• Romantický

Seupayi Myeong Wol (2011) (seriál)

Tak krásně akčně to začalo... a tak blbě to pokračovalo :-(. Po prvních dílech jsem očekávala pořádnou dávku akce, když už tam jsou ti agenti, ale ono se to pak nějak zvrtlo. Hlavní hrdinka mě dost často rozčilovala svým jednáním..... a ty neskutečně časté vzpomínky (bez nich by byl seriál mnohem kratší). Nápad seriálu byl velmi dobrý, ale dle mého názoru špatně využitý. Shlédla jsem ho celý, ale měla jsem co dělat. Samozřejmě měl i nějaké plusové body (vtipné momenty, počáteční akci a pro mě výborně ztvárněnou rozmazlenou agashi, kterou hrála Hee-jin Jang), ale ne tolik, abych dala více než 2*

Siti hyunteo (2011) (seriál)

Když jsem poprvé viděla herce Lee Min-Ho, tak by mě ani nenapadlo, že někdy bude hrát akční scény (moje prvotina byl Personal Taste - a tam se té akce moc nekoná :-D ). Ale pravdou je, že akční scény mu prostě seknou - dokázal to už ve Faith - http://www.csfd.cz/film/321702-shinui/ - kde jsem mu naprosto propadla :-). Moc se mi líbilo jakou si vytvořil povahu, pro jednání se svým okolím, která se velmi lišila od toho jaký ve skutečnosti Lee Yoon Sung byl. Další, koho jsem si oblíbila byl prokurátor Kim (na konci to teda přehnali ;), a "otec" Lee Yoon Sunga, jehož touha po pomstě byla tak strašně nesnesitelná až to někdy bolelo :-D Myslím si, že seriál dokáže chytnout, jen mě osobně nechytl až tak pevně, jak to dokázalo mnoho jiných. Dějová linka je velmi zajímavá, ale v mnoha případech jsem se, jak už napsala Zíza, musela ptát "proč?" Z mnoha důvodů jsem váhala mezi 3* a 4*, ale když si vzpomenu na Lee Min-Ha tak dávám 4 :-)

Teugsusageonjeondamban TEN - Season 1 (2011) (série)

Hmm, jak jen tohle popsat, aby to nebyla změť nepochopitelného? :-D Dojmy z prvního dílu: Důkazy ukazují na někoho, pak zjišťuji, že tahle osoba to neudělala.. ukazují se další... ne, ta to taky není... tak možná to bylo takhle... ne, tak taky ne? Dobře, já se vzdávám, vyřešte si to sami. :-D Tenhle případ je brutalita, závěr případu mě odzbrojil a já na konci možná vlastně ani nevím, kdo byl oběť... Tak a teď už trochu srozumitelněji. Případy nám nevrhnou všechno na bílém podnose tak, že hned na začátku všechno víme. Ne, řešíme je pěkně s nimi, s nimi si vytváříme domněnky a závěry, s nimi procházíme úvahami, s nimi prožíváme nepochopení a beznaděj, s nimi jsme prostě u všeho. Naše závěry velmi často utrpí smrtelnou ránu a zjišťujeme, že jsou zcela špatné. Ale nebojte, nemýlíme se jen my, ale i naši hrdinové. Myslím, že dva případy jsem vlastně možná ani nepochopila. :-D Tak k hlavním hrdinům: vedoucího týmu Yeo Ji Hoona (Joo Sang Wook) je možné velmi často zaměňovat za skutečné monstrum a já vám to jistě nebudu zazlívat, na druhou stranu je to charizmatickej chlap, tak mu to odpusťte. :-) Ezoterickou Nam Ye Ri (An Jo) jsem na začátku nemohla vystát, hlavně v prvním díle, ale pak se začala zlepšovat a přiznávám, že jsem si i ji oblíbila. Kdo mě ale dokonale chytil hned od prvního záběru byl detektiv Baek Do Shik (Kim Sang Ho) - čím, to já fakt netuším, ale hned od začátku mě zajímal nejvíc. Asi proto, že jsem věděla, že to je ten, který má srdce na pravém místě a bude to ten správnej starší kolega. :-) No a pak samozřejmě miláček Park Min Ho (Choi Woo Shik), ten jeho nakažlivý optimismus a vtipkování... Za mě 5*, protože to byla velmi rychlá jízda, a to jak s jedničkou, tak s dvojkou.

Alenka v říši divů (2010)

Trochu jsem se vyděsila spojení Tim Burton a disney, ale celkem se to zvládlo. Hodnocení patří hlavně skvělému obsazení: Srdcová královna v podání Helen Bonham Carter je prostě úžasná, a naprosto šílený kloboučník v podání Deppa, no co dodat. Trošku mě zaráží označení filmu, jako rodinný - dětem bych to rozhodně nepustila, obávala bych se děsivých snů, které by mohly mít.

A-Team: Poslední mise (2010)

Pokud člověk neviděl seriál, tak ho film mohl nadchnout, ale protože já jsem seriál milovala, tak jsem nemohla dát víc, jak 3*. Původní B.A. je prostě nenahraditelný (Quinton 'Rampage' Jackson - má moc jemné rysy :-D). Ale na druhou stranu Copley byl velmi kvalitní Murdock :-)

Domangja peullaen B (2010) (seriál)

Už v půlce jsem věděla, že dám plnou palbu. Nechtěla jsem to ale uspěchat, a tak jsem ještě chvíli počkala, jestli se něco nepokazí, jak se jim to občas povede, ale asi 4 díly před koncem jsem to už nevydržela a ohodnotila jsem to. Dala jsem pět, a vůbec toho nelituju. Jeden z nejlepších akčních a napínavých seriálů, jaké jsem doposud viděla, jestli ne ten nejlepší. Velmi úžasnou dvojicí byl James a Nakamura - ti opravdu neměli chybu :-D . Rain se už krásně vyhrál, navíc postava je mu napsaná pěkně na tělo :-)

Hellou goseuteu (2010)

Pro mě osobně velmi krásný film. Na čistě pěti-hvězdičkovou bombu to nemá, ale hodně silně na mě zapůsobil. Zápletka je neotřelá, hodně komediální začátek vystřídá trochu vážnější část a zakončí to pěkná, dojemná tečka. :-)

Jak vycvičit draka (2010)

Už jenom Bezzubka si zaslouží plný počet *. :-) Prostředí drsné severské země je úchvatné, stejně jako hudba. Animace krásně vtáhne diváka že se až nestačí divit. Příběh je, jak už tady napsalo mnoho jiných, předvídatelný, ale to mi vůbec nevadilo.

Jedině ona (2010)

Queen Latifah je až neuvěřitelně krásná a charismatická baba, (prostě to musím napsat i když jsem žena :-)). Je to příjemná romantická komedie, která se vyvíjí podle představ diváka, ale stejně je příběh příjemně chytlavý.

Maerineun wibakjoong (2010) (seriál)

Seriál mě velmi bavil a až dokonce mě zajímalo, jak to dopadne, i když jedna část mi byla jasná od prvního dílu. Celou dobu - až do posledního dílu - jsem čekala lepší konec pro postavu Byun Jung-Ina (Jae-uk Kim), pořád jsem doufala, že se vzpamatuje a zamiluje se do nějaké osoby, která by se k němu hodila mnohem více (moje domněnka byla herečka Seo-Joon).... No, ale to by nebyl korejský seriál, kdyby někdo netrpěl od začátku až do konce :-)