Kontakt (1997)

Snad moje nejoblíbenější Sci-Fi, ve které neuvidíte žádné nestvůry a stejně jsou tu chvilky, kdy se vám zatají dech a rozjede srdce (zachycení signálů, teroristický útok). Jodie Foster výborná a přesvědčivá, Matthew McConaughey přiměřeně sladký a James Woods - hajzlík jako obvykle :)

Návrat do budoucnosti III (1990)

Závěrečná část trilogie má opět výborný scénář. Zemeckis navíc použil mnoho odkazů i postav z westernů, což pro vyznavače tohoto žánru přináší malý bonus navíc :))

Návrat do budoucnosti II (1989)

Ve druhém pokračování je na mnoha místech cítit, že scénář se musel na poslední chvíli upravovat. Důvodem bylo pro mě nepochopitelné odřeknutí Crispina Glovera, který hrál Martyho otce (asi se pak několik let mlátil do hlavy :). A také - ukázat budoucnost je podstatně těžší než nakouknout do minulosti. M.J.Fox opět výborný i v trojroli - on, dcera, syn :)

Návrat do budoucnosti (1985)

Úvod jedné z nejlepších trilogií je vynikající ukázkou téměř dokonalého scénáře vycházejícího z ve své době velmi originálního nápadu. M.J.Fox úžasný :)

Pelíšky (1999)

Hřebejk je podle mého nejkvalitnější režisér z té mladší generace u nás. Tenhle pohled do šedesátých let v ČSSR se vydařil nezapomenutelně.

Statečné srdce (1995)

Jestli to není spoiler, tak si dovolím říct, že jsem na konci brečel jako želva :) Skvělý režisérský počin Mela Gibsona.

Vesničko má středisková (1985)

Miluju čeké filmy a viděl jsem - no dalo by se říct že většinu :) Tohle je mezi těmi, co jsem viděl ten nejlepší !!

Dívka na koštěti (1971)

Já musím dát za pět, protože jsem miloval Petru Černockou :))

Vetřelci (1986)

Vetřelci jsou velmi důstojným pokračováním a v jistém smyslu i lepším filmem i když ta atmosféra uzavřeného prostoru z jedničky tu chybí. Rozšířená verze na DVD vám v jistých situacích "otevře oči".

Vetřelec (1979)

Sci-Fi hororová klasika, při které byste (jako já) v kině jen stěží popadali dech a srdce :) Na DVD už to není tak působivé, ale když si počkáte na půlnoc a všude zhasnete ....