)

Ako decko som tento film videl snáď tisíckrát - dookola som si ho púšťal z VHSky. A na výkon Petera Riegerta čoby poslíčka sa zabudnúť nedá. Dnes by sa mi ten film už možno nepáčil, ale dávam mu 4* za očarenie v detstve a za scenár, ktorý mi vtedy prišiel geniálny. A doteraz som ani nevedel, že šlo remake Funesa (ktorý som zatiaľ nevidel).

• 16.11.2009  14:49
    Sicilián (1987)

Nevyužitý potenciál predlohy. Lambert bol hrozný a zo všetkých hercov právo on nemal "výzor Sicílčana". Scenár vynechal mnoho podstatných a zaujímavých epických scén (testament, okolo ktorého sa celá kniha točila, nebol ani len spomenutý), namiesto nich tam boli napchaté slaboduché a patetické dialógy. Niektoré dôležité charaktery tu nemali priestor na svoje vykreslenie. Kniha perfektná (porovnateľná s Krstným otcom), film neodporúčam.

• 13.11.2009  19:54
    Wanted (2008)

4,5*

• 2.11.2009  01:02

Scenáristická pohroma!!! Ak aj akceptujem náhody, ktoré priamo "zostrojila smrť", stále je tam priveľa neuveriteľných a samoúčelových náhod (a samoúčelových patológov), plno divných náhodných stretnutí (všetci šiesti sa odrazu objavia pri kaviarni?), kopu nelogickostí (alkohol, ktorý vybuchuje?) a často je konanie postáv akosi mimo moje chápanie ("Chcem ešte vidieť Toda, ideme ho pozrieť do márnice" - tomuto mám uveriť?). Pokiaľ je jednotka najlepšia z celej série, tak zvyšok ani nemusím pozerať.

• 8.10.2009  23:11
    Mafián (TV film) (1996)

Príbeh šiel príliš rýchlo, film mohol byť o hodinu dlhší a určite by mu to len pomohlo.

• 30.8.2009  15:13

2 hviezdičky plus jedna hviezdička za Juliu Roberts, ktorú hrala Tess, ktorú hrala Julia Roberts :-D

• 24.8.2009  03:08

Veľmi slabá dramaturgia, herci a dialógy však boli super!

• 6.8.2009  18:08

Zaujímavé vizuálne spracovanie a mnoho dobrých nápadov, skvelá Judith Vittet. Avšak podstatne zlá dramaturgia a slabé vykreslenie charakterov a motivácií ku konaniu postáv.

• 27.7.2009  22:07

Pastva pre oči, úžasné vizuálne spracovanie, neskutočná fantázia. Film si udržiava tempo po celý čas, človek sa nenudí. Viaceré zaujímavé parafrázy. Herci tiež nesklamali. A takisto som sa tam na pár miestach dokázal úžasne a nahlas pobaviť. Podobný film: La Antena (2007), Pád (2006), Faunov labyrint (2006)

• 6.7.2009  14:04
    RRRrrrr!!! (2004)

Podľa mňa jedna z tých lepších komédií a podstatne lepšia než drvivá väčšina amerických komédií!!! Nízke hodnotenia ostatných si viem vysvetliť jedine tým, že sú všetci zvyknutí na americký štýl. Keď komédia, tak európska!!! A hlavne bláznivá a strelená!!! Malo to svoje chyby, ale mne sa to fakt páčilo. Scenár bol miestami dosť prepracovaný a pri niektorých vtipoch som ronil slzy. V mnohom mi pripomínali Montyho Pythona.

• 3.7.2009  19:23
    Moonwalker (1988)

Tak príšerný film s tak úžasným Michealom... Mínus 4 hviezdičky za príbeh a herecké výkony, plus 8 hviezdičiek za Micheala a jeho choreografiu, t.j 4*

• 17.6.2009  16:59
    Sid a Nancy (1986)

Veľmi umelé. Sid bol fajn, Nancy mi liezla na nervy, ale napríklad Johnnymu som vôbec neveril, veľmi slabo zahraté.

• 1.6.2009  11:46
    Test (2003)

Normálne by som dal 2, ale kvôli Al Pacinovi dávam jednu navyše.

