Absurdní planeta (2020) (seriál)

Začátek byl slibnej a koncept komediálního dokumentu se mi líbí...jenže už někde u hovniválů to začíná spadat opakovaně do trapna, estrády a nuceného vtipu za každou cenu, takže nakonec jsem ani jedničku nedokoukal. Škoda, protože námět je je to dobrej, jen přehnaně zpracovanej.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Plusem je výborná byznysová lekce obsažená prakticky v každém dílu, ze které si může mnohé odnést i kdokoli jiný z prakticky kteréhokoli oboru, pokud si umí informce konvertovat pro svoje použití. Mínusem, který začne člověku docházet po několik desítkách dílů, je stejnost. To, že Pohlreich používá stejný mustr, je samozřejmé. Problémem je ovšem to, že za sebou nechává restaurace, které jsou do značné míry zaměnitelné. Tohle hodně vyniklo u dílu s čarodějnickou restaurací Simsalabim, kde v rámci Pohlreichova zásahu zařvalo opravdu zajímavé prostředí. A určitě to není jediný případ, kdy Zdeně v zásadě normalizoval něco, co mohlo dotyčné místo oživit.

Archer (2009) (seriál)

Zkombinujte ještě trochu víc destilovaný jazyk South Parku, přidejte několik nápadů z Futuramy, nechte si vyjet kreslenou verzi Bonda a tohle všechno smíchejte dohromady. Výsledkem je akční, nápaditý a neuvěřitelně, ale opravdu nehorázně zábavný mix cynických tajných služeb, kde alkohol teče proudem, spodní prádlo je celkem běžně jediným oblečením a hlavní hrdina je schopen počítat vystřelené kulky včetně skupin automatických zbraní. Buď to budete milovat, nebo nenávidět. Pokud to první, garantuju lásku na celý život. http://umenivyberu.cz/serialy/archer-aneb-bond-dohnany-do-extremu/

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Zprávu o vzniku animáku jsem vítal, ale zároveň jsem se docela bál toho, že se s klasiky stane nucená fraška zaměřená na děti. Na starých kusech jsem vyrůstal a nepřestavily mě bavit ani ve 30ti...a v souladu s tím mě tenhle kus ujistil, že se není čeho bát. Jsou zpátky. Mrštnější, stejně trefní jako kdysi, satiričtější a reagující na současné problémy světa, ale jako obvykle po svém. http://umenivyberu.cz/filmy/asterix-sidliste-bohu-elegantni-vstup-galu-do-21-stoleti/

Bez dechu (2011)

Přinejlepším scela průměrný generický teen spy snímek držicí se striktně šablony a nenabízející nic zajímavého.