Oheň a led (1983)

Já se tak těšil a ... Au!!! ... Spojení fantasy mága Frazetty, troufalého vizionáře Bakshiho a barbarsky komiksového scénáristy Thomase slibovalo mnohem víc, než nudnou uhlazenost, bezpohlavní klišovitost a překvapivou nepřekvapivost... Achjo... Lékem budiž libovolný Laloux.

Potomci lidí (2006)

Zjevení a asi první film, v němž dává smysl zvolání "Ježíši Kriste"!

3-iron (2004)

Něha!

Letní příběh (1996)

"...Chceš to vykřičet do světa? Poslat po větru?..." - "Ne, chci to jen říct tobě."

King Kong (1933)

Esence filmového kouzla!!!

King Kong (2005)

Aby bylo jasno: Peter Jackson JE Carl Denham! - Se všemi jeho slabostmi a nedokonalostmi... Moc dobře to ví a celý film tak trochu sebeironicky komponuje jako materializaci Denhamova (a potažmo svého) maximalistického přístupu, z něhož (a z odkazu původního Konga vůbec) současný Hollywood tolik čerpá... Nového Konga lze takto číst jako svébytnou metaforu hollywoodské kinematografie, postavené přece více než kterákoli jiná na touze přinést divákům za cenu jediné vstupenky "všechny divy světa"!... Takováto Jacksonova vášeň pryští z každého záběru a je mi natolik blízká (obzvláště mě v této souvislosti baví obraz Jacksonovy domácnosti: představa manželského páru - scénáře totiž píše zejména se svou manželkou -, vymýšlejícího megalomanské, dětinsky hravé scény, jakou je ta na bortícím se útesu, mi je neskonale sympatická!), že jsem pro ni ochoten snímku odpustit lehkou roztříštěnost celku i některých scén, které citelně nešlapou tak, jak by si tvůrci přáli (první setkání s domorodci, finále atd.)... Jacksonův King Kong sice není dokonalý, ale za cenu vstupenky (i v dnešní, ekonomicky náročnější době) rozhodně stojí! - Dostane se vám zábavy vskutku královské!!!