Death Race 2000 (1975)

Šílené "futuristické" modely aut. David Carradine a Sly "Slintám-si-na-bradu" Stallone jako řidiči-zabijáci, kteří při "Transcontinental road rape" sbírají body zabíjením lidí. K tomu šílený soundtrack mix.... Být to víc gore a nebýt ten závěr tak (až trapně) naivní, dal bych i 5. Takhle je to za 3&1/2* Edit: Po dalších čtyřech shlédnutích mi došlo, "Ty vole, viděls to už pětkrát a pořád je to boží!", no a když pětkrát, tak za pět :-D

Death Race 2050 (2017)

Roger Corman vrací úder. V roce 1975 vypustil do světa snímek Death Race 2000 s Davidem Carradinem a Sly Stalonem, futuristickou šílenost, která dostála svému jménu. Od té doby uplynulo 42 let a vznikl poměrně zábavný remake s Jasonem Stathamem následovaný dvě předkračováními, kterému ale chyběla ta až psychedelická atmosféra originálu. Nu a tak se Roger na stará kolena (v dubnu mu bude 91 let) sebral a vyputil do světa remake v pravém slova smyslu. Nablýskanější, krvavější a možná ještě i šílenější (pokud to vůbec jde) Death Race 2050 nás opět přivádí do světa přelidněné, postapokalyptické Ameriky, která se nyní jmenuje United Corporation of Amerika, trpí nezaměstnaností ve výši 99,2% a lidi se baví každoročním sledováním národního masakru na čtyřech kolech. Spolu s ujetostí originálu se navratily i šíleně "futuristické" modely aut, Davida Carradina vystřídal Manu Bennett a přibylo krve a gore efektů. Některé scény a situace z originálu se opakují (vozíčkáři, přestylizovaní moderátoři, zrychlené záběry), jiné jsou nově přidané (A.B.E. roboauto, VR). Pokud se vám líbil originál (který dal vzniknout i úspěšné počítačové hře Carmageddon) jistě si zamilujete i Death Race 2050. P.S. Nepřekvapuje mě, že první hodnocení u filmu je odpad a druhé plná sazba, protože jak napsal Cervenak u originálu "Toto je film, ktorému dáte buď odpad alebo plný počet. Volím druhú možnosť." Protože thousand points.

Deathstalker I (1983)

Pobavilo mě tvrzení na obalu dvd "první film žánru fantasy" :-D

Defendor (2009)

Woody Harleson je nejen charizmatický zabiják zombíků, ale také milý (a možná trochu politování hodný) sympatický "superhrdina bez schopností" který je ochoten se postavit zlu dnešního světa i za tu nejvyšší cenu. Poklonu sám pro sebe si zaslouží i režisér Peter Stebbing jehož debut je hoden nejvyššího obdivu.

Dech života (1987)

Inu po těch anti-Daltonovských kecech jsem čekal větší průser. Na druhou stranu, aspoň jsem byl velice mile překvapen :-)

Demolition Man (1993)

Srdcovka, která nezklame. Dokonce i ta Sandra tady celkem dobře sedne, jen Denis Leary by si zasloužil víc prostoru, protože navzdory dokonalosti jeho výstupu ke konci filmu (když poprvé mluví se Silvestrem), pár minut prostě nestačí. Komu se zamlouval tak, jako mi, doporučuji jeho No cure for cancer ;-)

Den mrtvých (1985)

Romero opět používá zombies pouze jako vedlejší postavu a zaměřuje se na vztahy mezi lidmi. Tentokráte jde o dvě nesourodé skupiny, vědci a vojáci, kteří jsou nuceni žít pospolu a přežít. To se ukáže těžší, než jak to ze začátku vypadalo :-D

Denní hlídka (2006)

Tak tohle byl rozhodně zvláštní filmový zážitek. Na první pohled to vypadá neuspořádaně, zmateně a nepochopitelně. Navíc okořeněno vyloženě ruským stylem a humorem, který ne zrovna každému zachutná (někomu se možná i vyloženě vzpříčí), ale... U mě to fungovalo. Mám rád zvláštní filmy, a tohle je rozhodně jeden z nich. A je tak zvláštní, až je skvělý. Navíc scény jako sporťák na zdi, či závěrečný útok, to vše umně pospojované do jednotného celku... No paráda. po druhém shlédnutí musím své hodnocení zvedbout ještě o jednu hvězdu :)

Design pro život (2009) (seriál)

Jojo, reality šou jak víno, ale rozhodně na zajmavé téma, kterým je design, navíc s mým oblíbencem P. Starkem. A rozhodně by mělo být mnohem víc reality show jako je tato, než připosratých krávovin jako je Big Dick... ehm... Brother, nebo Prcáčník Trosečník.

Dick Tracy (1990)

Nebylo to špatné (hlavně úžasně slizký Al Pacino) ale mohlo to být lepší ;-) P.S.: Nevím proč, ale Dicka Tracyho mám tak nějak zafixovaného s obličejem Jean-Luc.... ehm... Patricka Stewarta :-D