Dárek z lásky (2004)

Parádní vánoční výplachovitý superkýč, průzračný jako křišťál, bez podrazů a falší. Sice jsem se za to malinko styděl, ale moc se mi to líbilo.

Lolita (1997)

Bohužel neznám původní Kubrickův film ani literární předlohu, takže nemůžu srovnávat. ¨Tento film sám o sobě je podle mě velmi solidní hlavně díky skvělým hercům (s výjimkou nesnesitelně přehrávající Melanie Griffith, jejíž postava naštěstí brzy zemře). Díky Dominique Swainové a hlavně báječnému Jeremymu Ironsovi jsem dokázal najít trochu pochopení pro jejich mě značně svým charakterem nesympatické postavy. Co se týče hudby, není to to nejlepší, co Morricone složil, i tak je výborná.

Příběh Adély H. (1975)

Napřed obdivujete zvláštní, jemnou krásu hlavní hrdinky, pak se jí začnete upřímně děsit, vzápětí se ve vás probudí soucit a zbyde smutek nad (ne)jedním zničeným životem. To vše díky citlivé režii a skvělému výkonu hlavní představitelky.

Po zkoušce (1984) (TV film)

Hlavní devizou jsou skvělé, gradující dialogy a bezchybný Erland Josephson. Trochu zbytečná mi přijde scéna s Ingrid Thulinovou a začátek je poněkud kostrbatý.

Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí (2006)

Tenhle film musím pochválit. Tedy z pohledu televizního diváka, do kina bych na to přece jen asi nevyrazil. Největším kladem filmu je, že přesně zná své možnosti a netrpí přehnanými ambicemi. Herci - neherci jsou většinou zcela přirození, i když samozřejmě o nějakých velkých hereckých výkonech se mluvit nedá, scénárista jim však napsal dialogy přímo do huby. Je to autentický, poetický film, i když vcelku o ničem. Mě to stačí.

Match Point - Hra osudu (2005)

Mám pouze dvě malé výtky. Vzhledem k tomu, že přece jen Woody Allen dost odbočil ze svého kursu, čekal bych přece jen něco malinko originálnějšího a osobitějšího. A co se hereckých výkonů týče, je pro mě malým zklamáním výkon Scarlett Johanssonové, možná byla spíše špatně obsazena. Přes svojí nespornou fyzickou přitažlivost se do role náruživky příliš nehodí. Jonathan Rhys Meyers je vynikající.

Hřbitov pro cizince (1991) (TV film)

Až na ten patetický přednes Jiřího Bartošky a jednorozměrné bídáctví Rudolfa Hrušínského to bylo dobré. Upřímný pokus vypořádat se s jedním z bolavých míst naší historie.

Once (2007)

Je to samozřejmě natočeno velmi amatérsky, navíc ve většině písní se v jednom kuse fňuká "proč si mě opustila" apod., ale celý film na mně působil velmi upřímně, navíc je to překvapivě dobře zahrané (i když mi přišlo, že Irglová ve scénách, kde mluví česky, najednou přehrává)

Soumrak mrtvých (2004)

Filmu bych rozhodně nevyčítal, že není tím, čím se na začátku zdá být, mě to přijde naopak jako přednost, nevznikla tak parodie, spíše další varianta zombie hororu, tentokrát okořeněná černým humorem.

Synové Katie Elderové (1965)

Nadprůměrný western s prokreslenějšími charaktery, než jaké obvykle nabízejí filmy tohoto žánru. Malým minusem jsou opravdu špatné pěstní souboje i některé přestřelky.