Mládí (2015)

Typický představitel umění pro umění. Kochá se to samo sebou a precizně to kašle na diváky. Dvě hvězdy za ty občas fakt krásné obrázky, které by se ale měly hýbat. P.S. Celou dobu tam melou o nějakém hudbením veledíle složeném hlavním představitelem a ve finále zahraje nudná a bezduchá srajda. A tak je to i s pověstí filmu a realitou.

MasterChef Česko - Série 1 (2015) (série)

S čím srovnávat, s americkým originálem či s českým megaprůserem z roku 2012? V prvním případě je to na dvě a v druhém na čtyři hvězdy. Porota je veskrze sympatická, možná až moc umírněná. Kalina vládne, Fichtner je přísný a Raditsch je tam zatím tak trochu omylem. Bohužel je až moc vidět, jak malým rozpočtem show disponuje, papundeklové kulisy pravděpodobně podědili po superstar a něco možná ještě z Hip Hap Hop a nad vším ční Ariel. Uvidíme, jak dál, ale zatím to svůj účel splňuje.

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál)

Rozpačité, toť první dojem. K postavám si člověk asi bude muset hledat cestu delší než u WD, ale potenciál to má určitě, prozatím i originalitu. Bojím se ale, že obojí jen do chvíle, kdy se to "sesype", vidím to na konec první série. A dál budou tvůrci moci nabídnout maximálně rozumnou alternativu pro ty, které už Rick sere víc než Carl...a to vlastně není tak málo:) Btw. Hodnocení po pilotu jsem nikdy nechápal. To u sledování filmu taky vlítnete na csfd po prvních pěti minutách a sázíte hvězdy? Pokud má ale toto hodnocení vyjadřovat "stávající úroveň" seriálu, pak očekávám editaci hodnocení po každém novém díle. Edit po tři a půl dílech: Fuck th Fear the Walking Dead

Tropická bouře (2008)

Pokud by se celý ansámbl odvázal a šel do toho Full Retarded, mohl vzniknout kult. Tvůrci ale asi chtěli toho Oscara :-) Takhle někde na půl cesty. Btw. Akademie by už měla zavést kategorii Best Cameo. And the Award goes to ... Tom Cruise.

CBGB: Kolébka punku (2013)

Film o punku, který se nese v rytmu country. A stejně jako hlavní hrdina kašle na všechno, na děj, postavy, dialogy...naštěstí.ale ne na to hlavní, čím je hudba. Ta je dokonalá a casting mladých punkových hvězd nemá chybu. Kdyby film sestával jen z hudebních vystoupení s minimálními prostřihry na ksicht Alana Rickmana plus sem tam nějaké ty kozy, pálím plnou. * Hodnotím film, nikoli myšlenku či motivaci hlavního hrdiny, jehož obdiv vůbec nechápu. V závěrečném proslovu by bylo příhodnější říct, že to byl sebestředný kretén, kterému víc záleželo na feťácích a poloretardech z ulice než na vlastní rodině.

Moje tlustá řecká svatba (2002)

No. 1 v žebříčku nejnepochopitelnějších hodnocení a komentářů nejen na csfd. Podprůměrná romcom s nudnou, nevtipnou, neatraktivní hlavní hrdinkou, potažmo celým osazenstvem. A co mají všichni s tím otcem? V každém obdobném filmu je nějaký ten hláškující v jádru dobrý kretén, který to nakonec celé zachrání. Ovšem většinou bývá aspoň trochu vtipný. Jedna hvězda za bratry, druhá za to, že se najdou i podstatně tragičtější žánrovky. P.S. Ke dni hodnocení by se dala najít pěkná paralela, jak jsme na to těm Řekům pěkně skočili...(já vím, není to řecký film).

Jurský svět (2015)

Dokonalý kinozážitek; film, který to vyhrál mimo jiné tím, že se nebere vůbec vážně. Taky nejsem erudovaný recenzofil, tak si na to nehraju. Stručně, po pěti minutách to chytne, vtáhne a další dvě hodiny nepustí. Pokud tedy člověk do sálu nevchází apriori s postojem typu - šel jsem na to jenom kvůli ženské; dopředu jsem věděl, že to bude kravina. Takový indominus debilis si zaslouží maximálně aby ho ta ženská kopla do prdele.

Titanic (1997)

Viděno po deseti letech v O2 Aréně s živým orchestrem a opět onen "wow effect". Co k tomu říct, snad jen oduševnělý vzkaz všem zdejším popelářům: "Sám si odpad!".