• Krátkometrážní

Mistři okamžiku (2001) (TV film)

Doba, kdy náš hokej byl na absolutním vrcholu. V té době mi bylo 11 let a myslel jsem, že tahle éra nikdy neskončí. 3x za sebou mistři světa. Byl jsem to ale naivka. No, kde jsou ty časy.

Pásky z Nagana (2018)

Uf, jsem zase neskutečně dojat, i po 20 letech to má prostě neskutečnou váhu. A tohle vítězství bylo mnohem víc než jenom sport. A kdo říká něco jiného, neví o čem mluví. Sice jsem hokejový fanatik a hokej neskutečně miluju, ale tohle znamenalo i pro lidi, kteří dosud nesledovali hokej a nepřikládali tomu velkou váhu strašně moc. Spojilo to celý národ a bylo to něco neskutečného. Emoce, obrovské emoce. Kéž by se tohle někdy opakovalo:)

(Ne)obyčejný kluk (2017)

Tohle si dnes ode mě 5 hvězd zaslouží. Ne nijak závratných, ale zasloužených určitě, už kvůli konci u kterého jsem si pobrečel ( no jo, tak jsem cíťa). Moc mile mě překvapili Julia Roberts a Owen Wilson, kteří zahráli rodiče perfektně. Hlavní hrdina Jacob Tremblay má před sebou určitě skvělou hereckou kariéru, což sme mohli vidět i ve filmu Room. Příběh samozřejmě silný a emotivní, ale naštěstí nijak nucený jak to u amerických filmů často bývá. No jo, děti umí být pěkně zlé co si budeme povídat, ale konec dobrý všechno dobré.

Ten, koho miluješ (2014)

Takže, zase tu máme krásné severské drámo jak se patří. Depresivní, melancholické, pošmourné, přesně jak to mám rád. No, rád je slabé slovo, vyloženě to vyhledávám. Tenhle film mi dnes sednul výtečně i když to na 5 nebylo, ale moc k tomu nechybělo. Výborný Mikael Persbrandt, jako známý zpěvák, kterému se najednou v životě objeví jeho dcera a vnuk.

Vikingové (2013) (seriál)

K této seriálové lahůdce si taky dovolím pár slov. Nejsem žádný historik, tak si netroufnu říct, jak moc je to podle skutečnosti, ale kdo to vlastně ví, že. Perfektně natočené, ale co je velké plus tak vykreslení postav, které jsou opravdu dokonalé. Ať je to sám velký Ragnar, nebo Lagertha, která je opravdu úžasná žena, či podivín Floki. No a jelikož jsem v 5.sérii tak nebudu nic prozrazovat ale i ty novější série stojí za to.

Bezva chlap (2010)

Moc příjemný a vtipný film. Zase se budu opakovat, ale seveřani, prostě umí natočit kvalitní a netradiční komedii (oni vlastně umí natočit vše).Kdo zná jejich kinematografii, ví o čem mluvím. Žádné zběsilé tempo, film plyne krásně pomalu, ale ne nudně. Vyzdvihl bych sexuální scény, které byly naprosto šílené a opravdu antikoncepční a zároveň vtipné, že jsem se smíchy mohl potrhat.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Budu se muset podívat znovu na jedničku, protože mě tento díl více stáhl do děje a do "sedačky" než první, což mi je divné. Ale tak může se stát. Skvělá akce, i humor, který tam seděl. Julianne Moore perfektní. Elton John pobavil. Tahle série určitě nebude poslední.

The Punisher (2017) (seriál)

Prvotřídní seriál, prvotřídní akční i brutální podívaná. Skvělej Jon Bernthal kterýmu přicházím na chuť. Vedlejší postavy taktéž výborné, hlavně Ben Barnes jako Billy Russo. Příběh kvalitně napsaný, no prostě paráda. A čert vem, že byl milionkrát postřelenej, pořezanej, pobodanej, ztratil tolik krve, že by to naplnilo bazén a zázračně rychle se uzdravoval. Je to přece jenom seriál a ještě k tomu od Marvelu, kde je možné ledacos. No hltal jsem to neskutečně.

Dcera (2015)

Uf uf, neskutečně silnej film. Běhá mi z toho mráz po zádech. Nic tak emočně silného jsem dlouho neviděl. Hodně podobné severské kinematografii. Skvěle natočené, herecké výkony perfektní. Asi takhle by mělo vypadat čisté drama. Aneb co dokáže když tajemství vypluje na povrch. Neskutečně mě to zasáhlo, bravo.

Zabiják & bodyguard (2017)

Po dlouhé době, skvělá akční podívaná, nabitá hláškami. Humor, který díky bohu nebyl trapný a že to Samuel dokáže. Ale tahle role mu sedla jako prdel na hrnec. Spousta honiček, výbuchů, krve tomu dodala šťávu. Záporák Gary Oldman zahrál fanatického běloruské diktátora opravdu báječně i když nedostal tolik prostoru. I Salmička tomu dodala správný šmrnc. Od filmu jsem moc neočekával, ale příjemně překvapil.