Bolt - pes pro každý případ (2008)

Musím uznat, že rok 2008 byl na výborné animáky plodný, narozdíl od několika předchozích let, kdy vládla vlna těžkého průměru. Po shlédnutí Bolta si už nejsem naprosto jistý o skálopevném držení čelního místa za nejlepší animák 2008. Doposud to byl v mých očích jednoznačně Wall-E, ale Bolt razantně s oním pomyslným trůnem zatřásl. Prvních 10 minut představuje naprosto absurdní akční bombu u které jsem se musel v podstatě neustále smát. A to jsem v ten moment ještě netušil co bude následovat. Co do vtipnosti naprosto exceluje Rhino the Hammster, kterému se povedlo mě, prakticky při každém verbálním projevu, totálně uzemnit. Neméně vtipné je i neustále se obměňující trio holubů, v podstatě vše co vyloudí ze zobáků je perla. Ústřední příběh je klasika, ale rozhodně ničím neurazí, neboť se zde nezklouzlo k obvyklému patosu a vše je podáno bez přehnaných výlevů a hlavně s citem. Animace se mi moc líbila, stejně jako dabing postav. Nakonec musím ještě přiznat, že Bolt mi po vzhledové stránce neuvěřitelně sedl a hnedle jsem měl chuť jít schánět podobné štěně po městě :D Z mého pohledu uteklo filmu BOLT 5 hvězdiček jen těsně...pro mě 85%

Rychlí a zběsilí (2009)

Na první pohled tento poslední díl kvadrologie působí mnohem dospělejším dojmem než jeho předchůdci, obzvlášť zhruba od nějaké dvanácté minuty máte pocit, že film povýšil z kategorie pro teenage diváky do kategorie normálních filmů. Bohužel je to jen zdání a ve výsledku to z mého pohlede spíše kazí dojem. Příběh je kupodivu dost členitý a neustále se zde odehrávají určité zvraty, k režisérově smůle ve mně tyto zvraty nedokázaly vytvořit dostatečné napětí a vyšší zájem o film jako celek. Navíc celou dobu jsem si nemohl zbavit pocitu, že příchuť TUNING scény a tím pádem žhavých upravených kárek je zde pouze tak nějak na oko a pouze kvůli tomu jak se film jmenuje, po lehkých změnách ve scénáři by zde tato autíčka vlastně ani nemusela být, což si myslím bohužel vypovídá samo o sobě. Co se týče hereckého obsazení nemám výtky, jen už mi původní sestavička není tak sympatická jako v případě prvního dílu, na druhou stranu na mě vcelku sympaticky působil hlavní záporák( myslím Bragu, ne tu směšnou postavičku jménem Fénix), takže tady problém nevidím.Efekty jsou také docela slušné, stejně jako průměrný hudební a zvukový doprovod. SumaSumárum: Ve výsledku vidím film v lepším světle, než dva předchozí díly. Každopádně hraní si na "dospělý" film, snímku podle mého moc nesvědčí. Stejně tak jako dost razantní odklon od příběhového kopyta napevno spjatém s auty. Nemohu říct, že bych se vůbec nebavil, to ne, ale tento nový koncept na mě zrovna dvakrát nezapůsobil, čili pro mě vcelku průměrných 60%

Star Trek (2009)

