• Krátkometrážní

Výměna (2008)

Clint Eastwood prostě umí. Jako režisér o chlup líp než jako herec. Každopádně, opět velmi silný příběh, působící na emoce. Člověk žasnul jak je něco takového možné. Pocit nasranosti mě opustil až na konci, kdy bylo spravedlnosti učiněno za dost:) Nepatřím úplně mezi fanoušky Angeliny, ale jo, taky umí.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

No k tomuto už nelze moc říkat ani psát. Podle mě obrovský seriálový fenomén dnešní doby. Specifický inteligentní humor, který nemá v seriálu moc obdoby. Hlavně postava Sheldona Coopera je ojedinělá. Úžasný výkon nejen od něj. Jeden z nej sitcomů.

Dexter (2006) (seriál)

Tak i tohle je má srdcová záležitost. Tímto seriálem to vlastně všechno začalo, první seriál s titulkama (díky Rybizek). Nikdy sem nehltal díl za dílem jako právě Dextra, napínavé jak blázen. Bohužel asi tak od 4.série kvalita upadala a nebylo to už ono. Ale první 3.série to byla úchvatná podívaná.

Krvavý diamant (2006)

Viděno podruhé asi po 6 letech a i když jsem předtím měl 5 hvězd, tak teď film u mě stoupl ještě o pár míst nahoru. Skvělý DiCaprio, skvělý a zároveň krutý příběh, aneb honba za mamonem. Afrika sama o sobě fascinující a děsivá. Jeden z nejlepších filmů o Africe.

Adamova jablka (2005)

Co dodat...geniální film s ještě lepšími výkony herců a ne zrovna obvyklým dějem. Dánská kinematografie ve své nejlepší podobě.

Neviditelné děti (2005)

Nádherné příběhy o dětech o které nikdo nestojí, no název napovídá víc než dost. Další snímek, u ktrerého není problém uronit nákou tu slzu že. Samozřejmě i smích. Hlavně povídka od Kusturici stojí za to.

Sin City - město hříchu (2005)

Skvělé dílo z dílny R.Rodrigueze. Pro mě nejlepší film dle komiksové předlohy.

Jonny Vang (2003)

No krásná norská komedie, bavil jsem se. Jen mi je divný, že sem na ten film nepřišel dřív, každopádně velmi zajímavý příběh, no a ten konec, to opravdu můžou vymyslet jen seveřani. Pro mě nejlepší role Aksela Hennieho. Hodně pěkné 4 hvězdy.

Pach krve (2003)

Když vyšel tento horor bylo mi 13 let a opravdu jsem neměl odvahu se na to podívat. Nebo díky nepřístupnosti jsem ani nemohl, kdo ví jak to bylo. Každopádně mi to jako nejbrutálnější ani jako nejkrvavější horor zdaleka nepřišlo. Prostě taková klasická béčková vyvražďovačka. Viděl jsem i lepší.

Slušné mrtvé dívky (2002)

Co k tomu napsat. Chorvati se teda vyznamenali, taková deprese, která z toho srší to je něco. Místama si řikáte, sakra co to je za sousedy, co to je za barák? To přece není normální. No přemýšlel jsem i o 5 hvězdách, nakonec se ale něco zlomilo a jsou to velmi silné 4 hvězdy. Dokonce i konec se velmi povedl. Pěkný počin z Balkánu.