Payback: Straight Up (2006)

Čau, jsem Mel a podělali jste mě o par tisíc dolarů. Tak já rozpoutám jatka a vychází to na jeden podělanej doláč jeden mrtvej. Ale chvílema to bylo bavendo. Jen nechápu zdejší hodnocení. Za mě 70% max.

Terminátor (1984)

Nízkorozpočtovej Sci-Fi kult z 80tek. Pomyslil jsem si, že to bude tranďáckej vykyslej kočkopsí gulášek, kterej by nedal ani Jirka Babicovej ft. Ládik Hruška dohromady. Tak jsem se tomu léta úspěšně vyhejbal. Tyvogo, ono mě to ale vzalo už od první scény, co se Árný respnul v minulosti a pokosil vejrostky - děti květinovejch dětí. Smekám, jaký dílo vzniklo za takovej budget. Člověk je celou dobu napjatej. Zvláštní poklonu skládám Kajlovi, že do toho ve čtyřiceti konečně zabušil a hned dokázal naštěkal Sáru. 8/10

T2 Trainspotting (2017)

Vod podzima jsem byl naklepanej na pokračovačku toho 20 let starýho vysmaženýho kultu. Dočkal jsem se. To, co jsem viděl ale bylo už o něčem jiným. Herák hraje béčkovou roli a je to spíš nostalgická vyřizovačka účtů/napravovačka vztahů po kapitální Markovo čorce. Remixlej Born Slippy se parádně prolíná a sledujem co se za ty léta změnilo. Opět to má šťávu, několik dobrejch scén, fórků, odkazů na jedničku. Meeting na záchodech za doprovodu RUN DMC byl pro mě předčasnej vrchol. Begbie je upgreadlý psycho a Spud je prostě top postava. Ten herec je zralej na oscara za vedlejší roli. Jsem rád, že todle pokračování se natočilo. Určitě není zbytečný, jak tu některý mudrcové píšou. 7/10

Zlato (2016)

Trailer splnil účel a tak sem si to jako ovce štrádoval do kina. Z Matěje udělali humusáckýho slizouna prvního kalibru. Je to pan herec, opět zaválel, o tom žádná. Bajlaj vočko půlka filma se odehrává v exotický oblasti, což za mě vždycky film dělá o něco víc originálním a člověk si ho hnedka líp zapamatuje. Bylo to svižný, žádná nuda. Ke konci to byl zvrat (né zvratka) za zvratem, po*eb za po*ebem, jak to má v tomhle žánru bejt. Určitě stojí za shlédnutí. Todle je klasickej příklad toho, že tři hvězdy jsou málo, čtyři hodně. Tentokrát ale prostě ****, má to šťávu. 7/10

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Tak jsem si pustil toho legendárního, nesmrtelnýho Indiho, kterýho všichni milujou a je to velkej kult. Posekal by Bonda, protože je to prej ještě větší řízek. No a co jsem to vlastně viděl? Sám nevim. Archeologa, kterej si to takhle učí a najednou má jet sólo do Egypta počořit náckům archu a zachránit svět. Áda tam asi poslal mentální ústav z Heidenheim an der Brenzu, nebo jinak si nedokážu vysvětlit tu debilitu každýho fricka do jednoho. Nehledě na to, že DAK v tý době ještě neexistoval, na to ale kálí pes. Tadlencta směska valečnýho/dobrodružnýho/akčního/komedie/parodie (fakt nevím, jak se tomudle průjmu dohromady říká) je zatím mimo moji dimenzi chápání. Nicméně jsem necinkal klíčema a už sem se narodil do doby, kdy frčí něco jinačího. Vidět něco takovýho muselo bejt porno oproti Diskopříběhu. To naprosto chápu. 7/10

Kladivo na čarodějnice (1969)

Další stěžejní film československý kinematografie pokořen. Musel jsem to přece počekovat, když je to v první stovce. Temný a depresivní dílko. Ukázalo jeden p*ůser, co se beztrestně děl v 17. století. Sdělení filmu je jasný, ale co vlastně na tom hodnotit? Kvalita obrazu otřesná (koukal jsem ve full HD), herecký výkony otřesný. Přesto, ale už jen kvůli zajímavému tématu není na škodu takový film vidět. 7/10

Rande (1997) (pořad)

Očistec. Mrduchtivé piče a jejich samičí kreace.

Earth (2007) (TV film)

Čeknul jsem tenhle dokument, jelikož dnes (27.11.2014) byl vedenej jako 25. nejlepší dílo vůbec, tak mě to jasně, že zajímalo. Záběry přírody jsou neskutečný, parádní a vše je doprovázeno klasickým komentářem, jako u každýho dokumentu. Ale jsem v rozpakách co vlastně tady hodnotit. Tak aspoň pocením cápky co vzali nějakou vymazlenou super HD kameru a objeli nejhezčí místa zatím buržoázně neposkvrněnýho světa.

Mistři hazardu (2005)

Parádní komedie ve střeleným vidláckým vohozu s neskutečným hereckým obsazením. Cením, že někoho napadlo vedle sebe hodit tydle legendární týpky. Tedlencten nápad fakt klapnul. Stiffy a Johnny aka bráchanci Dukové jedou bizarní buranskej riddim až do závěrečnejch titulků. Viděl jsem to už několikrát, je to fakt tupá komedie. Já ji ale prostě můžu. Jó, je to nářez prostě, tyvogo, fakt, že jo.

Kameňák 4 (2013) odpad!

Pseudobizarnost českých luků a hájů v čele s céčkovou patriotkou karcionogenního čehosi v koprodukci TV Hovna stylu Surgery im Rosengarten část druhá Danou Morávkovou, Jiřkou Pomyje, mafiánem Dejdarem s měcholupskou přebornicí v roztažení nosních dírek Álou Bendovou, Joskou Laufrem nebo s kazmoshotem Krampolem. Sečteno nadtrženo českej prapodivnej rybníček v jednom paskvilu připálené omáčky trapnohumoru okořeněné amatérizmem. Jak výstižný je Anglický překlad filmu. Nicméně mi bylo jasné do čeho jdu a naprosto jsem si tuto déčkovitost užíval. Debilita dokonce předčila mé očekávání :) za což jsem jedině rád.