Čarodějův učeň (2010)

Celý film jsem čekal na nějaký supr čarodějnický souboj ve stylu Brumbál vs. Voldemort, ale ono to nějak nepřišlo. Navíc je to jedno kliše za druhým.

Magická hlubina (1988)

Tenhle film pro mě udržel nad vodou snad jen Jean Reno, hrál to opravdu dobře. Tím neříkám, že by ostatní hráli špatně, jen se mi prostě nelíbili jejich postavy, poloretardovaná hříčka přírody Jaques na mě moc velký dojem neudělala. Hezký strhující romantický závěr byl zajímavý, ale já prostě na romantické filmy nejsem.

Twin Peaks: ohni se mnou pojď (1992)

Klasická Lynchovina, seriál jsem zatím neviděl, ale to podle mně na filmu nic neubralo, i když by se na něj určitě chtělo podívat abych alespoň trochu líp pochopil. Od filmu jsem dostal přesně to co jsem od něj čekal, nádherná mysteriózní atmosféra, kterou vytvoří snad jen Lynch a už před filmem jsem byl smířený s tím, že to nepochopím.

Mechanický pomeranč (1971)

Užasný film, i když druhá půlka filmu byla možná lepší, jejich ultraviolence a podivná mluva tomu dávali takovou zvláštní "patinu", ale celé rozhřešení filmu bylo mnohem lepší. Nevím proč, ale rozčiloval Dimův vychechtaný xichtík, zato písnička Singing in the rain se do filmu úžasně hodí a je neuvěřitelně nakažlivá, do dneška se jí nemůžu zbavit a vůbec mi to nevadí.

Takešiho hrad (1986) (pořad) odpad!

Tak tohle je jeden z doslova nejblbějších pořadů, co znám. Nejde tam o nic jiného než, že se všichni smějí jak někdo padá do vody a podobně...navíc nevím jestli někdo někdy vůbec vyhrál, to by měl snad být cíl soutěže, něco vyhrát. Prostě totální ptákovina, nic jiného.

Muž na Měsíci (1999)

Tak tohle je srdeční záležitost. Provokatér s osobitým humorem Andy Kaufman je můj velký oblíbenec a Jim Carrey ho zahrál více než bravurně a Foman je prostě špica. Scéna, kdy zpívá Mighty mouse, mi přišla dokonce lepší a zábavnější než od originálu Kaufmana.

1984 (1984)

Snad jediný snímek natočený podle knihy naprosto přesně. Samozřejmě se do filmu nevešlo ani zdaleka všechno a pro pochopení si prostě knihu musíte přečíst. Film navozoval stejnou atmosféru jako při četbě, ale kniha je kniha a film je film.

Rabbits (2002)

Docela by mě zajímalo, jestli by tenhle film byl stejně dobře hodnocený, kdyby ho natočil někdo jiný. Myslím, že by neměl tak dobré ohlasy, kdyby pod tím nebyl podepsaný Lynch. Atmosféra byla sice nádherná a taková mrazivá, ale prostě jsem tam postrádal alespoň nastínění nějaké příběhové linie a to ve filmu s lepším hodnocením nemůže chybět. Králíci, kteří víceméně vedou nesmyslné monology…..to už podle mně Lynch trochu přehnal, ale zároveň jsem to i trochu čekal.