• Pohádka

Like Cats and Dogs (2017) (TV film)

Som nefajciar, ale: "Pohoda, klidek, tabacek!" Romanticka pohodovka bez vyssich narokov. A pokial ma niekto po krk standardnych skaredych bab v novej - narocnej aj smejdovej - produkcii, tak tato kocka je presne to, na co sa da pozerat, aj ked vypnete zvuk. Len ten chalan je taky trochu nemastny-neslany. Film je sladak ako vysity, ale v tom momente som naozaj nic narocnejsie nepotreboval. (mam to v madarskom dabingu.)

Noc hrůzy (1985)

Horror, ktory ma viac zabavat, nez strasit. Okrem toho, Amanda Bearse je velmi mila kocka a s tym jej ucesom (podobne ako vo filme Americka Zmrzlina) jednoducho na zahryznutie - co takto pochopil aj predstavitel Chris Sarandon - a to doslova! Hodnotenie som znizil o jednu hviezdicku za pre mna debilne zubate znetvorenie Amandy Bearse v zaverecnych scenach. Sikovne "spicaky" v milom ksichtiku a v spravnej atmosfere vedia byt ucinnejsie, nez takyto paskvil. Skoda, pretoze inak cely film je toceny v typicky anglicko-hammerovskej nadsadzke, ked naznacene zlo a husta atmosfera su stokrat ucinnejsie, nez echtovne americke (srackove) bomba-efekty.

Nur der Sieg zählt (1995) (TV film)

Film o sportovkini, ktoru podrazi a o zivot jej usiluje najblizsi priatel. Davno nevidene, spominam, ze dobre.

Bomby pod Berlínem (1999) (TV film)

Lahka akcna scifi so sympatickou babou v hlavnej ulohe. Na nemecke pomery slusne odvedene, kto je zvyknuty v americkych srackach na viac decibelov a ohna, ma po ptakach. Pre mna dobre!

Poslední skaut (1991)

Neviem, do ktorej kategorie mam zaradit tento film. Lebo co zacina ako beznadejna cynicka tragedia, v zavere je vlastne optimisticky happyend. A medzi tym vsetko mozne, ale predovsetkym to "vodsejpa" a bavi ! Nenudi ! Co neznasam v zivote aj vo filme je nuda. Takze 5 hviezdiciek.

Husári (1978) (divadelní záznam)

Nadherna inscenacia! Mam ju nahratu nekompletne a roky som ju nevedel zohnat v celej stopazi. Ani trezorove filmy za sociku neboli tak zabetonovane ako tieto skvosty. Je to priklad debility a ignorancie profitovo - politicky orientovanych medii. Od doby vzniku bola tato inscenacia uvedena asi dvakrat. Keby tieto inscenacie - vratane t.z.v. "pondelnajsich inscenacii" STV davali pravidelne namiesto primitivnych US/Tureckych hovadin, urobila by statna televizia pre blaho a inteligenciu naroda ovela vacsiu sluzbu! Lenze, to by na tantiemoch zarobili asi ti nespravni ludia. Navyse - podla informacii predovsetkym byvalych zamestnancov STV - tony originalnych zaznamov zhnili na dvore a vlhkych skladoch STV v Bratislave. Nech je im slovenska skladka odpadu lahka! S americko-vychodniarskou mafiou v STV na vecne casy a nikdy inak !

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Vdaka Bohu za "Tri orisky pro Popelku"!!! Ostatne rozpravky to maju tazke, aby sa aspon priblizili kvalite tejto superrozpravky. Tento film na to urcite nema. Ale zabehani herci so svojimi "heftami" to pozdvihli na znesitelnu uroven. Celkom fajn, dokazem si to pozriet aj v reprize.

Na Hromnice o den více (1993)

Pre mna film tvoria dost podstatne hlavni predstavitelia. A v tomto filme maju odo mna 10 hviezdiciek! Hraju dobre, vyzeraju dobre a su strasne mili a sympaticki. A ked navyse sedi vsetko ostatne, je to jasne. Film so videl v nemeckom dabingu a bol spicovy, videl som ho uz asi 5x, cesky dabing bude tradicne asi este lepsi.

50x a stále poprvé (2004)

Parik (cesky: parecek :) pre mna jednych z najnesympatickejsich hercov, ktori sa pokusaju hrat na hercov. Rodinna lobby je asi silna, schopnosti minimalne. Ked vidim niekoho z nich v titulkoch filmu, tak prepinam na iny program. A ked sa pozabudnem, tak lutujem strateny cas.

Svatý (1997)

No film nic moc. Toto je doslova znasilnenie mena filmu a hlavnej postavy kultovej detektivno-komedialno-dobrodruznej serii The Saint (Simon Templar) s Rogerom Moorom. No je bezocivost. V povodnej serii Simon Templar bol amatersky detektiv, anglicky gentleman, ktory spolupracoval s policiou pri patrani po zlocincoch a zlodejoch. Sice to bolo trochu naivne, ale malo to smrnc! (styl serialov 70 rokov - Star Trek, 3 andelickovia pre Charlieho, Bonanza, Magnum - sice rozlicne namety, ale kultovne oblubene). Tvorcovia filmov, ktori zneuzivaju oblubenost filmov z dob minulych a kradnu nazvy filmov, ci serialov a ich postavam, by sa mali skvarit v pekle a dostavat denne covid ockovanie do prdele odpredu!