Nevyřízený účet (2013)

Konečne thriller ušitý presne pre mňa. Nemá síce prepracovanosť hviezdneho Ch. Nolana či Q.Tarantina, ale svojou jednoduchosťou smelo vykročil z radu náročných filmov a tým roztrieštil stereotypnosť, ktorá v poslednej dobe dáva do popredia kvalitu filmu podľa nápaditosti režiséra a vložených investícií. Statham navyše bez akej koľvek podpory známych akčných hrdinov skvele zapadol do rodinného príbehu. Motív, ktorý z otca robí ochrancu svojej dcére, ma tiež nadchol viac ako inokedy. Už neraz som vzdal hold filmom s priemerným hodnoteným na tomto portáli, spomeniem napríklad Killer elite, či Killer Joe a tak to robím presne aj teraz. Ako verný fanúšik Stathama a "nenáročnej" oddychovej formy prevedenia dávam 90%.

Newyorská romance (2013)

Každý film je doplnený hudbou, či spievanými skladbami, no tu je to postavené ozaj na vysokej úrovni. Tvorcovia využili potenciál dvoch efektívnych a silných predností, ktoré dokážu filmu vdýchnuť nezvyčajnosť. Neľahký osud dvoch ľudí pôsobí nenútené, napriek tomu s úplnou ľahkosťou pôsobí na emócie, ktoré neúnavne strieda energia prúdiaca z tónov rozohraných piesni. Potom sa Vám chce raz smútiť, či plakať a raz tešiť sa a tancovať. Aj keď role hercov nie sú až tak náročné M. Ruffalo a K.Knightley zapadli do deja veľmi dobre a v duchu jednoduchosti dokázali vo mne vyčariť záujem. Najlepšou scénou sa každopádne stal moment, keď prvý krát mladá Gretta vystúpila v bare a stroskotaný producent dokázal rozhýbať ostatné hudobné nástroje. Za mňa zaslúžených 70%.

Neznámý (2011)

Na každého raz padne slučka, ktorá stiahne krk a ukončí ľudský život a to bez výnimky nájomných vrahov, skôr naopak ak sa stanu nepohodlnými rýchlo ich dajú odstrániť. Takto to bolo aj v tomto prípade, aj keď na akciu si trebalo počkať. Liam Neeson nesklamal, ukázal výhody veľkého, silného chlapa ktorý nemal problém si to s niekym rozdať. Dobrý dojem na mňa urobil Bruno Ganz, ktorý rafinovane a s ľahkosťou zvládol svoju rolu. " kyanid v dobrej domácnosti by určite nemal chýbať " .Najlepšou scénou bolo, keď January Jones cez dieru v stene chcela deaktivovať bombu a tá svojou explóziou ju rázom zmietla so sveta. Aj keď Dr. Martin Harris sa dopátral k tomu kto bol, čo sa stalo v Berlíne chýbalo mi tam vykreslenie prečo ho chceli odstrániť.70%

Nezvaní hosté (2011)

" Hororové jazdy " veľmi neobľubujem, pretože obvykle tam dej nepracuje ako primárna časť, ale všetko sa točí okolo stupňovania napätia a vydesenia diváka v jednotlivých strhujúcich momentoch, ktoré bez poriadne prepracovaných efektov, sú len pokrčeným papierom v koši. Ani v tomto príbehu to nebolo inak, keď dejový uzol držal ako tak, ale s nepresvedčivým koncovým odhalením sa veľmi ľahko rozpadol. Ďalej mi tam chýbalo viac hororových prvkov spestrených výraznejšou fantáziou, pretože vykreslenie muža (ducha) bez tváre bolo nenáročné a tie lepšie sa dostavili až pri konci, keď sa vynorili "morbidné korene stromov" a zajali mladú Miu. Našli sa však aj lepšie momenty (skôr thrillerové) ako v prípade riskantného pohybu zvárača po konštrukcii, ktorý sa skončil tragicky. Celý film však prebiehal vo veľmi peknom a oku lahodiacom prevedení, čo ma potešilo a tak som sa priklonil k 50%.

