• Pohádka

Za jedné bouřlivé noci (2005)

Trochu prisladene. Kozicka by mala byt trochu menej milsia, vlk zase ... no, naopak. Niektori recenzenti pisu, ze je to nerealne. Ale je to rozpravka. Navyse - co je realne na tych bombastickych polo-animakoch typu "Spider Man", "Super Man" a ostatnych "Manoch"? "Matrix" nevynimajuc. V umelych podmienkach toto spojenie predatora a koristi je realne. Staci si na XYZ-Tuboch vyhladat videa so zajacikmi a psami, prip. ine kombinacie, ktore by asi v reale skoncili dost brutalne, pokial by nebol dostatocny prisun potravy pre predatora. Videl som opacny tragicky pripad - realny dokument z africkeho busa. Levica, ktorej zahynuli mladata, sa ujala obetavo mladej antilopy. Idylka ako vysita. Az do momentu, ked mlada umrelo od hladu, pretoze nahradna mamina nechapala stravovacie navyky bylinozraveho adoptivneho decka a urputne v ramci materinskej lasky zabranovala kontaktu s ostanymi antilopami, ktore vnimala ako nebezpecenstvo pre jej mlade. Howgh!

Sestra i matka (2004) (TV film)

Fajn! Ziadne technicke efekty, len dobre zahrany film. V dnesnom americkom filme skoro nestandard. Na niektore namietky mozem povedat - necakal som hrany dokument, ale (melo)dramu v sympatickom prevedeni - a tu som dostal!

Noc v muzeu (2006) odpad!

Pocitacove orgie s najneschopnesim hercom vyvoleneho naroda!

Minoes (2001)

Dobry film musi byt pre mna predovsetkym vtipny, napinavy a s aspon nejakymi sympatickymi hercami. Do tejto kategorie spadaju filmy so sestrami Safrankovymi, Audrey Hepburnovou, Waltherom Matthauom, Veronikou Freimannovou, Tomasom Hollym, Ivanou Andrlovou, shirley McLainovou a kopou dalsich. (Prevladaju herecky, som hrdy hetero :) Da kategorie smejdov (z hladiska vizualneho) su pre mna otrasni herci (... mozno dobre herecke vykony, resp. nominacie na Oscarov?), ktorych filmy si pozriem z povinnosti maximalne jeden raz. Prikladom takehoto obsadenia su napr. Glenn Close, Torri Spelling, Sarah Jessica Parker, Ben Stiller a.t.p. Kedysi pre obasdenie do dobrej ulohy bol dolezity sympaticky vzhlad a herecky vykon. dnes je dolezitejsia prislusnost k vyvolenemu narodu, financie producentov, rodiny a vyhlad na bombasticky kratkodoby kseft v popredi mohutnej reklamnej masinerie. Zisky nie su adekvatne kvalite! Aby som sa konecne dopracoval k hodnoteniu tohto filmu - patri k tej prvej kategorii. Mily, sympaticky, mierne napinavy, zabavny a zaujme. Nie tak, ako trhaky z najnovsej produkcie, ale absenciu samoucelnych pocitacovych animacii mu pripisujem k dobru. Su tu sympaticki herci a film nie je vobec nudny. Mam 62 rokov a videl som uz tisice filmov, stovky mam na DVD, HDD. Vo vysielani TV nie su starsie filmy vobec zastupene, takze sa necudujem, ze mladsie publikum nema s cim porovnavat. A bez informacii a skusenosti su tu casto len osamotene nazory bez kontextu! Tento film je prijemne spetrenie v kategorii vyssej strednej triedy, ktory dokaze sprijemnit tych skoro 90 minut vsetkym vekovym kategoriam.                              PS: .... Srdecne dakujem producentom, rezii, scenaristom, ze film nekonci masovymi mordami, potokmi krvi, zdemolovanymi autami a exploziami gigantickych rozmerov !    Howgh!

