Avengers: Infinity War (2018)

Tak jsem konečně zkouknul tu podle hodně zdejších,jednu z největších pecek roku a zároveň nejlepší marvelovku :-).No ,ten kdo už si pár mých komentářu na filmy ze světa komiksu přečetl,tak ví,že nejsem.nějaký fanda tohoto žánru.Přesto i tak rád ocením dobře udělaný film a to i co se komiksu týče.U tohoto snímku to není jinak.Takže,co se mi líbilo,bylo,že děj dobře ubíhal a zároveň vás hned vtáhl do akce a přestal až s titulky.Takže to se opravdu povedlo.Navíc všechny postavy a ,že jich je opravdu hodně,dostali dost prostoru,což u filmu s tolika hrdiny není jednoduché.Za třetí mi opravdu se hlavní padouch ,Thanos.Navíc i ty vtípky co jsou u marvel filmu tak nějak už zvyklostí,ale mě to často spíš nesedí,tak zde to bylo ok.Od plného hodnocení mě dělí fakt,že po přečtení dost článku před zhlédnutím musím dát z pravdu ,že závěr filmu ve vás vyvolá opačné pocity než tvůrci chtělu,protože s vědomím čtvrtého dílu víte,že ten závěr filmu bude stejně nakonec jinak.K tomu odchod postav ve stylu rozložení z ničehi nic na prach na mě nepůsobí tak epicky jak by mo,ale to bude asi i tím mým vztahem,nevztahem k těmto filmum :-).Za mě tedy celkově 80% a čtyři hvězdy.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Tak jsem se vrátil z projekce (a jen tak mimochodem už mě při pár projekcí napadlo,jak to,že tam lidi chodí po párech atd,když je to od čsfd a jaká je pravděpodobnost,že tolik páru má zde dost bodu,aby tam mohli jít :-) ).Zpět k filmu.Viděl jsem asi jen jeden trailer,abych se nepřipravil o překvapení.Jen jsem četl několik článku o tom jak Tom Cruise už dá se říct klasicky :-) dělá skoro všechny nebezpečné scény sám.Očekávání jsem měl veliké a například jsem hodně čekal od konce filmu,potom,co jsem někde viděl,že je to finále fakt stojí za to.No,musím se přiznat,že jsem asi čekal trošku víc a třeba co se děje týče,tak ten byl takový docela zmatečný až překombinovaný.Navíc už by to chtělo obměnit záporáka(pokud bude další díl,tak ani není vyhnutí,ale nechci prozrazovat,pšt :-) )Takže příběhově bych dal menší hodnocení,ale toto je především AKČNÍ film.A právě akce to hodně vytahuje nahoru.Je až k neuvěření,že Tom už má 56 let a těmito výkony a nepřipouštěním se věku se řadí mezi mí oblíbence Arnieho a Slye.Takže pokud budete chtít akční nálož a rádi neuslyšíte pořád něco o rodině (jako v jiné sérii :-) ) tak na to určitě jděte.Jinak,já bych tedy příště trochu minimalizoval ty vtipné vsuvky-moc na to u filmu co mam brát vážně nejsem,ale to je otázka vkusu,plus například přišel s něčím nečekaným co se děje týče.Například obměna týmu atd.Za mě tedy celkově 85% a pět hvězd.

Plán útěku 2 (2018)

