• Fantasy

Vikingové: Valhalla - Série 1 (2022) (série)

Byl jsem velmi zvědavý a doufal, že by se mohl vrátit seriál kvalitativně srovnatelný s Vikingy 1. až. 4. série. To se mi bohužel nesplnilo. Valhalla je srovnatelná leda tak s Vikingy po smrti Ragnara - mnoho postav, ale žádná není vyloženým tahounem ani sympaťákem a jejich chování/motivace se leckdy zdá trochu mimo. Mnoho dějových linií, ale žádná nemá dostatečný prostor se rozvinout atd. Tím nechci celý seriál jenom zhanět - pustit si večer díl na Netflixu jako oddechovku po pracovním dni je ok, ale za srdce prostě nevezme. Tak třeba 2. série...

Ostrov (2023)

Chcete jít s partnerkou do kina na pohodový, nenáročný film? Vyberte si Ostrov. Sice vás nenadchne, ale ani neurazí, příroda je pěkná, Plodková taky, Langoše zase mají rády ženy (a chlapi většinou taky) a občas se i zasmějete - takže vlastně značka ideál, bezkonfliktní film pro pohodové sobotní odpoledne/podvečer v kině.

Poslední aristokratka (2019)

Pohodový a nenáročný film, který si neklade vyšší nároky, než pobavit a zpříjemnit odpoledne nebo večer při jeho sledování. A troufám si říci, že se mu to - zejména díky perfektně trefenému obsazení rolí - docela dobře daří. A dobře je za tři. V tomto případě hvězdy.

Wrestler (2008)

Lesk a bída wrestlingu. Mickey Rourke ve své životní roli. Krásný, smutný film, který si po čase určitě pustím i potřetí...

Cesta za smířením (2021)

Tak to byla opravdu jízda! Od pomalejšího rozjezdu film nabírá tempo a neztrácí ho až do finále. Chvíle záchvatů smíchu střídaly chvíle, kdy jsem nevěřil vlastním očím a dělalo se mi trochu špatně, abych se zase smál jako blázen. Opravdu zábavná řezničina.

Zátopek (2021)

Tohle bylo vážně dilema. Určitě více jak 80%... Na jednu stranu jsem chtěl jsem dát 5, ale díky dějové roztříštěnosti mi tomu trochu chyběl ten "tah na branku", který vám nedovolí zvednout se od filmu. Takže 4 hvězdy. To samozřejmě nemění nic na tom, že je to výborný film, nejen v kontextu české kinematografie. A také to nemění nic na tom, že hodnoticí škála 5ti hvězd je pro mě někdy příliš "hrubá"...

Strašidla (2016)

Dle hesla "Velká očekávání přináší velká zklamání" jsem neočekával nic s tím, že můžu být jenom příjemně překvapen. Překvapení se sice nekonalo, na druhou stranu označení "odpad" si zcela jistě zaslouží jiné skvosty pana Trošky. Co mi přišlo opravdu příšerné, byla hudba. A také škoda, že se více nezapracovalo na lepším obsazení dětských rolí a dialozích obecně. Mohl to být mnohem lepší film. 35% a dvě hvězdy si ale zaslouží i tak.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Trochu jsem se bál, že půjde o prachsprostou vykrádačku Hvězdného prachu a ono ne. Hezká a zajímavá pohádka. Pěkná výprava a některé postavy opravdu neměly chybu, zejména Sirius a Denička.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Tato pohádka mě opravdu mile překvapila a hlavně pobavila. Už jenom ten nápad začít vyprávění tam, kde normálně zazvoní zvonec a pohádky je konec. J. Prachař a M. Eben se ve svých rolích vyloženě našli, M. Ruml jako "český Thor" také nezklamal a  jeho rodiče v podání P. Tomicové a O. Malého? Třešnička na pomyslném dortu. Prostě celkově docela povedená taškařice, i když chvílemi ztrácí na tempu a mimo úvodní zápletky prakticky nemá příběh.

Tři životy (2007) (TV film)

Je to pohádka nebo spíše pohádkový dobrodružný film? Je pro děti nebo pro dospělé? U některých scén jsem si opravdu nebyl jistý, jak je asi děti mohou vnímat... Z pohledu dospělého diváka mohu vytknout snad jenom určitou dějovou roztříštěnost - původní zápletka se vytratila a jejího uzavření jsem se nedočkal (i když po osvobození Aničky se nabízelo dotáhnout ji do konce). Jinak ale zajímavý, místy pěkně temný příběh a démonický Jiří Dvořák. Hodnocení 70%, ale na 4 hvězdy to není.