• Mysteriózní

Úlovek (2009) (seriál)

Povedená gangsterská britská minizáležitost, jejíž největšími plusy jsou výborně napsané a hlavně zahrané postavy, samozřejmě především v podání psychopata Hardyho. A to tak dobře, že většina současné žánrově stejné filmové produkce může jen závidět. Paráda, musím si na ty britské seriály součanosti víc posvítit, třeba se objeví další podobný kousek. The take zabodoval - 85 %

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

No abych se přiznal, tohle byla velká tuctovka. Rutinní scénář s rutinním zpracováním a řekl bych i s rutinním Denzelem. Strihač a kameraman se sice s Tonym nenudí, ale dynamickou akci aby jeden tentokrát pohledal. Na Tonyho Scotta je to slabé - 50 %

Veřejní nepřátelé (2009)

Mann, Bale vs Depp, gansterka o Dillingerovi - to všechno slibovalo pecku, která se ale nekonala. Po slušném rozjezdu nastává spousta vaty, která zřídne až v závěrečné půlhodince, která má Mannovké parametry, jak jsme zvyklí. Další výtku mám k ne zrovna povedené digitální kameře, působí strašně uměle a co měla znamenat ta hudební vykradačka Netopejra ? Velká škoda - 65 %

Vzájemná objetí (2009)

Drama s rozhodně odvážným námětem vyrovnávání se s následky násilné smrti bližního svého ve dou rozdílných rodinách. To, že Michelle nemá problémy s dramatickými rolemi není potřeba dlouho okecávat a je jako vždy krásně posmutnělá, ale musím uznat, že i Ashton se tentokrát snažil a v mých očích poměrně povedeně. Přesto to nestačí na víc než lepší průmer, chtělo to víc emocí, víc dramatických scén o smiřování se s realitou, víc zapracovat na rozplétání obou vražd - i za ten podmanivý hudební doprovod dávám - 70 %

Zátoka (2009)

Odvážný dokument z prostředí problematiky japonského rybolovu, konkrétně delfínech. Díky tomu, že jde o tyhle populární inteligentní savce, je dopad na diváka zaručen předem. Je to mrazivá podívaná, oceňuju odvahu partizánského boje tvůrců. Bohužel se to asi děje všude na světě, japonská zátoka je jednou z mnoha - když ne delfíni, tak žraloci, velryby, tuňáci, želvy atd ....80 %.

Zombieland (2009)

Dějově velice průměrná jednohubka s pár zajímavými pravidly k přežití před hladovými zombíky a s velice zábavnou cameo roličkou Billa Murrayho. Velká škoda, že Woody utápí svůj nesporný talent v podobných béčkovkách - 50 %

10 věcí, které potřebujete vědět, abyste zhubli (2009) (TV film)

Na to aby člověk neskončil jak dýchavičná koule, stačí necpát se kdykoliv vším možným a neválet se u toho po kanapi. Je to o zdravém stravování s aktivním pohybu, na to jeden nepotřebuje být členem Menzy. Nicméně, ti, kteří s tím mají problém, mohou díky pár jednoduchým tipům v tomto dokumentu zkulturnit svá otylá těla - 60 %.

2012 (2009)

Tímhle si u mě Roland hodně šplhnul, už jen díky tomu, že si pohrává s aktuálním tématem konce světa. Opět to sice pojal po svém, ale tentokrát mě opravdu efekty ohromily, především ta sekvence s dálnicí, ale taky ten příběh a logika není úplně na hlavu, jak bývá obvyklé a hlavně po dlouhé době se k němu dostali slušnější herci - 70 %.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Ta tam je ta mystery konspirační atmosféra z předchozí filmového zpracování , ve výsledku je to tuctová krimoška ve stylu jednoho z dílů 6. - 9, série v té době už uvadajícího seriálu i když ani to ukončení nebylo v typickém do ztracena stylu ... Mělo smysl tuhle chcíplou krávu ještě trápit taháním za vyschlé struky ? 40 %

Austrálie (2008)

Tak tohle bylo zase jednou velké zklamání - jakmile jsem se protrpěl až ke konci, začal jsem nevěřícně kroutit hlavou nad tím fiaskem - ocukrovaná 2,5 hodinová vata, která nikam nevede a nechtěla a nechtěla skončit - za tu Austrálii 30 %