Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Krimi

Recenze (1 127)

plakát

Pluto - Episode 1 (2023) (epizoda) 

Kulervoucí opening v unikatním stylu artovém stylu Naoki Urasawy který přináš mnohem realističtější a méně cartoonový pohled. Pluto je všechno co se snažil Metallice Rouge být a selhalo. Hlavní postava detektiva je dostatečně impozantní a zajímavá líbí se mi, jak zkombinovali obvyklé detektivní tropy do otázky, co dělá roboty robotem. Ovšem nejlepší část epizody je posledních dvacet minut kompletně se věnující Duncanovi a jeho sluhovi. Absolutní masterclass.

plakát

Star Wars: Příběhy z Impéria (2024) (seriál) 

Po dlouhé době Star Wars content, který jsem byl schopný shlédnout, což vzhledem ke stavu Lucasfilmu je celkem úspěch. Grievous potěšil, že jeho vyobrazení je na úrovni 2003, Morgan Elsabeth je podobný problém jako Black Widow bylo by hezké kdyby její příběh byl vyprávěn pár let zpátky, ale užil jsem. Baris Ofee a ukázka jejího pádu a vzestupu bylo též nádherné a Jason Isaac zpátky v roli inkvizitora pomůže zapomenout na tu sračku z Kenobiho. Solidní tím, že to je zkratkovité tak to má ale výhodu, že to pomůže událostem narozdíl od Bad Batch odehrát se přirozeně napříč roky a animace byla vynikající. Celkově Star Wars paradoxně nejlépe funguje, když jde plně do temnoty a to se tady ukázalo.

plakát

Metallic Rouge (2024) (seriál) 

Já tady půjdu s chutí proti proudu musím říct, že jsem si tohle anime užil. Je to bordel, ale nepochybně zábavný bordel. Animace, muzika a hlasové herectví jsou na špičkové úrovni, komedie též nebyla špatná. Navzdory tomu, že hlavní duo spolu nestrávilo tolik času tak mi to nepřišlo, jejich dynamika od začátku byla šílená. Co na tomhle anime nejvíce oceňuji je velice unikátní mix žánrů těžko bych našel anime, které kombinuje Westworld, Ghost in the Shell, Blade Runner, Star Wars, Naruto a Sherlock Holmese. To z toho naneštěstí dělá nedopečený bordel ale bordel, který prostě se mi líbí.  Tak jak u Westworldu tak i tenhle seriál si klade spoustu filozofických otázek. Možná to nikdy pořádně nedopeče na druhou stranu ja vždycky ocením sračku, která tohle vůbec začné než srajda, která nikoliv. A upřímně řečeno jakkoliv byl závěrečný plotwist otravný tak veškerá ta myšlenková fakérie se mi líbila. Záporák zajímavý jako Man in Black až na tu otravnou samotu to je mor všech padouchů Konec rušnutý, ale jako někdo kdo má bohatou zkušenost ne úplně to nejhorší díky tomu, že to trvalo jenom třináct epizod. Za mne osobně oblíbená postava Hell Giallion dobře, že přežil xD  Bude do budoucna moje slabost, ke které se ale rád budu vracet. Rozhodně to v mých očích kladu výše než Boku no hero academia či Fairy Tail

plakát

Gentlemani - Evangelium podle Bobbyho Glasse (2024) (epizoda) 

Slabší závěr není to na snížení hvězdičky, ale příliš mnoho usmiřování a velekotočů a i když post credit scéna pobavila tak to dost snižuje potenciál pro druhou sérii. Film měl závěr lepší.

plakát

Gentlemani - Ne bez nebezpečí (2024) (epizoda) 

Spousta vrazd, podrazů a neustále boje. Návštěva u souseda pobavila stejně válka pěti gangsterů, která se nám tu rozpoutala. Podrazy jsou zajímavé herecké výkony dechberoucí. Líbila se mi Edwardova reakce na zradu i to, že Vinni Jones vévodkyni překvapil. Je to úplna lahůdka.

plakát

Gentlemani - Připraven na vše (2024) (epizoda) 

