Mocný vládce Oz (2013)

Hravost. Radost z filmovani. Pocta vsem kejlklirum a pseudokouzelnikum, kteri konec koncu za pocatky kinematografie stoji.. Pocta prvnim filmarum. A zase radost. Pruhledna jednohubka? No a co? Tahle pohadka nepohadka me proste na jeden vecer okouzlila a jak panu Raimimu tak panu Francovi jsem zobal z ruky.. U me dobry.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Ne az tak prijemne prekvapivy jako predchozi "restart", nicmene co lehce zkazi zbytecne natahovane akcni sceny to dozenou slovni prestrelky mezi Kirkem a Spockem, a Benedict svou pouhou pritomnosti.. Epizoda VII je snad ve spravnych rukou..

Rychle a zběsile 6 (2013)

..je to podivne, ale vylet Johna McClanea do Pripjati dostal jednu, a tady, ac je to v zasade stejne prepalena bekovina, davam tri *. Asi proto, ze se to nepokouselo hrat na zadnou predstiranou realitu, a proste to hnetalo od zacatku do konce. Ale nevim, jestli bude mozo varit ze stejne vody dalsi dil, a jestli ano, jestli ho budu chtit videt. Protoze tahle scenaristicka krava je vydojena z podoby a dalsi opakovani stejneho schematu uz opravdu snesitelne nebude at uz bude akce sebevypjatejsi...

Jack a obři (2013)

Jako by se to nemohlo rozhodnout, jestli to chce byt spis humorne-dobrodruzna fantasy, nebo radsi romaticka pohadka, ale dohromady to skripe. Skoro si rikam ze pes asi bude zakopany ve scenari, protoze Singer lovi z rukavu jeden vyborny napad za druhym a diky jeho rezii to vicemene drzi po hromade. Ale jenom vicemene.. Svy reznou niti jsou porad znat. ..ale zase to ma McGregora s kokrhelem na hlave.. No, budiz.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Tohle neni John McClane. Tohle neni o samorostovi, ktery je do neceho zatazen a chte nechte musi pomoci spravedlnosti dle vlastniho vykladu. Tohle je humpolacke dupani v akcnim porcelanu a nic nefunguje. Willis se obcas upise k podivnym vecem, ale tohle je uplne mimo. I mladeho pana Courtneye je v zasade skoda. Proste: pruser. Kdyby v tom hlavni roli hral Dolph Lundgren, melo to datum narozeni 1990 a jmenovalo se to nejak mazane jako "Nuklearni podraz". tak tomu asi dam ty * dve. Takhle ale z ucty k (hlavne) prvnim trem dilum nemuzu jinak.

Raubíř Ralf (2012)

..a tolik peknych napadu a pikodetailu kam se podivas..

Iron Man 3 (2013)

..nemuze to byt lepsi nez jednicka, protoze ta to naformatovala, a tady se jede ve stejnych mantinelech. Presto je to tak trochu jinak, a dle meho nazoru lip. Blackuv humor mi sedi a Downey je pro patricne zamruceni sarkastickych hlasek proste zrozen, Ben Kingsley je vic nez jen tresinkou na dortu, Rebecca Hall je krasna. Skoda zbytecne prestreleneho zaveru. Na shledanou u dalsich Avengers, Tony.

Konečná (2013)

..ale podivny pocit zatuchlosti, neprirozenosti a lupani v kloubech me v zasade provazel celym filmem. Ne diky Arnoldove veku, ten ma plne pravo se ze zeme zdvihat tezce a pomalu. Ale prakticky vsichni ostatni ucinkujici jsou bud nemastni neslani, anebo naprosti ultraklisoidni. Petere, Foreste, co to, u Jehovy, bylo?!

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

..hezky filmecek o par postavach ktere jsou vyuzite skoro dokonale, temer jsem si chvilkama nebyl jisty, co je hlavni dejova linie. Nicmene mi zacina vadit scenaristicky cim dal oblibenejsi tema (..anebo jsem v posledni dobe videl hodne podobnych filmu..?), kde 1) nejvyssi cenene moralni vitezstvi je schopnost/odvaha priznat lez, a 2) defaultni reakce je odpusteni bez stinu pochybnosti. Smutne.