Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Krimi

Poslední recenze (1 127)

plakát

Pluto - Episode 1 (2023) (epizoda) 

Kulervoucí opening v unikatním stylu artovém stylu Naoki Urasawy který přináš mnohem realističtější a méně cartoonový pohled. Pluto je všechno co se snažil Metallice Rouge být a selhalo. Hlavní postava detektiva je dostatečně impozantní a zajímavá líbí se mi, jak zkombinovali obvyklé detektivní tropy do otázky, co dělá roboty robotem. Ovšem nejlepší část epizody je posledních dvacet minut kompletně se věnující Duncanovi a jeho sluhovi. Absolutní masterclass.

plakát

Star Wars: Příběhy z Impéria (2024) (seriál) 

Po dlouhé době Star Wars content, který jsem byl schopný shlédnout, což vzhledem ke stavu Lucasfilmu je celkem úspěch. Grievous potěšil, že jeho vyobrazení je na úrovni 2003, Morgan Elsabeth je podobný problém jako Black Widow bylo by hezké kdyby její příběh byl vyprávěn pár let zpátky, ale užil jsem. Baris Ofee a ukázka jejího pádu a vzestupu bylo též nádherné a Jason Isaac zpátky v roli inkvizitora pomůže zapomenout na tu sračku z Kenobiho. Solidní tím, že to je zkratkovité tak to má ale výhodu, že to pomůže událostem narozdíl od Bad Batch odehrát se přirozeně napříč roky a animace byla vynikající. Celkově Star Wars paradoxně nejlépe funguje, když jde plně do temnoty a to se tady ukázalo.

plakát

Metallic Rouge (2024) (seriál) 

Já tady půjdu s chutí proti proudu musím říct, že jsem si tohle anime užil. Je to bordel, ale nepochybně zábavný bordel. Animace, muzika a hlasové herectví jsou na špičkové úrovni, komedie též nebyla špatná. Navzdory tomu, že hlavní duo spolu nestrávilo tolik času tak mi to nepřišlo, jejich dynamika od začátku byla šílená. Co na tomhle anime nejvíce oceňuji je velice unikátní mix žánrů těžko bych našel anime, které kombinuje Westworld, Ghost in the Shell, Blade Runner, Star Wars, Naruto a Sherlock Holmese. To z toho naneštěstí dělá nedopečený bordel ale bordel, který prostě se mi líbí.  Tak jak u Westworldu tak i tenhle seriál si klade spoustu filozofických otázek. Možná to nikdy pořádně nedopeče na druhou stranu ja vždycky ocením sračku, která tohle vůbec začné než srajda, která nikoliv. A upřímně řečeno jakkoliv byl závěrečný plotwist otravný tak veškerá ta myšlenková fakérie se mi líbila. Záporák zajímavý jako Man in Black až na tu otravnou samotu to je mor všech padouchů Konec rušnutý, ale jako někdo kdo má bohatou zkušenost ne úplně to nejhorší díky tomu, že to trvalo jenom třináct epizod. Za mne osobně oblíbená postava Hell Giallion dobře, že přežil xD  Bude do budoucna moje slabost, ke které se ale rád budu vracet. Rozhodně to v mých očích kladu výše než Boku no hero academia či Fairy Tail

Poslední hodnocení (1 469)

Pluto - Episode 1 (2023) (epizoda) (E01)

12.05.2024

Pluto (2023) (seriál)

12.05.2024

Star Wars: Příběhy z Impéria (2024) (seriál)

05.05.2024

Metallic Rouge (2024) (seriál)

21.04.2024

Gentlemani - Evangelium podle Bobbyho Glasse (2024) (epizoda) (E08)

31.03.2024

Gentlemani - Ne bez nebezpečí (2024) (epizoda) (E07)

30.03.2024

Gentlemani - Připraven na vše (2024) (epizoda) (E06)

30.03.2024

Gentlemani - Mám stovky bratranců (2024) (epizoda) (E05)

30.03.2024

Gentlemani - Nesoucitný gentleman (2024) (epizoda) (E04)

30.03.2024

Reklama

Poslední deníček (1)

