Atlas mraků (2012)

Výjimečné dílo.Výjimečně konzistentní dílo dvou zdánlivě odlišných filmových světů - sourozenců Wachovských a Toma Tykwera. Zkoušel jsem ten film převyprávět, ale nejde to, i když je o v podstatě jednoduchých primárních věcech v lidském životě. A právě to se mi na něm líbí. Krásná věc. Strhující...

Auta (2006)

Dlouhé a po Úžasňákových, kteří brutálně vykrádali Fantastickou čtyřku, je tohle další film s okopírovanou zápletkou - Doc Hollywood. Pro mě veliké zklamání.

Avatar (2009)

Technicky dokonalé, dějové nudné. Celkově průměrné.-------- Původně jsem si taky říkal, že James Horner už by sakra po 10 letech mohl přestat vykrádat sám sebe, ale možná to byl záměr, protože v tomhle filmu není nic, co bychom už neznali odjinud (a lépe!).

Baaria (2009)

Pravdou je, že Tornatore už zažil silnější chvíle. Pravdou je, že občas použije to, co už použil. Ale pravda taky je, že ten film je úchvatný ve svém mísení reality s poetičností (moucha v káče, ta neuvěřitelná scéna, kdy na konci Pepito potká na ulici sám sebe), v dychtivé lásce k Sicílii a její historii, k jejím obyvatelům... A co víc, tak dobrá "sága" už tu dlouho nebyla. Prostě a dobře - Giuseppe o5 nezklamal.

Babylon Berlín - Epizoda 12 (2020) (epizoda)

První půlka mistrovská, druhá do závěru spíš dojde, ale i tak katarze proběhne

Bastardi 3 (2012)

Bývá v českých končinách zvykem nevyčnívat a k ničemu se nevyjadřovat, a když to někdo udělá, ukazovat si na něj. Bastardi ukazují na zdevastovanost českého školství, na problematiku života na severu Čech, na nepřizpůsobivost etnika a na debilnost myšlenky rušit zvláštní školy. Ti, kteří ty problémy osobně znají, vědí, že film nijak nepřehání. Intelektuálové nevystvršivší nos od svých počítačů do reálného života netuší a dští pseudointelektuální špínu. Bastardi jsou výjimkou, že se nebojí mluvit otevřeně o věcech, které nejsou košer, a to bez politické korektnosti. Za to dostávají za uši. Ale za to si přitom zaslouží pochvalu!!!