Wolverine (2013)

Předvídatelný, tedy nudný, a na ságu X-Men s překvapivě omezenými efekty.

Závod s časem (2013)

Totální ztráta času. Ani populární Selena Gomez to nezachránila.

Atlas mraků (2012)

Ač řemeslně barvité dílo, film nedokázal udržet mou pozornost po celé 3 hodiny. Spousta řečeného moudra přechází v holé věty, se vším se musí šetřit. Příběh Sonmi mě tolik neohromil, škoda, že jsem nedávno viděla Ostrov. Ale Toma Hankse jsem zase moc ráda viděla (i když jeho vroucné modré oči prostě nedokážou zahrát i toho největšího zmrda pod sluncem - nemluvě o Hugh Grantovi v roli náčelníka Koňů). A Jim Sturgess mi potvrdil svou velikost. Zajímalo by mě, jak tohle všechno dokázal dát David Mitchell do knížky - klobouk dolů.

Avengers (2012)

Do poloviny filmu mě bavil děj, akce, postavy a hlášky. Od poloviny filmu už jen hlášky a ke konci filmu mě v sedadlech držela jen křeč v nohou a zadku. Určitě mě ale the Avengers bavilo více než Iron Man, Thor či Hulk. Taková pěkná podívaná, dosti zdlouhavá a dosti přehnaná. A Scarlett Johanson začínám mít ráda čím dál tím víc.

Bez kalhot (2012)

Smekám nad tanečním výkonem pana Tatuma. Film je rozhodně velká podívaná, nejen do duše striptéra. A že není všechno zlato, co se třpytí - víme - ale McConaughey přímo září.

Bourneův odkaz (2012)

4. díl Bourna mě trochu odrazoval, naštěstí hlavního týpka nedosadili do role Jamese Bourna, ale jako dalšího agenta z vládní organizace. Akčňáky tohoto typu se superhrdinou-McGyverem mě vždycky dokáží pobavit, i když se u pár scén chytám za hlavu. Nebránila bych se dalšímu "dílu", vlastně se i docela těším.

Divoši (2012)

Klasická kartelovka. Ale ta s Catherine Zeta Jones mi přišla přeci jen promakanějsí. Tahle měla skvělou kameru a střihy, ale scénář trochu váznul, jak už to bývá, především na konci (korunu tomu nasadili Beatles). Lepší trojka.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Skvělé hlášky i nové postavy! Film zvedne náladu, posílí břišní svalstvo a pohladí na duši. Neznám lepší kombinaci.

Druhá šance (2012)

Intimní pohled do života šedesátníků. Velice otevřený scénář, při kterém jsem se dokázala začervenat. Oba herci hráli úžasně, Meryl tentokrát v rolu domácí puťky, která pro manžela (a manželství) udělá cokoliv a Tommy Lee Jones v roli klasického "chlapa-manžela". Ačkoliv přeji happy-endům, nevěřím jim. A zde se zas ukázala Amerika se vší parádou. O komedii bych nemluvila, v kině nás bylo pět a půl a z toho většinu tvořili senioři, kteří brali téma velice vážně. Pochopila jsem.

Hašišbába (2012)

Když už koukat na bábu, pak na Bílou vdovu. Ta má aspoň vtip a trochu reálného základu. Tohle je ovšem konina, doufám, že se toho ostatní báby nechytnou. Pasuji na bláznivou komedii, žádné drama ani krimi v tom nehledejte. Přemýšlím, jestli mi ta Francie v tom filmovém světě bude nějak chybět... myslím, že ne.