Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Prvni vec, ktera me na tomhle filmu upoutala bylo, ze Gosling zni jako kdyby mel v prdeli zarazenej thompson... ten s kulatym zasobnikem. Emma Stone tam neni ani polonaha, Rko je to kvuli tomu, ze Penn rekne 3x motherfucker a filtry + CGI me spis stvaly. Chci Zombieland 2: Chronicles of Bill Murray!

Nic nás nerozdělí (2012)

Ke 3D filmum se davaj brejle, k tomuhle by meli davat balicek papirovejch kapesnicku. Vubec mi nevadilo, ze o postavach vlastne nic nevim, ani sem to nepotreboval, ty lampy by se totiz v proudu kalny vody chytil jak pederast, tak Nicholas Winton. Dve hodiny putovani spinou a zlem, kde jde o jediny - prezit. Fňuk.

Konečná (2013)

Arnold porad bavi a vlastne se moc nezmenil - je uplne stejne narvanej jako bejval, porad jako jedinej na place unese rotacak na levym malicku a jeho prizvuk by se nezmenil ani po dvoumesicni kazdodenni kure deseti lingvistu. Skoda zdechlyho zaporaka, plus za vtip o imigrantech. Jinak poctiva ozvena osmdesatek, jen vic takovejhle filmu do nasich kin!

Mládeži nepřístupno (2013)

Vtipny je to promenlive, ale u nekterejch skecu sem se fakt rezal (deti ve strojich). Pokud mate doma nejaky psychofarmaka nebo drogy, doporucuju zkonzumovat a nabehnout do kina, kde si v pravdepodobne prazdnym sale muzete delat co chcete a pred vama se budou houpat pulmetrovy koule Hugh Jackmana. Nektery zdejsi uzivatele ten film evidentne poznamenal do ty miry, ze zacli hvezdickama cenzurovat slovo "varlata", takze nejaky kvality ten film rozhodne ma; nebo proste z toho typka jenom jeste nevyprchaly ty drogy a psychofarmaka.

Nespoutaný Django (2012)

Klasickej Tarantino, ale s tim koncem mam taky problem. Vyhroti se to skvele a prestrelka je super, ale vyzni to tak nejak do ztracena. Je to jako honit si u porna, kde se typek ke konci taky vyhroti, ale pred ejakulaci si odejde na dvacet minut na vzduch... chtel sem orgasmus, dostal sem rezani kouli. Co taky cekat od foot fetisisty, Quentin je proste uchyl. Ale uvidim to urcite jeste mockrat a treba to casem docenim.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Urcite si nemyslim, ze tohle nekdo delal predevsim pro penize. Jackson si uz dlouho muze koupit lokaci Hobitina i s celym Krajem, do konce zivota sedet na zaprazi Dna pytle, kourit dymku a chlastat pivo, ale neudelal to - misto toho natocil dalsi dobrodruzstvi ze sveta, kterej ho proslavil. Postav je sice moc a vlastne se o nich nic nevi, ale co byste chteli, aby se sedelo u Bilba jeste o pul hodiny dyl a trpaslici si vypraveli, jak jim jejich otce zneuctil vrk? Je to logicky odlehcenejsi nez temnej Pan prstenu, ale porad je to skvele odvypraveny a osobity. PS: "warm hearth" urcite neni laskavy srdce, i kdyz to zni podobne.

Atlas mraků (2012)

Ma to tri hodiny a mam takovej pocit, ze i ctyri by byly malo... urcite zazitek, kterej se bude zvetsovat s dalsima projekcema - clovek minimalne bude vedet, kdo je kdo. Linka s domovem duchodcu mistama otravna; post-apo a neo-seoul zase na muj vkus prilis osekany, prestoze "message" je jasna ve vsech. Jako celek je to ale nutny ocenit, protoze technicky je to pecka. Brachum nebo segram nebo co to vlastne tedka sou respekt, aspon nekdo se z krize neposral.... zatim. Heh.

Sinister (2012)

Letos asi nejlepsi straseni s par fakt shit-your-pants momentama. Nic objevnyho, ale poctiva hororova prace se zajimavou zvukovou (?) stopou, ktera misty pripomina rezani flexou, mrouskani kocek, rehtacku a dubstep; ale atmosferu navodi paradni. Trosku skoda prekotnyho finale, ktery je sice prekvapivy, ale odbije se behem chvilicky a od pointy vlastne vite CO se stane, jenom nevite JAK. Cekal sem trosku vetsi souboj s bubakem.

Matrix (1999)

WHAT IF I TOLD YOU... ze Matrix je nejlepsi sci-fi vsech dob? Muj vysnenej hollywoodskej projekt je crossover, kde budou v latexovejch obleckach behat Carrie-Anne Moss, Kate Beckinsale z Underworldu a Anne Hathaway z TDKR a budou bojovat proti... no, o to by v tom filmu vlastne vubec neslo.

Skrytá identita (2006)

Vim, ze je asi trosku hrich mit ze vsech Scorseseho filmu v TOP10 prave tenhle, ale nemuzu si pomoct, dostalo me to. Nechapu vyhrady na herecky vykony, ty mi prisly skvely - od silenyho Nicholsona pres zarputilyho DiCapria az po minimalistickyho hajzla Damona. Dost zamotana gangsterka s odzbrojujicim finale, ktery mi vyrazilo dech.