Rivalové (2013)

Čakal som kvalitý, ale a la "dnešný holywood" film. Ten som dostal. A k tomu nečakane dobrú pointu. Skoro ako by to vôbec nebolo točené podľa reálnych udalostí, takmer ako krásna metafora démonov, ktorých má v sebe každý z nás. Aby to nebolo jednoduché, tak the bad one je spočiatku sympaťák, a ten dobrý je asshole. Na záver sú obaja zlí, obaja dobrí, obaja zavrhnutia hodní, právom obdivovaní a hlavne - potrebujú sa navzájom. To, ako sa počas deja menia je veľmi prirodzené, pozoruhodné, super. Vzťah medzi týmito dvoma a jeho dynamika je to, čo z toho filmu robí 5* kvalitný snímok. Nuž a kamera, hudba, atmosféra, réžia nič z toho nezaostáva. Skutočne mi nenapadá jediná chyba, jediný dôvod, pre ktorý by som znížil hodnotenie čo i len o desatinu bodu. A propos, bál som sa toho, že použijú animované zábery práce motorov. Všetci vieme aký je to otrasný gýč (horší ako biele jednorožce šabľujúce dúhy). Oni z nich spravili čerešničku na torte.

Kill Bill (2003)

Lyrickoepický epos v modernom kabáte od Tarantina. Pripravte sa na "mind-blowing" zážitok.

Otevři oči (1997)

Originálna - must see - klasika. Neskoršia prerábka Vanilla Sky je tiež dobrá, ale toto dielo je úprimné a presne vie, čo chce povedať.

Drive (2011)

Nefalšované umelecké dielo, navyše naozaj kvalitné.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Kto má rád kvalitné filmy a nepozná StarTrek tak áno. Fajn, pre vás len dobre. Ale ST Into Darkness už nie je viac Star Trekom. Nie je. Bodka. Film samotný nekomentujem, určite by som sa len zase opakoval. Okomentujem len príbeh aj to len v skratke - ak by doteraz žiaden star trek neexistoval, tak by bol na 4*, ale chýbajú mu prvky a rysy, ktoré všetky ostatné ST príbehy mávajú. Ak tam aj nejaké sú, tak ich prekrútili a zbanalizovali.

Hoří, má panenko (1967)

Určite poznáte otázky typu - Keby k tebe prišli mimozemšťania a dožadovali sa filmu, ktorý by zhliadli aby čo najskôr pochopili ľudstvo. Tak tento kúsok by som im pustil, ak by som chcel, aby si okamžite zbalili kufre, leteli svetelné roky a parseky ďaleko a už sa nevrátili. Veľdielo Miloša Formana.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Z celého snímku cítiť Bena Stillera a jeho doterajšie skúsenosti s filmom. Bohužiaľ. Keby sa odpútal od svojich puberťáckych a neskôr rodinných ľahko stráviteľných komédií, ktoré musia chápať aj deti, bolo by to možno aj na 5*. Dovolil som si zavrieť jedno oko ohľadom tejto veci, pretože nám snáď B.Stiller filmovo začal dospievať. Zaručene za 5* je soundtrack, na to, že je to de facto kompilácia a nie plnohodnotná filmová hudba. Príbeh by bol na 2, moožno 3*, ale hodnotenie vylepšujem aj kvôli tomu, že som sa kvalitne zabavil, hudobne vyžil, hercom uveril a užíval si krásnu kameru a scenérie. Navyše sa mi páčila lekcia "asertivity" na záver, keď vedeniu odovzdal sľúbený negatív.

Méďa (2012)

Originálny námet, ťažko sa mi hľadajú filmy, s ktorými sa to dá porovnať, pretože je to fakt jedinečný príbeh (podobnosť sa dá nájsť len v zákaldných rysoch). Zaručená zábava.

2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

Bez náväznosti na film 2001 by to bol viac menej starý nanič brak. Efekty ok, herectvo ok, ale nič výnimočné.