Obrana Hobita

Mnoho lidí považuje trilogii Hobit za zbytečné natahování jedné knihy a špatnou snahu Petera Jacksona udělat z pohádky temnou fantasy. Podle mne jsou tyhle názory krátkozraké. Musíme se uvědomit, že tvůrci se do Středozemě vraceli po dlouhé době a tak jenom jeden film by byl pro fanoušky tak trochu zklamáním, ne? A přestože hlavní účelem roztáhnutí původních dvou filmů na trilogii byly peníze, tak se povedlo vytvořit úžasný příběh, ke kterému se bude spousta lidí vracet i v budoucnu.
První věci si musíme ujasnit je, že kniha Hobit aneb cesta tam a zase zpátky není rozhodně pohádkou (respektive je pohádkou s nepohádkovým koncem) a určitě není horší než Pán prstenů. Je zcela jiná a i její motiv je jiný. V pánu prstenu sledujeme jak i malí a bezmocní hobiti se můžou postavit velkému zlu, jestliže mají dostatek odvahy. V Hobitovi je naopak kritika pohodlnosti býti jenom doma a zároveň opěvování toho, kdo se rozhodne vydat za dobrodružstvím. Proměna Bilba Pytílka z ustrašeného hobita, kterému se nikam nechtělo v hobita odvážného, který je schopen zachránit své trpasličí přátele je nádherná. Tolkienovi se podařilo svým vypravěčským talentem vtisknout příběhu krásnou hravou jiskru, která vás přiměje zase býti malým klukem, který sní o dobrodružství a proto bude Bilbovi a spol fandit až do konce.
A Peter Jackson správně vytušil, že ačkoliv je ta hravá jiskra to, co do určité míry děla Hobita Hobitem, uvědomoval si, že ji nelze přetisknout do filmu. Všechny písničky a mluvící zvířata, která se vyskytují v knize, by na platně nevypadali dobře, protože oboje je symbolem kreslených filmů od disney. Představte si zklamání fanoušků plní očekávání, že dostanou nového Pána prstenů a místo toho jim tvůrci naservírují Sněhurku a sedm trpaslíků na výpravě za zabitím draka. Peter Jackson se tedy rozhodl splnit požadavky obdivovatelů slavné fantasy ságy. Věděl, že je na rozdíl od Tolkiena v nevýhodě, protože ten Hobita vydal před Pánem Prstenů v době, kdy fanoušci o slavné trilogii ani nevěděli, že existuje. A protože ve světě filmu Hobit měl přijít až po Pánu Prstenů, musel z něj vycházet. A tak nám byl Hobit nadělen v epickém balení.
První věcí, která je na filmovém Hobitovi nádherná jsou dozajista dechberoucí triky. Spoustu diváků bylo zklamaných, protože v Hobitovi bylo příliš mnoho CGI, ale ono to u filmu, kde chcete mít draka ani moc jinak nejde.
Dále režisér nastudoval informace z ostatních knih napsaných Tolkienem o Středozemi a využil je k vybudování více dějových linek, aby se Hobit netočil jen kolem Bilba. Opět je to snaha přiblížit se původní trilogii obsahující také větší počet dějových linek.
Povedl se na jedničku casting, kdy se nejenom podařilo sehnat herce z předchozích filmů jako Ian McKellen opět v roli Gandalfa, Cate Blanchett v roli Galadriel nebo Hugo Weaving jako Elrond či fámozní Christopher Lee, který se předtím než nás vždy opustil mohl vrátit do jedné ze svých nejikoničtějších rolí. I nováčci, kteří byli vybrání jsou mistři hereckého řemesla. Martin Freeman do role Bilba perfektně zapadl a skvěle ztvárnil proměnu téhle postav, ať určitou nesmělost, tak i momenty, kdy musí hobit projevit kus odvahy. Richard Armitrage se výborně zhostil role Thorina a třeba jeho záchvaty šílenství zahrál s naprostou grácií. A Benedict Cumberbatch přední britský herec, který propůjčil hlas draku Šmakovi hlavní záporné psotavě příběhu.
Kombinace nového příběhu, který má spoustu pomrknutí na původní trilogii (zlomený Narsil, prstenové přízraky, Roklinka, Gandalf) společně s novým příběhem a novou partou trpaslíků, se kterou si užijete spoustu dobrodružství a zábavy. To vše zabaleno v perfektní akci a tricích a společně s vynikajícími scénami, které jsou na úrovni Pána prstenů (a možná ho i předčí) to tvoří dokonalý mix, které jza zvuků krásné hudby Howarda Shorea radost sledovat.
Hobit jako celek je samozřejmě nesahá Pánu prstenů ani po kotníky, ale některýma scénami ho hravě překonává zejména výborně udělaným drakem. A jaký lepší prequel si může dnes již legendární oscarová trilogie přát?