Nezvratná diagnóza (2011)

Zbežne som si pozrel tvorbu Maria Van Peeblesa a väčšina jeho filmov zapadá do žánru dráma, ale jeho úspešnosť sa pohybuje stále okolo priemeru a bohužiaľ ani teraz zo seba viac nevyžmýkal. Film nie je zlý a navyše aj herecké obsadenie na čele s Curtisom "50 Cent" Jacksonom naznačilo svoje kvality a dobrý individuálny prístup, ale k lepšiemu hodnoteniu mi tam chýbala lepšia práca režiséra, ktorý by tomu dodal "viac života" a vyššie vystupňovanie napätia v dramatických momentoch. Za slzy z chlapských očí, dávam zaslúžených 50%.

Nezvratný osud 5 (2011)

Aj táto časť notoricky známeho hororovo - fantazy príbehu, napredovala podľa svojich predchodcov. Ani zmena režiséra nepriniesla nič veľkolepé,nič čo by rozpálilo tlejúcu pahrebu do nebezpečného ohňa. Akoby by tam bola dávku nechuti urobiť niečo viac pre zdokonalenie, alebo je to o ľahostajnosti a amatérskom prístupe? Neviem aká je pravda, ale prvé dve časti zožali u mňa podstatne väčší úspech a moje očakávanie, že tento krát pôjde o zdokonalenie, bolo rýchlo zahasené.

Nic nás nerozdělí (2012)

Naomi Watts ma nesklamala ani tento krát, to čo som od nej očakával zahrala s jednoduchosťou a s výborným nasadením. Okrem nej, mi krv v žilách rozprúdil aj Tom Holland v roli mladého chlapca Lucasa, ktorý neskutočne dobre zvládal celú hrôzostrašnú a komplikovanú situáciu. Film je po technickej stránke ozaj lukratívne prepracovaný, keď každý snímok kamery či už v detaile, či v širšom zábere pôsobí bez najmenšej chybičky a diváka pohlcuje svojou nespútanou atmosférou, ktorá vás v dramatických okamihoch doslova vyžmýka ako citrón. Napriek tomu som sa veľmi nestotožnil s dejovým pochodom, ktorý v začiatku nabral gigantický rozmer (topenie sa vo vode plnej bordelu, následný boj o život) a potom začal stagnovať ako americká burza (motanice v nemocnici a návrat, už oplakávaného otca). Ťažko mi je uveriť, že keď film bol podľa skutočnej udalosti, že sa to takto pekne skončilo. Celej dráme by lepšie podľa mňa svedčil smutnejší záver, za mňa 80%.

Nic než pravda (2008)

Aj keď K. Beckinsale mám výnimočne rád, hodnotím to na 70%. Výkon a herecké odovzdanie tu bolo bez chybné, to čo ma sklamalo bolo slabšie a málo pikantné zrealizovanie skutočnosti, ktorá sprevádzala jej pobyt vo vezení. Strata manžela a odlúčenie syna, jej síce ubralo hrdinský úsmev z tváre, ale trpkosť pobytu vo vezení pocítila minimálne. Jeden incident za rok sedenia bol skutočne málo, očakával som, že jej psychika dostane viacej zabrať a ona konečne dostane rozum a rozviaže svoj novinársky jazyk. Namiesto maximálneho vystupňovania drámy sa tak do popredia dostalo vlažnejšie ťahanie po súdoch a tak emócie opadli.

Noc hrůzy (2011)

Celkovo slušne namiešané krvavé frapé,ktoré som si pomaly a spokojne popíjal cez slamku. Výraznú chuť tomu pridávala hudba, ktorá primerane dopĺňala jednotlivé scény a udržiavala moju pozornosť. Samozrejme, že toto nebol životný výkon Colina Farrella, ale mladý Anton Yelchin akoby sa spustil v tomto zimnom obdoby z veľkého zasneženého kopca na dobrých lyžiach a po prvej väčšej zvládnutej role vo filme The Beaver pokračoval bez chýb aj v tejto hlavnej úlohe. Tým, že sa tvorcovia rozhodli aj pre nádych komédie stratili časť mojich preferencií.

Noc žraloka 3D (2011) odpad!

Neuveriteľné, tento odpálený backhand smeroval úplne mimo ihriska. Ani vlastnosti lietajúceho psa " Falca " známeho z nekonečného príbehu sa nevyrovnajú " Sharmenovi ", psovi ktorý neúnavne plával a nakoniec z jazera vyskočil na loď.