Bangkok Hilton (1989) (seriál)

Od vysielania v nemcine na zaciatku 90 rokov som to uz nevidel, ale davam maximum. Nocna mora vo filmovej verzii. Odvtedy som nemal dost dobru naladu, aby som zvladol reprizu. Skvost.

Živí duchové (2010) (seriál)

Ked to porovnam s podobnymi americkymi nezmyslami pre pubisov, tak mi to vychadza o 50% zaujimavejsie. Aj tie tri hlavne predstavitelky su mile - a to je pre mna viac, nez serialove hrdinky US produkcie. Pre deti dobre, pre starsie deti (myslim od teenagerov po penzistov) tiez celkom ok. Skoda, ze len 13 dielov. No, americke sracky maju viac investicii a reklamy - keby taky Beverly Hills 90210 bol skoncil na tomto cisle, ludsvo by malo o jeden trapny serial menej. Nastastie Australia nie je Amerika!

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

Vsetko uz bolo povedane - a za moju malickost len jedno: Ta baba mi nie je sympaticka! Taka Libuska Safrankova (cest jej pamiatke!), by mohla hrat aj metlu v kybli (pre nasich ceskych bratov - koste v kbeliku), tak by dostala 5 hviezdiciek. Nie som mozno objektivny, a nemusi sa vam to pacit, nemusite s tam suhlasit, ale to je asi tak vsetko, co s tym mozete robit!

Randall a Hopkirk (1969) (seriál)

Trochu ma dorazilo tvrdenie zopar jednotlivcov, ze je to smejd dobry akurat tak pre sentimentalnych penzistov. To moze napisat len magor (slusnejsie ma nic nenapada), odchovany na efektoch, scenach, exploziach a postavach rendrovanych na hollywoodskych pocitacoch. Aj ked skoro cely zivot pracujem na vyvoji elektroniky a casto aj softveru, takato "starina" natocena s davkou fantazie a humoru je mi ovela milsia, nez braky produkovane za miliony na americkych kompoch. A pro pos: chodia tito "inteligenti" este vobec do divadla?

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Teraz, ked je serial uz ukonceny, mozem povedat, ze moje nadsenie drzalo asi do polovice epizod a potom zacalo upadat. Titulna postava by si mala davat pozor na liniu, jej vyzazi "buchtovy" imidz jednoducho neperidava na atraktivnosti, jedneho sympataka nechaju odstrelit, z dalsieho je invalid na vozicku, kolektiv je oficialne sterilny ako psi cumak ... Ja hovorim, ze idealny stav pre mna je asi v style Castla, ci Mentalistu, kde pocas rokov, co sa serial(y) natacal(i) si postavy zachovali svoj charakter, fyziognomiu a vzajomne vztahy boli ludskejsie a civilnejsie. Teraz som si serial pozrel HD v jednom kuse (asi pocas 2 tyzdnov vsetky diely), moj vztah k jednotlivym postavam uz bol familiarnejsi a trochu som si poopravil mienku. Ale ku koncu sa mnozili uplne potrhle praktiky timu (citanie telefonnej karty polozenim na tablet mi pripomenul scenu zo 70koveho serialu Mission Impossible, ked agenti dokazali vizualne plynule citat diernu pasku z pocitaca (ci telefaxu ?). Agela stiha medzi malovanim, pracou a sexom este lavou rukou vytvarat len tak pomimo programy, na ktore by aj Miscrosoft potreboval cele roky. Co zacalo ako skoro reality show, konci ako SciFi. Extremna strata nadychu reality bola pre mna sklamanim.

RumplCimprCampr (1997) (TV film)

Som vseobecne zatazeny na filmy, kde titulni predstavitelia su mili a sympaticki. Andrejka je top, ale ten ukricany skriatok to prehlusil az k neznesitelnosti. Jedna z mala ceskych rozpravok, kde si hovorim - jedenkrat a dost!