Větrný démon (1990)

Velice kvalitní a mystický horor s démonama a černou magií. Tak trochu mi film podle atmosféry a stylu ztvárnění připoměl 2 horory z takovéto doby, jako je Braindead, Pozdrav z cesty do pekla. Velice zábavná a poctivá práce se skvělými efekty a maskamy, které působí dost slizsky a taky děsivě!

Ten, který přežil (1987)

Tichý post-apo film, který u nás dosud vyšel jenom v podobě českého simultáního dabingu. Film taky mimo jiné zdobí naprosto parádní song "We are survivors" od Adelle First a Stuarta Irvinga.

Válka Bohů (2011)

U tohohle teda nevím, zda jsem se dívala na FILM nebo na nějaké intro z počítačové hry...aspoň, že tam hrajou opravdoví herci.

Nová dobrodružství Pippi Punčochaté (1988)

Měla jsem to kdysi na vhsce a ještě v původním vhs dabingu. Tehdá jsem jako děcko neřešila, jestli tam hraje Inger Nelssonová nebo Tami Erin. Pro mě to byla prostě Pippi, kterou jsem zbožňovala! Velká nostalgie.

Toxický mstitel 4: Masakr ve městě (2000)

Nechápu, co ta čtyřka měla znamenat. Pro Toxickýho mstitele je sice typický černý humor, parodie na filmy se superhrdinama, bitky, kde lítají vnitřnosti, ale tohle všechno v této čtyřce mi přišlo naprosto přehnané a příliš moc ztřeštěné. Ani jednou jsem se nezasmála. Nelze srovnávat s jedničkou, která se mi líbila.

Pekelná zóna (1993)

Tak u těhle filmů těžko můžeme očekávat dobrý příběh. Typické béčko s nádechem sci-fi zaměřující se hlavně na arénové zápasy, které byly dobře natočené oproti dnešním filmům, kde není vidět pořádný chvat, a kde je každý úder chaoticky sestříhán, že nevíme, kam byl zasažen. Kladně hodnotím charismatickýho záporáka zvaného "Šermíře".

Zlověstné ticho (2007)

Jeden z mála dnešních hororů, u kterého mě skutečně zamrazilo! Tzv. hororů s loutkama (puppet horrors) bylo natočeno celkem dost, ale tohle mě mile překvapilo. Film se hodně vyžívá v ponuré atmosféře, mrazivém tichu, lekajících momentech. Možná je horor natočen po starém způsobu, ale důležité je, že na diváka zapůsobí. Loutka byla velice hezky ztvárněna a pohled na ni ve tmě a v tom tichu působí dost cool!

Plod noci (1990)

Skvělý béčkový fantastický horor se skvělou atmosférou, který si zaslouží zvlášť velký obdiv dobře udělaných masek stejně jako v Hellraiserovi. Bizarnosti a krev tam taky nechybí. Co víc si přát v Barkerově filmu??? Hudba ve filmu působí tajemně a děsivě. Takové jsou a mají být Barkerovo filmy!

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Vetřelec: Vskříšení není špatně zpracováné dílo. Po stránce efektové a trikové je to dobře udělaný, ale spíš mi tady nejvíc chybí to napětí a hororová atmosféra jako byla v předchozích dílech! U tohohle dílu jsem se ani jednou nelekla! Příběh je sice zajímavý, ale vzhledem k celé vetřelčí trilogii je možná příliš fantasktní! Máme tady klony, mutaci vetřelců...už to prostě není horor. Škoda, že už tam aspoň není ta hudba, která dokáže nabudit tu správnou atmosféru.

Časové pásmo bylo změněno