• 6.5.2009  22:14

5 hviezdičiek, ale s tým, že seriál bol lepší, mal lepšiu atmosféru a vôbec...

• 3.5.2009  18:02
    Insomnie (2002)

Al Pacina milujem, ale táto rola mi preňho akosi nesadla...

• 8.4.2009  11:43
    Space Jam (1996)

Pamätám si, že keď som bol malý, tak som zbieral z jogurtov "pogy" s postavičkami tohto filmu. Dnes som sa to bál pozrieť, že ma ten film úplne sklame, ale nesklamal. Samozrejme, že má niektoré atribúty trápnych rodinných komédií a filmov pre deti. No na rozdiel od iných je Space Jam elitou, či už sa naňho pozeráme ako na hraný alebo na animovaný film. Navyše - Lola, hoci je len animovaným zajacom, je aj tak sexi! PS: absolútnym esom bol pre mňa fór s Pulp Fiction!!! :-)

• 6.4.2009  16:56
    Vodní svět (1995)

Spočiatku zaujímavý nápad, objavujeme nový svet po akejsi katastrofe, načrtávajú sa nám reálie tohto prostredia, z pozadia sa vynorujú existencionalistické problémy. Očakávania, že to vydrží až do konca, miznú a film s vysokým potencionálom sa začína meniť na ďalší schématický hollwoodsky "akčňák" plný výbuchov, strieľačiek (kde jeden hrdina sám vystrieľa stovku nepriateľov), nepravdepodobných a umelých náhod, pateticky ladených scén a neoriginálnemu záveru. Za prvú časť 5 hviezdičiek, za zvyšok 3 hviezdičky, možno aj menej. Celkovo 4

• 5.4.2009  20:24
    Spirit (2008)

Pekne vizuálne spravené, hoci miestami by to mohlo byť lepšie. Réžia a strih však boli hrozné, pokazilo to zážitok z celého filmu. Jedna hviezdička je tam len za to, že mám Millera rád. Ale nech už nič viac nerežíruje, nech to radšej prenechá Rodriguezovi, ktorý by to "zmákol" podstatne lepšie.

• 18.3.2009  23:25
    Barva odvahy (TV film) (1999)

Z filmu som videl len trochu a aj to bolo dávno. Neviem posúdiť, či bol film dobrý alebo zlý - preto prosím o opustenie, že nebude hodnotiť kvalitu filmu, ale niečo iné. Tých 5 hviezdičiek dávam za "osobné osvietenie" - film Farba odvahy totiž rapídne zmenil môj postoj k rasizmu - a to dokonca len asi 10 minútovým úryvkom, čo som videl.

• 23.2.2009  11:41

„Na svete sú dva druhy ľudí: tí, ktorým sa filmy od Sergia Leoneho páčia, a tí, ktorí ich ešte nevideli.“ Pre mňa najlepší western všetkých čias!!! Leone je kráľ!

• 8.2.2009  02:32

Možno si to zaslúži viac hviezdičiek, ale od Coenovcov som čakal niečo viac.

• 23.1.2009  00:54

Veľmi kvalitný dokument. Na rozdiel od dokumentu "Punk jako životní postoj" (Don Letts, 2005) neomieľa len všeobecné veci, ale ide aj do hĺbky. Tu sa dostáva v pomerne veľkej miere do konfrontácie old-school punk a pop-punk, navzájom si podávajú argumenty pre a proti (toto mi v Lettsovom dokumente chýbalo, Letts sa takmer vôbec nevenoval súčasnému pop-punku a jeho vplyvu). Dokument je omnoho prehľadnejší, jasnejší, pochopiteľnejší, viac faktov a konkrétnych príkladov. Možno tempo bolo niekedy vysoké - niekedy som nestíhal - ale aspoň tempo nekleslo tak, aby som sa pri tom musel nudiť. Nechýbal tu ani občasný humor a zaujímavé spracovanie. Dá sa veľmi lacno zohnať v Levných knihách. Punk's Not Dead a nech nám Adicts ešte dlho vydržia :-)

<< předchozí 1 2 3