Těžká Barbora (1960) (divadelní záznam)

Pět hvězd a je zajímavý, že vlastně nevim o čem hra je :D. V podstatě stačí přeskakovat hrané pasáže a sledovat jen dialogy mezi mistry Horníčkem a Werichem - no a to je za deset hvězd, hru jsem vlastně neviděl takže nula, podělíme dvěma a jsme na pěti :D

Temný rytíř (2008)

Další z mých 100% co dodat...Nolan je génius, Zimmer s Howardem představují dokonalou symbiózu, Batman má hustej přízvuk a mašinu a Ledger alias Joker je asi nejlepší padouch, kterýho jsme měli možnost kdy ve filmu vidět.... tohle není v žádném případě film o komiksové postavičce - to ani náhodou. Batman tady posloužil jen jako velmi solidní základ ke špičkovému drama/krimi/thrilleru který vás doslova uzemní. Batman is not a hero - he's silent guardian... watchfull protector....dark knight

Krvavý diamant (2006)

Akce od začátku do konce. Pro mě neuvěřitelný výkon DiCapria pro mě osobně asi jeho nejlepší film a zbytek ansámblu mu víc než dobře sekunduje. Soukromá tragédie na pozadí historických událostí bývá většinou už solidní základ pro dobrý film. V tomhle případě bych řekl že se z toho povedlo vytřískat ještě trochu víc - ve filmu není hluché místo a jste vtaženi do děje celou dobu, bezva počin...

Bourneovo ultimátum (2007)

Paráda do třetice. Bourne je zpátky a pomaluje se dozvídáme kdo vlastně je, spolu s dějem graduje postupně i kvalita celé série. Předpoklady že ve většině případů jsou pokračování slabší zde neplatí. Greengrass to dotáhl k dokonalosti a tak je Jason v nebývalé formě, sice furt zdrhá před celou CIA, ale očividně cíleně jen proto aby všem nakonec nakopal prdel....jak napsal POMO to nepotřebuje komentář, to musíte vidět...

Vánoční prázdniny (1989)

Naprostá vánoční klasika, přiznám se že mi nesedí filmy, kde jedna absurdní situace vytváří druhou, ale tady je to výjimka potvrzující pravidlo. Je to asi tím, že jim to není vyhrocený do absolutního extrému a představený charaktery prostě nemají chybu, když už myslíte že je to přesně co má být tak se jakoby nic objeví Eddie se svým autobusem aby filmu dodal ještě větší drive....paráda... no a v momentě kdy se na scéně objeví strýček s tetičkou Bettany už jen řvete smíchy prostě stylovka 95%

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Rozhodně nejsem jedinej, kdo má tenhle film zařazen na absolutním vrcholu. Tady prostě nejde najít slabinu a slova chvály jsou zbytečná, jen se podívejte a pak mi dejte za pravdu. Neopakovatelný. Nejlepší. Shawshank. 100%

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Jedna z nejlepších komedií po revoluci. Neuvěřitelná porce legendárních hášek a situací, nehledě ani na to že do velké míry ukazuje bolek a spol. ve filmu realitu devadesátek.

X-Men: První třída (2011)

V podstatě z toho důvodu, že jsem viděl předchozí resp. následující díly jsem se z povinnosti chtěl mrknout jak to začalo. Nečekal jsem od toho moc, ale o to víc jsem nakonec dostal...132 minut zábavy napětí úžasu a taky nakonec chvilku wolverina, i jeho jedna věta ve filmu je celkem nezapomenutelná. Pro mě největší překvapení poslední doby. Skvělý Fassbender a snad ještě lepší McAvoy rozjíždějí pro mě nejlepší možný začátek série, byť jen retrospektivní. Výborně 95%

Invictus: Neporažený (2009)

Pár sportovních dramat tady už bylo, dokonce jich pár bylo podle skutečných událostí, ale tenhle film u mě absolutně vede. Myšlenka Nelsona Mandely, kterou Eastwood precizně prezentuje je skoro neuvěřitelná a přitom naprosto jednoduchá - zcelit národ pomocí sportu. Samozřejmě je to podáno jistým Clintovským pohledem, ale v tomhle případě to funguje, věřim Mandelovi i Pienaarovi každý slovo!

Pomáhat a chránit (2011)

Nářez v podobě excelentního flegmatickýho Gleesona coby místního strážce pořádku Gerry Boylea a Cheadle jako spořádanýho agenta FBI Wendella Everetta, ze kterýho si Boyle neskutečnym stylem dělá prdel. Okořeňte to partičkou pašeráků, přidejte dvě vraždy nějaký ty štětky, umírající matku a je tu hustá detektivní komedie, která se může v tomto žánru ucházet o počin roku.