Black Books (2000) (seriál)

Dylan Moran je jednička ve své roli a britský humor použitý v tomto geniálním seriálu Vás nenechá chvíli bez úsměvu na tváři. Tvář Billa Baileyho je vtipná sama o sobě a do role poskoka Bernarda se až neuvěřitelně hodí. Celou hlavní trojku uzavírající Fran má také mé sympatie, ač taky není žádný svatoušek. Jaká škoda, že tohoto seriálu existuje všeho všudy pouze 18 dílů, myslím, že by si Blackovo knihkupectví zasloužilo mnohem víc. Pro ty, kteří tento seriál znají a scénky z něj jím zůstanou v mysli napořád, by to určitě velmi ocenili. 95%

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Tenhle seriál mě pohltil. Na téma nadpřirozených schopností jich tu už sice bylo mnoho, ale tehle je výjimečný. V Misfits se opravdu neřeší mluva mezi hlavními hrdiny, skupinkou nevychovatelných teenagerů, a právě v tom je ta originalita. 3. série se vážně nepovedla, Rudy nedokáže nahradit Nathana ani kdyby se mohl roztrojit (a to jsem ještě nevěděl, že to vážně dokáže :D). Navíc nesmyslné výměny schopností a podprůměrný děj několika dílů (například ten s nacisty). 4. série začala prvním dílem na stejné úrovni jako ta třetí. Kelly se z příběhu nenápadně vytratila do Ugandy a samozřejmě o Simonovi s Alishou už nepadlo ani slovo. Místo nich nastupuje do děje další dvojice Flynn a Jess, která mi moc sympatická nepřijde. Zato Rudy už místy začíná být vtipný. Kvalita dalších dílů různě kolísala, opravdu podprůměrný byl ale 4. díl a Curtisova smrt. Hrdinům již zjevně nevadí jen tak někoho umlátit k smrti. Naopak se mi velmi líbil 6. díl na motivy Donnieho Darka aneb psycho králík v saku a golfovou holí. Celkově nejsem ze čtvrté série ani nadšen ani zklamán. 5. série mě dá se říct ani nenadchla, ani nezklamala, akorát Alex má fakt schopnost na houby :D To, že se s další sérií už nesetkám, jsem se dozvěděl až po zhlédnutí poslední série, ale popravdě musím říct, že mi Misfits nijak zvlášť chybět nebudou. 75%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Tímto třetím a posledním dílem si Peter Jackson znovu získal diváky a udělal opravdu velkolepý konec této trilogii, který obsahoval snad všechna stvoření co si člověk dokáže vymyslet. Opravdu velkolepá podívaná, obzvláště v kině, která vás nenudila ani po neuvěřitelných 201 minutách. 90%

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Bohužel, tato dvojka mi přišla po geniálním "Společenstvu" jako zklamání. Děj je sice obohacen o parádní bitvy, ale zároveň i o nudné pasáže, které se prostě v této slavné trilogii nemohou zamlčet. Nejhorší díl z trilogie, ale i tak si 4* zaslouží. 80%

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Skvělý film, podle skvělé knižní předlohy. Podle mě nejlepší z celé trilogie, a to i bez těch šílených bitev se skřety, které jsou v těch dalších dílech. 95%

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

"Všiml sis před mým domem cedule s nápisem Skládka mrtvejch negrů?" - "Ne, nevšiml." - "A víš proč sis ji nevšiml?" - "Proč?" - "Protože tam žádná není! Protože se neživím skladováním mrtvejch negrů, tak proto!". Tarantino je borec. A kdo nezná tento film by neměl mít přístup na ČSFD. Prostě nezapomenutelný kultovní film tak napěchovaný těmi nejvtipnějšími hláškami, že se na něj můžete dívat celé dny pořád dokola. 100%

Pelíšky (1999)

Podle mě nejlepší český film. Musím říct, že některé hlášky mi v paměti zůstanou na hodně dlouho. A k tomu perfektní výkony nejlepších českých herců. Klobouk dolů 100%

Nedotknutelní (2011)

Na tento film jsem se podíval jen díky tak rychlému výstupu na 4. místo v žebříčku, ale po zhlédnutí musím říct, že tam nepatří. Podle mě jen lehce nadprůměrná komedie, místy docela nudná. Na druhou stranu obsahuje i pár dobrých vtípků a pokud nemáte co na práci, tak se hodí k odpočinku, U vytržení z něj ale nejsem. 75%

Memento (2000)

Další perfektní dílo Mistra Nolana. Znovu nutná dávka inteligence k celému pochopení a navíc originální "pozpátku" forma. Guy Pearce hraje svou roli "zapomínálka" přesvědčivě a stejně jako u Počátku i tady si nemůžete být jisti vůbec s ničím. S normální chronologickou formou jen nadprůměrný film, ale takhle... 95%

Počátek (2010)

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy vůbec viděl. Nolan mi už svou genialitu předvedl několikrát, ale tento kus mě doopravdy očaroval. Žádnému z herců hlavních rolí nelze nic vytknout, odvedli skvělou práci, scénář je úžasný od začátku až do posledního okamžiku, kdy se nechává na divákovi aby si ve své fantazii dotvořil zakončení. Svou komplikovaností nutí dívat se s maximální pozorností a ještě dlouho po konci nad tím nepřestanete přemýšlet. 100%