Trnkový likér musíte dělat pomalu. Po pár týdnech získá takovou fuchsiovou barvu. Většina lidí to tak nechá. Ale dostat skutečnou chuť trvá roky. Lidi nedokáží ocenit kvalitu výhoda trpělivosti. No humoru masivně ubívá a stává se z toho čím dal mrazivější drama. Očividně Chuck patří mezi tu zábavnější část epizody, která má znovu velice dynamickou režii. Speciálně část kdy účetní popisuje jak se zbavit peněz má ty vynikající střihy, které miluji. VInnie Jones je absolutní badass ve všem co se děje. Možná typecast ale v téhle roli si těžko představit někoho jiného. Vidět ho jak trenéra je epické stejně jatk jako scénka s vanami. Odhalení co se stalo s Jethrem je velvážné a Eddie se pouští do dohody s větším ďablem, aby zastavil toho menšího. Espositův monolog o Dobyvateli je též fantasticý. Co k tomu dodat snad jen že závěr opravdu působí jak cesta z níž není návratu dva poslední díly budou nářez.  Gentelemani GentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGenteleGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemanimaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemaniGentelemani

plakát

Gentlemani - Mám stovky bratranců (2024) (epizoda) 

V nějaké prdeli! Nejtemnější díl celé série, který krásně navazuje na pilot. Situace nám celá eskaluje a souhlasím, že odkazů na Podfuck je tu spoustu od cikánů po razítka. Thormund se zcivilizoval od časů hry o trůny. Cigoši byli jako vždycki vtipní a Vinnie Jones chytající zloděje je prostě chuťovka. Těch pay offů máme spoustu jako třeba tajemny Esposito ukazující ručku a v neposlední řadě mrazivý závěr v posledních pěti minutách, který vztah mezi Susan a Eddie komplikuje ze všeho nejvíc.

plakát

Gentlemani - Nesoucitný gentleman (2024) (epizoda) 

A to je přesně ten problém. Nikdo radši nic neví. Proto svět šel do kytek. Guy Ritchie jako skutečný Gentelemen ctící gender equality se rozhodl pro pánský fan service a tak nám svlékl Davida Granta do naha, aby ukázal bimbase při úvodní scéně. Editing této epizody je fantastický. Pohled ze shora na to jak Freddy vyhodí do povětří ryby. Střihy k jídlu. Střih ze rvačky s asijským kuchařem k telefonátu. Tohle všechno dělá Gentelemeny jeden z nejlépe režírovaných seriálů. Děj byl tentokrát naprosto fantastický. Dostaneme několik dějových linií. Vinni Jones je prostě zlatíčko, kterého nejde nemilovat. Freddie Fox jako nový slizou trošku připomínající Daniela Bruhly byl dokonalý. Epizoda poukazující na útěsný stav britské žurnalistiky a přesto ukazující šílenost jistého novináře. A epické finále s Hitlerovým varletem a náckam mne překvapilo a pobavilo těším se na další díly.

plakát

Gentlemani - Kde mám trávu? (2024) (epizoda) 

Situace neustále eskaluje. Efektivní režie Guy Ritcheho nepřestává uvádět člověka do úžasu speciálně nechronologické vyprávění Jimmyho. Herecké výkony jsou naprosto fantastické speciálně představitel Fredwarda si to dává. Plot se rozšířuje a komplikuje, líbí se mi tahle ta řada nešťastných příhod. Scénka s mačetou je pamětihodná a zároveň děsivá stejně jako úvodní scénka s marihuanou navnadí. Tony Blair pobavil a nemůže se dočkat dalších epizod.

plakát

Gentlemani - Ušlechtilá agrese (2024) (epizoda) 

Guy Ritchi mistr unikátní režie a ostrého dialogu se ukazuje zde v plné síle. Měl jsem z tohodle seriálu obavy, protože jsem se strachoval z dalšího sračkoidního seriálu, který jenom bude ždímat jméno dobrého filmu. Opak je pravdou a nová dějová linka je naprosto vynikající. Herci skvělí, vzajemné konverzace solidní. Hvězdné obsazení tomu dodává grády a díky Ritchieho dynamickému vedení tempo krásně odbíhá. Rozhodně něco co mám v úmyslu zkouknout celé.