• Krátkometrážní

Očista: Volební rok (2016)

Po originální, skvělé jedničce, po trošku horší dvojce, přichází tahle akční adrenalinová jízda, která baví od začátku do konce. Dobré dialogy, zajímavá zápletka, no je vidět, že to tvůrci pojali ve velkém. Bůh žehnej Americe a jejich novým otcům zakladetelům:)

Pustina (2016) (seriál)

Teda, tak to byla naprostá paráda. Přiznám se, že jsem hodně skeptický k české tvorbě filmové či seriálové v poslední době, ale tohle to všechno vynahradilo! Atmosféra tak hustá, že by se dala krájet. Postavy úžasné, vše uvěřitelné, scénář dokonalost. Vynikající Dušek a Zuzana Stivínová, pro mě dosud neznámá, už neznámou nebude. Za mě nejlepší český seriál a jeden z top celkově. Prožil jsem jakýsi kulturní orgasmus a za to tvůrcům děkuji.

Rozpolcený (2016)

Od začátku do konce jsem se nenudil. Sólovka McAvoye, kde se vyřádil a neskutečně mu to sedělo. To jak ztvárnil hlavně 9letého kluka, tak to byla paráda. Až na ten konec, kde si tvůrci mohli ledacos odpustit, myslím, že "nadpřirozeno" tomuhle filmu úplně neslušelo. Ale jinak návštěvu kina nelituji.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

No pro mě nejslabší film od Tima Burtona. Z příběhu i postav mohli vytěžit mnohem více. Scénář špatnej, už to nebylo to typické, "kouzelné" burtonovské pohlazení po duši či mrazení v zádech jak to uměl a věřím že stále umí. Ale tady to nefungovalo. Záporák L.Jackson působil spíš směšně než strašidelně. Film ocení zejména nefanoušci tohoho režiséra.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Pěkné moc pěkné. Takže si takhle jednoho lednového dne zachráníte 155 lidí na palubě letadla a co se nestane. Kapitán je vyšetřován zda náhodou nemohl doletět na jedno z letišť a nepoškodit tak letadlo (neohrozit lidi). No, člověk žasne, peníze až na prvním místě samozřejmě. Skvěle natočené, napínavé, krásně zahrané. Ono aby ne, když se toho chopí Clint a Tom, kapacity ve svém oboru:)

Tohle je náš svět (2016)

Příjemný film, který člověka donutí se zamyslet. Život jaký žili hlavní hrdinové, mi byl velice sympatický. Sám bych takhle asi žít nedokázal i když bych třeba chtěl. Ale konzum a společnost vládne světu i tomu mému bohužel, aneb nemám na to koule. Skvělý Viggo a skvělé jeho děti, které mají větší inteligenci a schopnosti než valná většina lidí. Silné 4 hvězdy.

Unfriend (2016)

No tak to brr teda, musím říct, že mě snad ještě nikdy takhle horor neděsil jako tento, lekačky fungovaly neuvěřitelně. Mražení v zádech, který jsem neměl ani za mých dětských let. Téma sociálních sítí pro mě sice nezajímavé, ale tady to prostě člověk odpustí. Moderní horor, který stojí za to vidět. Tak doufám, že to bude klidná noc:)

Vitkuv Cestopiss (2016) (seriál)

Zdarec sranec. Bez cenzury, bez skrupulí.

American Horror Story - Hotel (2015) (série)

Pro mě nejlepší série ze všech. Temnota, absurdnost, zvrácenost...a mimo jiné skvělé herecké výkony. Lady Gagy jsem se bál, ale ukázala, že zahrát umí.

Dcera (2015)

Uf uf, neskutečně silnej film. Běhá mi z toho mráz po zádech. Nic tak emočně silného jsem dlouho neviděl. Hodně podobné severské kinematografii. Skvěle natočené, herecké výkony perfektní. Asi takhle by mělo vypadat čisté drama. Aneb co dokáže když tajemství vypluje na povrch. Neskutečně mě to zasáhlo, bravo.