• Krátkometrážní

Můj takzvaný otec (2014)

Pôvodne som si tento film vybrala, kvôli Michaelovi Nygvistovi a Mikael tu musím povedať podal svoj štandardný kvalitný výkon. Svojím herectvom ma tu však viac zaujala Vera Vitali, pri ktorej som mala pocit, že miestami svoju postavu skutočne žije. Jej oči a výraz tváre boli miestami tak výrečné, že slová neboli naozaj potrebné. Hlavná hrdinka Malin, ktorú Vera stvárňovala to veru v živote nemala ľahké. Zranené vtáčatko, ktoré sa neustále snažilo pochopiť prečo, ale na strane druhej tiež rozumná dospelá žena schopná čeliť životným skúškam najlepšie ako vedela. 70%

Dreyfusova aféra (1899)

Prvý cenzurovaný a zakázaný film! Vznikol ako retrospektíva skutočných udalostí. Zaoberá sa aférou kapitána Alfreda Dreyfusa, ktorý bol obvinený zo zrady. Táto aféra riadne rozvírila verejnú mienku vo vtedajšom Francúzku. Pre mňa osobne veľmi zaujímavé a to nielen vzhľadom k tomu, aké nezmysli sa zvykli v tej dobe filmovať. Toto je príbeh natočený na základe skutočných udalostí a to kvitujem a oceňujem.

Cendrillon (1899)

Prvá filmová Popoluška sa myslím naozaj vcelku vydarila. Úžasné ako sa im celý príbeh podarilo vtesnať do necelých šiestich minút. Snímku nemožno tiež uprieť nápaditosť a trikovú originalitu, nad ktorou sa v súčastnosti miestami len pousmejete.

Buffalo Dance (1894)

Áno presne takéto veci mali filmovať a nie padajúce mačky!