• Mysteriózní

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Druhé pokračování 007 v mých očích podstatně horší než Dr. No. Dějově plytké, dlouhé, hodně stopáže nudné, akčně hodně úsměvné a chudé - ta přehrávanost mě vytáčela - zejéma souboj s Babou Jagou s kudlou v trepce, i když zub času respektuji a snažím se k němu realisticky přihlížet, tentokrát fakt nemůžu, snad Goldfinger zvedne laťku - 40 %

Vinnetou (1963)

Asi trochu neobjektivní hodnocení, ale díky tomu kolik času jsem proležel v Mayovkách, kolik hodin proseděl u Tesly se nedá jinak. Dětská nezapomenutelná vzpomínka i na další 2 pokračování a Poklad na Stříbném jezeře, která nejde smazat, protože se vryla hluboko do Dannyho paměti. Další kopa příběhů s jedním, druhým nebo oběma hrdiny,jak knižní tak filmová už byla slabší, některá skoro až mizerná, ale Vincek s Oldou se stali legendou, myslím, že vysoké hodnocení se dá pochopit 90 %

Dr. No (1962)

Aby bylo jasně předem, nejsem rozhodně příznivcem všemocné 007čky, nicméně cítím, že mu dlužím alespoň šanci a tak jsem se rozhodnul, že se do něj pustím pěkně od začátku, což mi nějaký čas zabere. Dr. No mě překvapil a to docela mile a hned 2x - za prvé Seanem Connerym, který je skvělý a za druhé díky mnou nepředpoládanou absenci všemožných fantaskních udělátek. Samozřejmě zub času je znát, protivník a jeho pomocníci nijak zvlášť hrůzu nenahání a akcí se neplýtvalo. Přesto na začátek překvapení, doufám, že budeme pokračovat v podobných kolejí v Ruském dobrodružství - 65 %

Sedm statečných (1960)

Pochybuju, že můžu říct, že existuje větší klasika než tenhle slavný western. Je zbytečné to příliš rozebírat, každý určitě nekolikrát viděl - Sedmička pistolníků byla vybraná parádně, spousta scén mi zůstala v paměti a ruku na srdce, kdo by tam s Chrisem nejel ? - 95 %.

Vynález zkázy (1958)

No jo Karel Zeman a jeho nezaměnitelná triková scéna - je až těžko k uvěření, že český tvůrce v mizerných podmínkách, se zanedbatelných rozpočtem dokázal vytvořit takovádle díla - každý kluk, co miloval Verneovky a dobrodružství, musel zbožňovat Zemanova dílka tak jako já - 80 %.

Cesta do pravěku (1955)

Chválit Zemana za nadčasové triky by bylo mlácením slámy, už jsem to stejně u jiných filmů udělal. Co na jeho tvorbě bylo to nejlepší a čeho si cením, bylo to, že mistrně dokázal navodit atmosféru klukovského, foglarovského dobrodružství, v Cestě do pravěku podporované těmi výbornými potvorami. Rozhodně moje nejoblíbenější Zemanovská výprava - 90 %