Tak i já jako velký fanda Sylvestra Stallona jsem se podíval na druhý plán útěku :-) .No,tak za prve,začnu trochu ze široka.Když bylo jasné,že se točí druhý díl a zároveň pak hned i třetí,tak jsem se těšil a i když mě mrzela absence Arnolda,tak přesto jsem si říkal,že by to nemuselo být špatné.Ok.Po té přišla zpráva,že filmy se natáčel myslím jen pár dní a to samé třetí,tak to mě trochu zarazilo,ale na druhou stranu vše nemusí trvat kdo ví jak dlouho aby to bylo kvalitní,jsou i výjímky.A teď už k hodnocení filmu samotného.Než jsem si to pustil tak mě docela zarazilo zdejší hodnocení a to samé na imdb a komentáře typu-Stallona jako začíná být něco co Seagal,tedy hvězda co už hraje v hodně béčkových spíš céčkových nebo možná někdy i zetkových filmech :-) .I tak jsem byl zvědavý jaké to bude a musím konstatovat i když možná ne úplně objektivně jako fanda Slye,ale co je objektivní,pořád je to jen můj názor,možná to není objektivní k lidem co váhají jestli si to pustit a nejsou přímo fanoušci tohoto akčního hrdiny.Po příběhové stránce si myslím,že film je napsán dobře a je znát,že to psal autor scénáře k jedničce,jen možná bych udělal stopáž o trochu delší,protože někdy my to přišlo takové usekneté a moc zkratkovité,ale zase film parádně plyne.Co se týče akce,tak si myslím,že souboje jsou na dobré úrovni a i Stallona tu má ,sice ne tolik výraznou,ale má bitku.Takže doteď je to dobré.Co je pro mě mínus,tak to je menší stopáž právě pro Stallona a Bautistu i když se plakát a celková prezentace tváří ,že jsou ty hlavní,ano chápu,je to marketing a zároveň film zafinancovala čínská strana.Takže ,to alespoň kvůli tomu nějak beru,ale i tak je to škoda.Celkově tedy musím říct,že ty co tu vidí to aktuální hodnocení pod čtyřicent procent a přečtou si v komentářích něco o podobě s aktuální tvorbou Seagala,tak to fakt ne a nebojte se,tohle je proti filmům se Stevenem mega hit.Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami,ale budu spravedlivý a za někdy moc velkou zkratkovitost a menší stopáž pro Stallona(což kdyby film byl film o čtvrt hodiny delší tak by to filmu i samotného Slyovi slušelo víc a dal bych ten čas hlavně jemu) dávám celkově 65 % a tři hvězdy.

Přání smrti (2018)

Tak po zhlédnutí musím říct,že to není rozhodně špatné.Sice to nemá na původní první díl s Charlesem Bronsonem,které bylo takové víc vážnější,ale na druhou stranu tato nová verze s Brucem Willisem se nebojí ukázat ukázat krev a násilí což už se dnes moc nevidí.Několik let mi vadí na Brucovi ten jeho výraz alá mam stejně všechno na háku,ale zde se to ještě dalo,respektive není to celý film jako některé ty filmy s poslední doby kde hraje pár minut.Co mi trochu nesedělo bylo,že klidně místo role doktora to mohl být bývalý policajt a hned by bylo uvěřitelnější jak pak kosí všechny ty padouchy.Zase je ale trefné jak se vše učí pomocí youtube,což je dnešní fenomén :-).Takže,kdo má rád starší akční revenge filmy a zároveň rád Bruce uvidí v něčem co má tak říkajíc koule tak to doporučuju.Za mě a za staré dobré časy celkově 75 % a hezké čtyři hvězdy.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Tak jelikož původní film byl jeden z mých oblíbenějších v dětství tak jsem od jeho následníka postupně čekal trochu víc.Jednak po tom co se zde začali objevovat hodnocení a při možnostech dnešních efektu,i když to je možná ta slabost dneška,už to vše nepůsobí tak uvěřitelně,protože už jsme si tak nějak na to zvykly a filmy se točí víc před zeleným plátnem a stávají se z toho takové digi hry s reálnými herci.Po zhlédnutí musím říct,že jsem čekal docela víc než jsem viděl jak po stránce příběhové tak vtáhnutí do děje.Pro mě je to docela škoda,protože toto mělo potenciál,ale nakonec to spíš byla další komedie,což tak nějak sedí i k tomu obsazeni,ale já jsem si chtěl užít příběh o přežití a i když už nejsem v dětských letech tak věřím,že by mě to vtáhlo,tady se to tak nestalo,škoda.Takže za mě celkově 65 % a tři hvězdy.

