Bejvalek se nezbavíš (2009)

Film s nejhorším castingem za poslední roky. McConaughey otravný, Garnerka nesympatická, družička Lacey Chabert na zabití a ťulpas Breckina Meyera k uzoufání nudný... k tomu scénář nedávající skoro žádný smysl, zombie-Douglas a humor, jenž může bavit snad jen úplně nenáročné (anebo dementní) diváky. Waters má na víc.

Gladiátor (2000)

V základu béčko srovnatelné s Arnieho Komandem a tuctem jemu podobných, jenže v tomhle případě opředené výbornou politickou a zároveň i osobní linií, vybavené spoustou dialogů, z nichž doslova mrazí, a od začátku do konce brilantně natočené mistrem Scottem, jenž by v tehdejší formě povýšil i kravské lejno na věc hodnou Oscarů. Plus nezapomenutelný Crowe. P.S.: Extended Cut je ještě lepší.

Krev: Poslední upír (2009)

Imbecilní scénář, úsměvní druholigoví herci, katastrofální střih, triky na úrovni her pro druhý Playstation a režisér, starající se víc o vizuál a vykrádačky (Od Bladea přes 300 až po Wanted snadno a rychle!) než o "příběh" a vyprávění. Spojte si to dohromady a dostanete devadesátiminutový klystýr, který je spolu s novým Street Fighterem jasný kandidát na akční ZLO ROKU. Fanouškům předlohy hrozí při sledování psychický kolaps.

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Po příšerné dvojce přichází zadostiučinění. Z Kruegera je konečně hláškař jedna báseň, předchozí část je pro jistotu kompletně ignorována a Russell posouvá sérii do žánru fantasy hororu, v němž může ústřední vrahoun povolit uzdu fantazii a likvidovat teenagery nejnápaditěji ze všech dílů. K tomu ty parádní kulisy a skvěle vygradované finále se dvěma separovanými liniemi. Lahůdka.

Pokrevní bratři (1999)

Těžkotonážní masakr, vedle kterého vypadají Ritchie s Tarantinem jako nudní patroni. Duffy hýří nápady, za každou vystřelenou kulku (a že jich je) přihazuje alespoň jeden politicky nekorektní vtip a celé je to tak neskutečně naspeedované, urvané ze řetězu a přitom dokonale natočené, až mě mrzí, že Duffy zatím nic jiného nenatočil. Snad dvojka vysoko postavenou laťku udrží...

Reservoir Hogs (2009) (studentský film)

Jedna trefa do černého (výborný timing u vtipu se psem), spousta výstřelů do prázdna a jedna hoooodně špatná vykrádačka/pocta. Ale překonat katastrofální Rybáře půjde těžko.

Rybáři (2009) (studentský film) odpad!

F_ck it!!!

Automechanik (2008) (studentský film)

Nelogická ptákovina, která má tempo a pár nápadů, ale jinak je v ní všechno postavené na hlavu. Včetně žánru...

Lyžařská hlídka (1990)

Úvod mě ani po letech neomrzel, ale dějové díry, iracionální jednání prakticky kohokoliv před kamerou a "trvalá" hlavního borce naopak ano.

Číslo 9 (2009)

Baví mě hutná, mnohdy čistě hororová post-apo atmosféra, propracovaná stylizace a Ackerův přístup, který NAPROSTO vyjebává s dětským divákem. Ovšem scénář by napsalo lépe i pětileté dítě nastupivší do rychlokurzu tvůrčího psaní, akční scény jsou s každým dalším robotickým entré více a více ubíjející a těch osmdesát minut plyne kvůli nedostatku dějového maziva pomaleji než se na takhle povrchní animák sluší a patří. Pořád je to ale snesitelnější než poslední dvě pixarovky. Jen jsem vzhledem k zábavnému myšlenkovému pozadí a možnostem vyplývajícím z námětu čekal mnohem (zhruba jednou tolik) víc.