(Spoiler Alert ;) ) Těžko se mi hodnotí toto filmové dílko, těžko přetěžko. Jen ještě v úvodu dodám, že rozhodně nejsem Star Trek fanatik, ale přesto mám tento svět velice rád. NEGATIVA: Čím začít, tak snad to vezmu hnedle od úvodu, byl jsem mile překvapen, že do akce se dostáváme již několik vteřin po začátku. Ale vzápětí jsem byl docela přimražen porodní scénou a následujícím Miluji tě...BUM. Komu, že jsme se to chtěli zalíbit(1)? Hnedle na to se nám zjevilo dětství obou hlavních postav, bezva, rošťárna v podání Kirka, to beru, stejně tak i spor emoce vs logika u mladého Spoka, každopádně co třeba to, že se vulkánci dožívají znatelně vyššího věku(2), tudíž se nedá předpokládat, že po 10ti či 20ti letech života budou obě postavy na svůj věk vypadat stejně? Pak se časem posuneme dále a máme tu stavbu lodi na zemi... co vím tak už od prapůvodní Enterprise (viz seriál Enterprise) se lodě stavěly vždy ve vesmírných docích, rozhodně tedy ne na zemi (3) Pro rýpaly Phoenix byl postaven na zemi ;) Dostáváme se k akademii, trochu mi vadilo, že uděláme cvak a jsme o 3 roky dále. Pak nám z ničeho nic někdo zaútočí na Vulkánce, kteří ovšem čirou náhodou nemají nikde poblíž žádnou loď (4) Všichni kadeti se musí okamžitě hlásit na lodích, protože zřejmě hvězdná flotila nemá žádné jiné členy posádek, nejvíce patrné je to u Enterprise (vlajkové a tudíž nejmodernější a nejdražší loď flotily), kde je věkový průměr na můstku cca 22let a kazí nám to jen kapitán Pike, který zvedá se svou padesátkou na krku průměr min. o dva roky :D Co to má být(poprvé)? loď plná cucáků, to si mi teda opravdu moc nezamlouvá : ( (5) Po napadení domovské planety Vulkánců, nám nepřítel totálně zlikviduje celou letku hvězdné flotily a tím pádem "vyletí komínem" min. několik set spíše však tisíc lidí a nikdo neprojeví lítost ani nic podobného...prostě a jednoduše jedeme dál. Když už jsme tak u toho ničení planety...proč ta roura rušila komunikaci a transport (6)? Proboha, vždyť to byla jen blbá těžební loď , sice o pár desítek let technologicky vyspělejší, než vše co bylo v dosahu, ale i tak, s tím přímo souvisí další "kravina" proč je těžební loď tak silně vyzbrojená (7) ? Dostáváme se k výbavě lodi(8), zaprvé strojovna, co to má být?(podruhé) Na Dallasu to vypadá jako na těžební plošině a spíše mi to evokovalo vybavení továrny či obřího tankeru než vesmírnou loď . U Enterprise je to už o něco lepší, ale i tak jsou tady všude samé prapodivné roury a nosníky, vzhledově jako nová továrna či tanker :D A když se pak dostaneme na můstek Enterprise rázem se ocitneme v prapodivně bílém prostředí, ze kterého by měla posádka zanedlouho zcela jistě sněžnou slepotu :D Následuje rozpor mezi Kirkem a Spokem, načež je Kirk nedobrovolně "vysazen" na ledové planetě, kde mu čirou náhodou zachrání život Spock z budoucnosti, což mě zklamalo opravdu hodně...spoléhat na náhodu místo logiky...eee (9) Na to jsem byl totálně uzemněn vztahem mezi Uhurou a Spockem (10), tady myslím někdo trochu přestřelil :D Další a v tomto případě se již opakující podivnost a to žádná planetární ochrana , tentokrát u země (11) Upřímně řečeno, co mě ale dožralo úplně nejvíc bylo konečné jmenování Kirka kapitánem Enterprise, copak je možné po sebelepším výkonu či akci, která zachrání mnoho životů povýšit dejme tomu z poručíka na plukovníka(což je v tomto případě hodnost srovnatelná, neboť kapitán je zde přímo pod admirálem, což by byla pozice generála) a přeskočit tím minimálně 2 hodnosti(!!!12!!!)? Takže kdosi se tu kasal s logikou a s tím musím dost razantně nesouhlasit, tento film je všechno jiné jen NE LOGICKÝ. Musím Vám říci, že jsem stoprocentně na pár věcí zapomněl, ale i tak je tady na můj vkus chyb více než dost. POZITIVA: Když už jsem Vám předhodil pěknou řádku příběhových a logických negativ, dostanu se konečně taky k nějakým těm pozitivům. V první řadě musím opravdu velice pochválit grafické ztvárnění...jedním slovem pohádka a vzhledem k tomu, že jsem nebyl poměrně dlouho v kině (a taktéž díky tomu, že na projekci bylo 6 lidí včetně mě), jsem si to opravdu velice užíval. Za druhé jsem byl mile překvapen přístupem režiséra k zachování některých historických prvků, jako podobnost lodi(to muselo dát sakra práce upravit ten naprosto hnusný design z šedesátých let :D ) , phaseru či částečně i uniforem. Dále se mi vcelku líbila hudební stránka filmu, kdy jsem si několikrát podupával do rytmu, na druhou stranu v několika vypjatých momentech mě hudba vysloveně vyrušila svou agresivitou a tím i částečně scéna ztratila na atmosféře(méně je někdy více). Radost jsem měl i z "vtipnosti" Kirka, tak bych si ho nějak představoval za mlada a myslím, že Shatner se za takového nástupce stydět rozhodně nemusí. To se týká v postatě celého hereckého osazenstva, kterým jsem byl velice mile překvapen. Jo a ten Čechovův přízvuk mě párkrát opravdu dostal a dohnal k smíchu. Největší radost jsem měl pak z akce ve vesmíru, které zde bylo opravdu hodně a to je dobře, tak to má být :) a také z velice hojně naznačených možností k pokračování. RESUMÉ: Protože tohle je prostě mainstreamovka jako prase, rozhodně to je prvoplánově mířeno na oslovení co největšího počtu diváků( děti až důchodci, bez rozdílu pohlaví) a až tam někde úplně vzadu, tak kam není skoro vidět, je myšleno na příznivce této ságy. Díky oněm 12ti výše vypsaným důvodům bych nejraději nasadil čistou 3ku, ale vzhledem k tomu, že mám Star Trek opravdu rád a tohle je rozhodně nejlepší vesmírné sci-fi, posledních měsíců, možná i několika málo let, dávám tedy za 4 , ale s tím, že je to díky logickým dírám pouze lehce nad 75 procenty. A velice se omlouvám všem co tento můj výlev dočetli až sem ;)

