Pomáhat a chránit (2011)

Výborný malý velký film, Gleeson a Strong. Pakliže navíc máte větší než malé množství zkušeností s Iry, asi budete mít drobnou výhodu a možná ucítíte na patře příchuť "navíc".

RocknRolla (2008)

Slabší 4, jedna z hvězd pak jenom pro pana Stronga. Ask no questions, hear no lies.

Šéfové na zabití (2011)

..a to jeste jedna * za Spaceyho, a druha * za Farrella, a jejich kreace těch dvou kreatůr.

Sejmi je všechny (2007)

..je mi úplně jedno nakolik to bylo klišovité, vykrádalo tamto a ono, protože to hněte, mrkev chroupající Unabomber ("..but they´ve killed him. - That´s what they say") Owen je nádherně unaveně nesmiřitelný, Monica bere dech, a prďola přestávající brečet až na Strapping Young Lads to jenom završuje..

Avatar (2009)

..ale za naprostou scenaristickou prazdnotu bych si pral dat zaporne body. Film, kde suverene vitezi forma nad obsahem, a ja se rad nechavam zatlacit do sedadla, a hltam to vsechno, a zase je mi tak dvanact.. Posleze se vsak dostavuje sladkosmutny pocit zklamani a promarnene sance..

Prolomit vlny (1996)

Viděno v kině dvakrát (musel jsem se jí přesvědčit, že to bylo tak "hrozné"), a už to nikdy vidět nechci, připadal jsem si znásilněný. Vlastně už nechci vidět nic od Triera, pro jistotu.

Opravdová kuráž (2010)

Kdyby tam nebyl ten vše-dovysvětlující dovětek (jak neCoenovské..), tak je to za plný počet.

Sucker Punch (2011)

Podle mého názoru obrovská provokace páně Snydera, který se, podle mě ve vzteku z neustáleho opruzování producentů, dopuntíku vyplnil všechny body kuchařky "Jak natočit blockbuster, postupy a témata, r.v.2010", ale všechny ingredience nejenom že dohnal do absurdity, ale kořenil a kořenil a kořenil, až do bezvědomí, a pak si z toho ještě dělal legraci. Podle mě trefné plivnutí do tváře hollywoodského establishmentu, který se snad ani nebude mít možnost ohradit, protože si to snad na sebe vydělá.. Love is a drrrug, baby. 8-)

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Nečekal jsem vůbec nic, o dostalo se mi hemingwayovské lekce balistické anatomie a náznak dřevorubcova satori ke konci. Boží.