• Krátkometrážní

Purpurový vrch (2015)

Tak nejak obyc castej prubeh hororovyho pribehu, jen zasazenej do jiny doby... Bohuzel jsem cekala vic.

Scream Queens (2015) (seriál)

Hodnotím na základě tří dílů, takže se může později změnit, ale zatím mě to hodně baví :D

Špión (2015)

Fakt jsem netušila, že se budu tak skvěle bavit! Z velké části za to může Miranda Hart, z trochu menší části Melissa McCarthy. Kdyby tam nebyl Jason Statham, vůbec bych se nezlobila. Každopádně za mě nejlepší komedie od We're the Millers :)

Vřískot 2 (1997)

To on započal mojí lásku k hororům!

Scream (2015) (seriál)

Celá 1. série milé překvapení :) Palec nahoru i za super hudbu!

Insidious 3: Počátek (2015)

I presto, ze se jedna o treti pokracovani, ktera vetsinou nejsou vubec valna, davam vysoke hodnoceni z prosteho duvodu - trojka neparazituje na dvou predchozich dilech a tim padem se nezesmesnuje. Trojka na me perfektne fungovala jako samostatny horor, ktery nepotrebuje pozlatko a slavu jednicky a dvojky. Trojka mela velice vysokou uroven, kterou podle me melo v posledni dobe zatim asi jen The Conjuring a v mensi mire Sinister. Je sice pravda, ze Lin Shaye a Bisharovy housle proste delaji Insidious, kdyby se tam oboje nevyskytovalo, asi by me to tolik neoslovilo, mela jsem obavy z absence Wana jakozto rezisera, nebylo to moc znat a jeho cameo me potesilo :) Jednicka a dvojka ma sice svoji atmosferu, kterou trojka nema, ale zato lekacky, tech tam bylo kopec. A Quinn je vcelku sympaticka a asi i nerozbitna :D Kazdopadne Leighu, tleskam ti, jsi borec!

Demonic (2015)

Myslim, ze pro vetsinu z nas bylo nejvetsim lakadlem jmeno James Wan spojene s timhle projektem... Ale kdeze! Wanuv otisk jsem absolutne nepocitila, priznam se, ze netusim, jak moc velke slovo producent ma, ale tohle byl jeden z tech nudnych hororu, co jsem videla. Lekacky celkem ok, asi trikrat mi fakt zamrazilo, ale neustaly stridani scen z vysetrovani a scen z baraku nedokaze vybudovat absolutne zadnou atmosferu strachu. Ono ale zase na druhou stranu, kdyby to bylo v casovy posloupnosti, mozna by to byla nuda jeste vetsi. Namet taky nic svetabornyho, podobnych hororu je na 150. Za me film, u kteryho za tyden zapomenu i nazev... Ale plakat ve stylu The Conjuring se mi fakt libi :)

Neutečeš (2014)

V prvni rade bych chtela vyzdvihnout pro me dve nejvetsi pozitiva - 1. dokonala hudba! Osmdesatky hadr! Ty syntaky! Za 2. ma ode me velky plus ta osoba, co strihala trailer. Jsem ji vdecna za to, ze tam nenasekala vsechny lekacky, jak je dobrym zvykem. Naopak - v traileru si vybavuju jen jednu, ale ve filmu vas dokaze vydesit i ve scene odehravajici se za bilyho dne. Pro me obrovsky prekvapeni, odchazela jsem z kina velice spokojena, az na to, ze mam nutkani si furt hlidat, kdo jde za mnou :D

Padesát odstínů šedi (2015)

Zacnu asi tim, ze to, ze je kniha v cele popularity triceti (a vice) letych panicek neznamena, ze je dobra. Knihu jsem necetla, ale dost dobre si dovedu predstavit, jaka kravovina to asi je. To znamena, ze pokud je debilni kniha, film nemuze byt mistrovsky dilo. Kniha mela byt pravdepodobne v uplne presnem zneni prevedena na platno vzhledem k clankum, ktere jsem cetla, napr. fanousci knihy meli problem s barevnym odstinem a mnozstvim der v Greyovych dzinech :D Tim chci jen zduraznit, ze knizka fakt asi stoji za to :D Pribeh by to tam o sobe nebyl tak debilni, kdyby se postavy tak debilne nechovaly. Kdyby se me Grey jeste jednou zeptal, jestli uz jsem si rozmyslela smlouvu, asi bych mu uz jednu napalila do kouli! A sexu jsme si tedy vazne taky moc neuzili, nevim, zda jsem videla sestrihanou verzi, ale u tech radoby sexualnich scen by ponozku nepotreboval ani 12ti letej mladicek. Abych jen nekritizovala, musim vyzdvihnout soudntrack - Beyonce, Sia, EG, ten me zaujal asi nejvic. Samozrejme asi kazda bysme chtela byt zahrnovana pozornosti a luxusem jako Anastacia (tedy bez biciku), takze coby pohadka ok. Za me dve hvezdy, jedna za hudbu, druha za nahou Dakotu :)