Dotek anděla (1994) (seriál) odpad!

Zase náboženská agitka, trochu ve stylu seriálu "Sedmé nebe" , jenže tady už se to nedá brát ani jako komedii. Viděl jsem hned několik dílů a všechny byly plné naprosto absurdních situací a modelů chování. Což s heslem všichni věřte v našeho pána mi dává konečné hodnocení 0% Nashledanou

Velmi ženatý Malcolm (1998)

Slabé 3 hvězdičky, pár opravdu vtipných momentů, ale to je tak vše. Každopádně dívat se na to docela dalo.

Austrálie (2008)

Opravdu velkolepá podívaná s velice povedenou první půlí, výbornými hereckými výkony (obzvláště pak ústřední dvojice je naprosto neodolatelná) a nádhernými obrazy. Bohužel po první části filmu, kdy je člověk velice slušně naladěn přijde ta druhá, která ovšem už tak povedeným dojmem rozhodně nepůsobí a začíná zde filmu trochu docházet dech. Dokonce je v některých momentech film citelně natahován, což mu určitě nesvědčí. Kdybych měl hodnotit po částech, tak první polovina by si zasloužila 85%, druhá však už jen něco nad 60%.. Celkově u mě film lavíruje mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a ve výsledku dávám 75%

Velcí bratři (2008)

Příjemná komedie ve které najdete několik slabších, ale také silnějších momentů. Rozhodně se však nejedná o film u kterého by se člověk smál od začátku do konce, každopádně párkrát se zcela jistě docela vydatně zasmějete. Ideální film na víkendové odpoledne...60%

Fast track: no limits (2008)

Naprostá slátanina, která absolutně nedosahuje ani kvalitativně podprůměrných pokračování Rychle a Zběsile. Pokud má člověk alespoň lehounké povědomí o tuning scéně, není zde nic čemu by se dalo uvěřit, na druhou stranu to samé platí i z pohledu příběhu, příjde mi, že scénář je napsán pro 13-14ti leté publikum. Nejvíc mě naštvalo, když hlavní hrdinka nazvala bílou Celicu Suprou, když už dělám film o autech, tak alespoň jejich jména by měla sedět. Resimé 15%

Nelítostný souboj (1995)

Naprostá špička krimi žánru. Výborná režijní práce a herecký koncert dvou Es. 90%

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál) odpad!

Tento seriál je podle mého naprostý výsměch všemu co má alespoň trochu společného s filmařinou. Navíc kdekoliv se objeví ANTI-hrdina Chuck Norris je toto dílo předem odsouzeno k záhubě a zániku v tratolišti dějin