• Krátkometrážní

Chceš mě, chci tě (2009)

Ve filmu se sešla velmi sympatická dvojice. Od začátku po konec prošli velkou proměnou a našli si cestu k sobě. Dokonce se ve filmu objevilo více komických prvků, než těch romantických. Někdy by mi to vadilo, jelikož preferuji romantiku před komedií, ale v tomto díle ne. Oba herci předvedli skvělé vžití do role, opravdu jsem se bavil.

3:15 zemřeš (2005)

Jeden z nejděsivějších hororů, jaký jsem kdy viděl. Možná je to tím, že je založen na skutečných událostech, jako například Proroctví z temnot (další z mých favoritů na nejlepší horor). I když se na něj dívám opakovaně, stále mi běhá mráz po zádech. A když dáte do filmu takového herce jako je Ryan Reynolds, můžete očekávat docela slušný úspěch. Děsivých okamžiků bylo na jeden horor dostatek, určitě se více lidí než jen já bude bát okolo třetí hodiny ráno vylézt z postele, po zhlédnutí 3:15 zemřeš. Velice kvalitní horor.

Vražedná hra (2008)

Pokud by toto "dílo" mělo něco kolem třiceti minut, bylo by hodnocení vyšší, protože by divák nemusel tak dlouho trpět a během kratšího času, kdy se promítne více těch důležitých věcí, by dokázal i dílo ocenit. Takhle se s útrapami čeká na konec, protože člověk očekává něco překvapivého a stejně nic takového nepřijde. Film má celou dobu upoutávat pozornost diváka, aby nestihl uvažovat, jak to asi dopadne. Alespoň mírně inteligentní člověk si může konec domyslet, když si může nudou ukousat všechny nehty a nemá nic jiného na práci. Dávám hodnocení pouze za nápad a pár minut, kdy jsem se bavil.

Ďábel (2010)

Tento film patří k nejlepším hororům roku 2010. Od začátku nechává diváka na pochybách, kdo bude na konci skutečně stát za zápletkou. Velice příjemné potěšení. Dobrých hororů je málo, tento patří mezi ty lepší. Film má vše, co by měl obsahovat, aby diváka zaujal. Nemám toho mnoho, co bych vytkl. Snad jen více rozvinutější příběh.

Dětská hra (1988)

Nebylo to moc potěšující. Na hororový film mi to nepřipadalo. Lekl jsem se snad dvakrát za celý film, což je bohužel méně, než bych čekal. Průměrný film. Na takový nápad se to mohlo ještě o něco dotáhnout do lepšího konce, ale nebyl to zase úplný průšvih. Pěkný výkon Catherine Hicks, ale skřeky Alexe Vincenta se mi nějak nezdály (což může být jen dabingem). Také mi film nepřipadal moc dobře ukončen, ale to už je vedlejší.

Carrie (1976)

Další brilantní horor na motivy Stephena Kinga, který se jistě řadí mezi legendy všech velkých spisovatelů. Film jsem zhlédl samozřejmě v noci, jak to má být u každého hororu nebo děsivějšího filmu a obzvlášť na konci jsem se strachy nemohl pohnout. Z neuvěřitelných očí herečky Sissy Spacek jsem nemohl odtrhnout své oči a děsili mě víc než cokoliv v poslední době. Až budu mít možnost přečíst si knihu, rozhodně jí využiji. Skvěle podaný horor, výborná práce a další poklona Stephenu Kingovi za výbornou předlohu.

Velká ryba (2003)

Úžasný zážitek. Dílo vytvořené na styl filmů jako Forrest Gump a Podivuhodný případ Benjamina Buttona. Tento snímek šel v jejich šlépějích a vytvořil dokonalý film, který dokázal a dokáže zaujmout mnoho diváků. Výborné vyjádření pocitů, na konci jsem se neubránil slzám. Bylo to příliš dojemné. Skvělý nápad na vytvoření filmu, který se vyvedl na jedničku. Režisérovi, hercům i všem ostatním, kteří se podíleli na výrobě a vytváření tohoto kousku, patří mé díky.