Rec 2 (2009)

Nerada plytvám písmenkami na nepriaznivú kritiku, ale túto si neodpustím. Rec je nepochybne jeden z kvalitnejších hororov. Jeho pokračovanie je však natoľko prekombinované, že démonmi posadnutí zombie pôsobia smiešne no a zbytočné krviprelievanie je pre mňa faktor, ktorý horor posúva po priečkach priamo úmerne dolu. Dve hviezdičky za vstup do budovy a krvavú kaluž pri zábradlí - tvoria aspoň sčasti hororovú atmosféru. Zvyšok ju však zmasakroval viac, než démon policajnú jednotku, či vyšetrovateľa-farára. Apage Apocalypse (2013) ! Pokojne oželiem.

Anna Karenina (2012)

Jediný dôvod, pre ktorý filmu udeľujem chabé dve hviezdičky, sú krásne kostýmy. Napriek snahe o pompéznosť a vášnivé iskrenie medzi ústrednou dvojicou však zlyháva zvyšný casting. Keira Knightley tú iskričku zabudla zapáliť a svojim hereckým výkonom iba potvrdila, že afektovaný prejav a nedostatočná artikulácia je maximum, čo dokáže do filmu vložiť. Ďalšie sklamanie zo zbytočnej snahy zdokonaliť ruský román, ktorý by mal zákonom patriť len do rúk ruského režiséra a patrične ruského obsadenia.

Arthur a Minimojové (2006)

Freddie bol milý, ako vždy a všade, no musím priznať, že francúzska produkcia tentoraz sklamala. Ríša, do ktorej vstúpil, pre mňa ostáva umelým pokusom o fantasy dobrodružstvo, čo zhoršovala samotná zlá grafika a nezaujímavý príbeh. Dve hviezdičky, z dôvodu obsadenia Freddieho Highmorea.

Pařba o Vánocích (2016)

Vau. Zmysluplná, uveriteľná zábava na úrovni, odohrávajúca sa na korporátnej párty, akú by si každý prial. Áno, čisto ironicky a možno aj hypoteticky, keby bol tento film úplne ale úplne iný, tak trochu viac prepracovaný. A navyše, vtipný. Možnože aj s iným obsadením. A tentokrát s trochou vianočnej atmosféry, keďže je to, ťažko pochopiť, v názve. :) Pojem nenáročný začína nadubúdať desivo nové rozmery. Rozhodne neodporúčam.

Morgan (2016)

Zo začiatku si vás Morgan vizuálne podmaní, sľubný námet taktiež zaujme, postupne sa to však celé nešťastne otočí. Čo postava, to nelogická, ba priam hlúpa reakcia. Tým pádom je pre diváka nemožné stotožniť sa s ktoroukoľvek z kladných postáv. Hodnotím to ako veľké mínus filmu, ktorého myšlienka mala naozajstný potenciál, hoci do veľkej miery čerpá z o dosť kvalitnejšieho snímku Ex Machina (2014).

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Toľko zbytočných rozhovorov som si hádam v žiadnom filme nevypočula, a to som pretrpela najtenšiu knihu Harryho Pottera sfilmovanú na dve časti, rovnako ako ešte tenšieho Hobita na tri časti. Hunger games však zlyhal na plnej čiare. Mimochodom, kto bola tá slečna v hlavnej úlohe? Pri akejkoľvek filmovej sérii by sa mala podpisovať zmluva zakazujúca herečkám podstupovať výrazné plastické úpravy až do skončenia natáčania, pretože tento nie príliš strhujúci zážitok bol o to horší, že som sa s tými nudnými kecami akejsi umelej herečky nevedela stotožniť. Škoda, lebo prvé dva diely boli výborné.

Tři mušketýři (2011)

Tento kúsok bol pre mňa jednoznačne sklamaním roka. Anderson vsadil na podväzky a humor, ktorý mi chvíľami pripadal vytvorený nasilu a prízemne. Predimenzované bitky a saltá celkový dojem ešte zhoršili, napriek tomu, že od polovice filmu sme v kinosále ostali ako poslední. Na komédiu príliš slabé a primitívne, na historickú srdcovku pomerne odfláknuté. Váhala som medzi jednou hviezdičkou a označením "odpad", no videla som už aj väčšie katastrofy, takže vyhrala hviezdička. Napriek tomu v budúcnosti radšej siahnem po nefalšovanom origináli a starom dobrom spracovaní.