Anihilace (2018)

Konečně hodně něco originálního a zajímavého.Ano podle knihy,takže ne úplně tak originální,ale pořád je to v dnešní tvorbě filmu něco nevšedního.Je to druh filmu u kterého je dobré jej vidět vícekrát.Film o zamyšlení o nás samých a věcí s tím spojených.Atmosféra mě zcela vtáhla a jen některé pasáže bych ještě více prohloubil,aby to mělo ten správný překvapující efekt.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy.

Tvář vody (2017)

Tak jsem viděl vítěze letošních oskaru a musím říct,že jsem čekal o dost více,ale na druhou stranu,příběh je jasný a dobře odvyprávěný.Uteče vám to jako voda.Herecké výkony jsou dobré,ale některé scény byly už na můj vkus moc teatrální nebo přes čáru,viz scéna v koupelně nebo muzikálová vložka.No jestli je toto vítěz letošních oskaru,tak mě to svádí k hodnocení,že moc na výběr asi nebylo.Abych to nějak shrnul,tento film bych nějak zvlášť nedoporučil,protože mi na něm nic výjimečného neupoutalo,ale na druhou stranu budu hodný a když je to spíš na tři tak celkově za mě 70% a čtyři hvězdy.

Země krvavého slunce (2005)

Další z novějších Seagalovek kdy už neměl takovou slávu,ale tento film není podle mě tak špatný jak napovídá zdejší hodnocení.Jasně Steven už tady není tak fyzicky vyrýsovaný jak se mu právě vyčítá,ale jelikož ve filmu v těch největších bitkách má hlavně meč,tak to tak nepřekáží a oproti novějším filmům je zde ještě v solidní formě.Co se týče příběhu,tak je z prostředí Yakuzy a celkově asijské mafie což mi tak nějak toto prostředí ,myslím tím asijské sedí ke Stevenovi i když film typu jeho prvotin bych si nechal líbit ,ale to by na sobě musel zapracovat..Bitky jsou zde vcelku fajn,až mě překvapilo,že to není tak špatně sestříhané jako novější filmy se Seagalem a naopak jsem nějak nepostřehl ,že by měl dubléra,i když byl napsán v titulkách.No za mě tedy celkově 55% a tři hvězdy.

Zákon ulice (2007)

Jedna z těch Seagalovek ,které natočil po roce 2000 kdy už neměl takovou slávu a kdy už mu začalo být vyčítáno,že tloustne atd.Kupodivu ten snímek ujde a oproti ještě novějším filmům se Stevenem zde jsou docela dobře vidět souboje,neříkám,že je to nějaké výstavní,ale oproti filmům,po roce 2010 co natočil,tak je to na slušné úrovni.Příběh na tento žánr samozřejmě není nijak výjímečný-zabití sny,ale to vůbec nevadí,natočené to je obstojně.Jinak ,já bych taky byl pro aby byl Seagal ve větší kondici a nekašlal na to jen,protože ví,že skoro na vše mu stačí ruce.Každopádně,pokud máte alespoň trochu rádi Stevena Seagala,tak tento kousek je takový průměr a podle mě se na to dobře dívá,za mě celkově tedy 55% a tři hvězdy.

Zabít Gunthera (2017)

Tak jsem s očekáváním jako fanda Arnolda shlédl tento nový jeho počin a trochu to zhodnotím.:-) .Tak za prvé jsem od tohoto kousku neměl přehnané očekávání,ale po zhlédnutí traileru mě nejdříve trochu vadilo jaký styl si Taran Killam vybral,myslím tím natočit film jako částečné dokument,ale zase mě potěšily záběry právě s Arnoldem,protože bylo cítit,že si to opravdu užívá.Po shlédnutí jsou moje pocity takové,že styl rádoby dokumenty mi tolik nevadil a Arnold opravdu potěšil.Jeho roli jsem si užil a i když celkově neměl takový prostor tak si film celý podmanil pro sebe.Co se mi ,ale nelíbilo byl příběh ,co byl často jen rádoby vtipný..a to je u akční komedie docela mimo,když chybí často ten vtip a to hlavní akce-tak té by tam mohlo být taky více.No,takž nebýt Arnolda tak je tento film hodně podprůměrný,ale celkově hlavně za Arnolda,který to hodně táhl dávám celkově 50% a tři hvězdy.