• Romantický

Jedině ona (2010)

Queen Latifah je až neuvěřitelně krásná a charismatická baba, (prostě to musím napsat i když jsem žena :-)). Je to příjemná romantická komedie, která se vyvíjí podle představ diváka, ale stejně je příběh příjemně chytlavý.

Malý Velký Bojovník (2010)

Film, který je velmi jiný než většina snímků Jackieho Chana. Má vážnější nádech, ale nechybí zde i humorné scény, které tuto vážnější dějovou linku pěkně narušují. S odstupem času jsem musela zvýšit hodnocení o jednu *, protože když si na film vzpomenu musím říct, že zanechal poměrně hluboký dojem.

Blázni ze stadiónu (1972)

Kvůli absurdním scénám a humoru jim vlastním je prostě miluju. Už jen to jak vypadají stačí - Jean Sarrus a Gérard Filipelli vedou :-)

Kidari ajeossi (2004)

Ze snímku mám velmi rozporuplné pocity. Nemůžu říct, že by byl snímek špatný, ale ani nemůžu říct, že by byl dobrý. Volím zlatou střední cestu. V každém případě si tento film už asi nikdy znovu nepustím, protože nemá tu moc zanechat ve mně nějaký silnější dojem.

Neoui moksoriga deulleo (2013) (seriál)

Napínavý kriminální seriál z prostředí soudních jednání. Velmi zajímavě udělaný příběh, krásná ukázka toho, že změna člověka k lepšímu je možná :-) Dvojici to spolu velmi sluší, Lee Bo-yeong je velmi sympatická herečka. Lee Jong Suk je roztomilý, ale hlavně se mi velmi zamlouvá charakter jeho postavy. Bylo velmi zajímavé nahlédnout do právního systému jiného národa (i když pouze okrajově). Příběh je velmi chytlavý i díky tomu, že se zde vyřeší více příběhů právě ze soudních jednání. Dvě postavy,které mě vždy rozesmály už jen svou přítomností na obrazovce - právník Cha (to co mu tady provedli s vizáží...to se prostě musí vidět :-D) a soudce Kim (Kim Kwang Kyu - je vtipný prostě sám o sobě a je úplně jedno jakou roli hraje :-) )

Arangsaddojeon (2012) (seriál)

Příjemně mysteriózně laděný seriál, který udrží divákovu pozornost až do úplného konce. Stejně jako hlavní postavy, tak i ty vedlejší nenudí - ať už se jedná o šamanku, Seo Dol(a) nebo o ty tři borce :-D , co se tam pořád motají. Vždy jsem na konci dílu přemýšlela, co se tam tu hodinu dělo, když se vlastně nic nedělo :-D - kupodivu to není mínus, ale plus, děj pluje velmi pozvolna, sem tam něco málo prozradí, hodina uběhne jak voda a divák zase nic neví :-) takže si řekne ještě jeden další díl... a ještě jeden.... a ještě jeden - protože by se rád dozvěděl něco víc o hlavní dějové lince :-) 20 dílů bylo přesně tak akorát, úplný závěr bych vymyslela malinko jinak ;-) :-)

Iljimae (2008) (seriál)

Historie Jižní Koreje, a ještě v kombinaci seriál, akční, komedie a Lee Jun Gi - no tak to jde jakákoliv moje objektivita stranou :-) . Seriál mě chytil a odmítl pustit. Soundrack považuji (podle doposud zhlédnutých seriálů) za jeden z nejlepších - klasické korejské hudební nástroje jsou prostě dokonalost sama. Po dalších seriálech a s pominutím prvotní euforie :-) musím upravit na 4*

K-POP choegang seobaibeol (2012) (seriál)

Konec seriálu mě velmi zklamal, kdyby byl seriál lépe zakončen tak bych dala minimálně 3*. Konec mi přišel dost nedořešený. Hlavní představil nezapře příbuzenský vztah s Mickey Yoochunem - oba dokážou na tváři vykouzlit tak úžasně nasranej a povýšeneckej výraz, že to snad ani není možné - ale když se pak zas usmějou... :-) Je to dost odpočinkový seriál, vyvíjí se přesně tak, jak člověk čeká... takže pokud někdo hledá něco u čeho prostě nechce přemýšlet, tak myslím, že tohle je ta správná volba :-)

Baekmanjangjaui cheot sarang (2006)

Tento typ filmů umějí Korejci velmi krásně natočit. Nevím jestli je to nějaký druh zvrhlosti, ale asi se jim prostě líbí, když vidí někoho brečet. Tak jak oni dokážou chytnout diváka za srdce, neumí snad žádný jiný národ. Hlavní představitelka je jedním slovem nádherná... A Hyeon Bin to je prostě borec k němu nemám co dodat :-) . Maturitní představení mělo nádherný závěr..