Temný rytíř (2008)

Nemá cenu cokoli dodávat, vše již bylo řečeno. Neskutečně reálné, což se nedá říci u rádoby psychologických filmů, ale takovou reálnost zažít u komiksového filmu je opravdu nečekané. Nolan je režisér neskutečných kvalit a ještě se mi nepodařilo na jeho filmech najít nějaké šrámy. Na Temném rytíři je sqvělé naprosto vše. Takto vypadá film, kterému se dává 100%..................... ani já nejsem vyjímka a přidavám se k plnému hodnocení. Naprosto profesionální práce, kterou je opravdu třeba viděti vícekráti po sobě. Určitě si to užijete a každou další projekcí bude lapeni v této lehké, težké? nebo spíše temné droze, podanou mistrem dealerem Nolanem, Ledgerem, Balem ...... uhuh

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Opravdu veliké zklamání. Začátek filmu velice slušný. Hlavně Crowe je jako vždy velice charismatický, ale co se potom stane je tak neskutečně křečovité a konec tomu všemu nasadí korunu, že jsem se musel opravdu smát, což zřejmě scenárista (zda-li vůbec nějaký byl) asi neměl v plánu. Jinak musím naprosto souhlasit s Trellínem. Divím se, že se tomuto rádoby westernu propůjčili, tak zvučná herecká jména. Ty dvě hvězdičky jsou za hercké výkony a celkem slušný začátek. Brečím a prosím o nějaký western - vyslyšíte mě pane Eastwoode, please

Venkovský učitel (2008)

Bohdan Sláma zkrátka umí točit filmy o obyčejných lidech a přitom ukazovat vše tak přirozeně, že Vám ani nepříjde, že se díváte na film. Dlouhé scény bez střihu dokáží tak vtáhnout do děje, že si připadáte aktéry či přímými svědky jednotlivých scenérií (i když ne bezstarostných). Bravooo, jen více takových snímků na našem českém písečku.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Neříkám, že to nebylo působivé, ale kdyby nebylo v názvu filmu jméno klasického amerického vetrána z vietnamu Johna Ramba, počítám, že by bylo zdejší hodnocení něco mezi odpadem a 50% (dávat vice jak 3* jen z nostaligie mi nepříjde fér). V kině řežba, jak blázen, ale bouhžel pod slovem "film" si předstaavuji něco jiného.Toto byla upoutávka na brutální počítačovou hru ve stylu FarCry nebo ...

Monstrum (2008)

Napínavé, a v kině s dobrým zvukem vskutku mrazivé. Pseudodokument s ruční kamerou, který staví na autenticitě podobně jako Blair witch. Přesně ten typ filmu, kde atmosféra a strach z neznáma (lepší než ukázat slizké potvory - i když na pár také dojde) dokáže navodit mnohem větší úzkost a emoce než ukázky hollywoodských trikových možností ze všech možných i nemožných úhlů kamery. Milé překvapení !!! Díky čsfd jsem šel na tento film do kina, jinak podle názvu a anotace v časopisech by mě to ani ve snu nenapadlo.

Bourneovo ultimátum (2007)

Nejlepší díl trilogie. Konečně se mi alespoň jeden díl podařilo shlídnout v kině a je z toho akční zážitek roku. Bourne a Greengras v nejlepší formě. .... A ta kamera při honičkách v Maroku je vymazlená :-)

Transformers (2007)

Akční film, který překypuje hodně dobrými triky. Podívaná v kině je opravdu zážitkem. Ale podruhé už si to opravdu nepustím. Akce střídá akci a někdy je to hodně nepřehledné. Oddychovka je to dobrá, ale davám 70 %, protože od filmu čekám trochu více než jen vizuální peklo. Kdo má rád akční podívanou sršící speciálními efekty bude na vrcholu blaha, ten ať si přidá k mému hodnocení 2*. Dobrou zábavu hi

Krvavý diamant (2006)

Herecké výkony bravůrní (především výkon Djimona je excelentní), ale příběh v druhé polovině spadává do typické Hollywooďárny. Jinak celkem milé překvapení 70%.

Spider-Man 3 (2007)

Jsem zklamán. Dost nevyrovnaný a místy sebeparodující. Nebýt Harryho a jeho vývoje, tak jsem odcházel z kina znechucený. Poslední půlhodina je opravdu děsná.Ubrečená a ústy cukající M.J., které sekunduje Peter je něco tak nevkusného, že mi to dokázala zkazit celý film. Ale celkově druhá polovina je hodně slabá až směšná.

Terminál (2004)

Spielberg je fachman pár excelance a když si tam dosadí Hankse, který umí zahrát skoro každého, tak můžeme očekávat dobrý film. Jenže zde je tu menší chyba. A to, že po druhé se již na tento film asi nepodívate a celkově jen tak zašumí a vyšumí. Není tu prostě něco tak silného, aby Vás to více připoutalo. Je tu sice snaha o nedokončení vztahu s Letuškou, což je sice trochu nezvyklé, ale žádná revoluce se nekoná. U něčeho jsem se zasmál (hlavně mě dostával ten indický uklízeč). Vychází mi z toho lepší průměr (což potvrdili i zde přítomní). Spilberg je dobrý filmař, ale scénář je už trochu slabší. :-( škoda