Čelisti (1975)

Třicet let a tenhle film pořád funguje ! Chce to možná větší obrazovku a dobrý zvuk, ale ta atmosféra kolektivního strachu je tam pořád. První velký film "velkého" Stevena :)

Podivné dědictví (1972)

Jak je v žánru uvedeno je to komedie/western a v této kategorii, ať vzpomínám jak vzpomínám, neznám lepší kousek :) Terence Hill se "přerodil" naprosto přesně a dabing pana Brabce to vůbec nekazí. Možná naopak.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Westernová klasika, která byla natočena časově o trošku před "Tenkrát na západě", ale co do kvality je (Imho) o fous za ním. Ale taky je to možná proto, že jsem Tnz viděl v kině (a na DVD) a Hzo na VHS :)

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Abych nevypadal jako náruživý "hodnotitel", tak napíšu takové shrnutí :) ... Filmová série s "Indym" je jednou z nejlepších co se kdy objevily na plátně. Všechny filmy jsou skvěle natočené, se správnou mírou nadsázky, vtipu i "násilí". Harrison Ford se pro Indyho narodil a já se jenom můžu (spolu se všemi) těšit na čtvrté pokračování ohlášené na r. 2005. Můj malý žebříček je : Dobyvatelé, Křížová výprava a Chrám zkázy, ale rozdíly v kvalitě jsou minimální.

Armageddon (1998)

Jo jo ... plno klišé, patosu, patriotismu, fyzikálních "blbostí" - všechno pravda. Je to ale skvěle natočené a moc dobře se na to kouká, když se chcete pobavit :)

Sedm (1995)

Je to mrazivý a chvílemi taky dost "hustý" thriller. Co to s každým z vás udělá se na něj podívat, to si musíte vyzkoušet na vlastní kůži, ale doporučuju posílit předtím trochu nervy :) Fincher na vás totiž zatlačí tak, jak jste to možná ještě nepoznali. Jeden z nejlepších filmů co znám a daném žánru jasně nejlepší.

Nesmiřitelní (1992)

No ... úplně jsem ho nestrávil. Je to vynikající filmařsky - to bez debat - ale když nás do teď všichni (včetně Leoneho - mýho oblíbence !) přesvědčovali o určitém obrazu "divokého západu", tak tohle je přeci jenom šok :)

Pink Floyd: The Wall (1982)

Opatrně s tímhle dílkem ! :) Ta depka, co vás taky může chytnout s vámi může procestovat zbytek života. Ale s ní i tahle nádherná muzika. (Škoda, že tu není uveden Bob Geldof, jehož výkon v roli Pinka byl úctyhodný)

Odplata (1999)

Tvrdé, kruté, frajerské, stylové, drsné, brutální, vtipné ... nádherné ! Jedním slovem "cool".

Forrest Gump (1994)

Ono už je tady snad všechno popsáno :) Tak jen - mám moc rád Zemeckise a tohle je opravdu jeho "majstrštyk".... A nesmím v těch chvalozpěvech samozřejmě zapomenout na Tomíka Haksů !!! (a i když mám rád originál, tak Dlouhého dabing je možná ještě lepší :)