Marrdaa

Jiří Mařík

okres Tábor

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 23.10.2020  19:48

Celé dny v koronaoffice vpodstatě nedělám nic jiného, než že sleduju dokumenty, které se týkají globálního oteplování, udržitelnosti, zemědělství, znečištění oceánů plasty nebo úbytku pitné vody. Ovšem ve všech dohromady bych nenapočítal tolik dramatické hudby jako zde v 50i minutách. V podstatě s každým střihem hraje jiná píseň a to poměrně nahlas v porovnání s komentářem, takže si toho zaručeně všimnete. Vlastně si dost možná nevšimnete ničeho jiného. O čem že to je ? Jo, je tam sice Matt Damon, Jaden Smith a Liam Neeson, ale to že je na dveřích Mišelinská hvězda ještě neznamená, že se později nebudete divit, když na vás po otevření vypadnou pneumatiky. Nenechte se zlákat třpytkou. Ač se jedná o důležité téma, v tomto případě bych radši zvolil obejít tenhle minidokument a podívat se rovnou na Plastic Ocean nebo klidně ten novej dokument s Efronem. Vpodstatě se dozvíte to samé a nebude vás otravovat patetická hudba. Nebo ne tolik...

• 13.10.2020  23:10

Ok, tohle je další dokument se spoustou hrozně důležitých informací, ohledně problematiky globálního oteplování, které by měl znát každý. Přiznávám, že nezačíná jako úplný cliffhanger, spíše připomíná agitku pro Vegany, ale o to důležitější věci jsou v něm zmíněny později. Je super, že se mi u něj mísili snad všechny emoce. Ta nejsilnější, na kterou ostatně dokument míří, je naděje, že všechno ještě nemusí být tak v prdeli jak se zdá. Ta druhá nejsilnější je nasranost, když si uvědomíte, kdo u nás vlastní největší procento průmyslově obdělávaných zemědělských ploch. A co by se s tak velkými plochami nechalo dělat, kdyby si ten samý člověk nepřihrával dotace na pěstování řepky za účelem jejího přimíchávání do biopaliv. Nejdůležitější informace pro mě osobně je, že konzumace masa vlastně nemusí být pro naši planetu zhoubná, jak jsem si dlouhou dobu myslel. Stačí když se zaměříme na konzumaci živočišných produktů z biofarem a plně omezíme dovoz z velkochovů. Doufám že sem toho neprozradil moc. Dejte si :)

• 11.9.2020  07:47

Slušelo by se na začátek říct, že před dvěma týdny měl v kině premiéru blockbuster Tenet Christophera Nolana. Chtěl jsem o něm něco poreferovat a shrnout si, jak úžasnou práci Nolan provedl při znázornění cestování časem směrem vzad. Bylo to něco nezapomenutelného, závity se mi točily ještě pozdě do noci, když jsem sledoval jak zajímavý mám v bytě strop. Zároveň to bylo ale něco, s čím sem tak trochu počítal. Nolan má laťku nastavenou tak vysoko, že kdybych v kině nedostal pořádnej záhul, asi bych byl smutnej. Nicméně včera se ke mě dostala reference na nějaký zajímavý dokument o sociálních médiích, který koluje na Netflixu. Dokument se nazývá Sociální Dilema a chtěl bych na něj upozornit právě proto, že se tváří velmi nenápadně, ale o to větší přesah má narozdíl od snímku Tenet. Sociální dilema spojuje zdánlivě nesouvisející témata mířeného marketingu např. s fakenews, manipulací lidské mysli, sociálního distancovaní adolescentů až třeba s vítězstvím Donalda Trumpa v prezidentských volbách nebo Coronavirem. Dokument je prostříhán ilustrujícím příběhem členů obyčejné rodiny tak, aby probíraná témata pochopil úplně každý (narozdíl od Teneta). V dokumentu zazní spousty zajímavých názorů z nichž je většina velmi znepokojivá, ale hlavní myšlenkou je upozornit diváky na to, že pokud žijete v Matrixu (socialní bublině), jen těžko si uvědomíte, že žijete v Matrixu a že umělá inteligence nemusí vždycky vypadat jako Skynet z Terminátora, ale může se maskovat například za písmenkem F ve vašich aplikacích. Dokument se ve velké míře zabývá i rozdělením společnosti a vzniklou propastí mezi jednotlivými tábory. Vzhledem k tomu, že si všichni uvědomujeme abnormální výskyt střetů sociálních skupin a k tomu nám stačí jen scrollovat na displayi směrem dolů, dokument poukazuje na to, že než abychom na někoho ukazovali prstem, měli bychom raději jít do hloubky a nahlédnout, kdo vlastně za našimi spory stojí. Tenhle dokument toho řekne spousty a bude vás nutit přehodnotit hodně věcí, proto si myslím, že je důležitější napsat spíše o něm než o hollywoodském filmu. Každopádně bych ho asi neměl sdílet na Facebooku, protože je tu možnost, že ho otevřete právě kvůli tomuhle odkazu...jo a vygooglete si Pizzagate

• 2.7.2020  23:36

Chtěl bych tímto nezávisle podpořit nově vzniklé Kino/bar Přítomnost na Žižkově, kde si ke sledování můžete objednat osvěžující míchané drinky, víno, pivo ale samozřejmě i nealko a nějaký snack, aniž byste rušili ostatní. V kině totiž funguje silent menu, díky kterému vám obsluha donese přesně to, co si přejete, aniž byste museli vydat hlásku. Vše krom vstupného zaplatíte až při odchodu. Díky tomu dávám tomuto snímku jednu hvězdičku, protože jinak by to byl čistý odpad. Vykonstruované, nevtipné, artové a především nesmírně nudné.

• 25.6.2020  15:33

Nevím jak to mám brát. Tolik postav, tolik twistů, tolik skills co Tom Cruise má. Tolik trapných vtipů, který by se nemusely červenat za obsazení v Babovřeskách protože se jim nedá smát. Tolik složitá zápletka, která je ve finále uplně stejná jako každá jiná. Moje nadšení sahá k takové míře, že bych nejspíš odešel i z kina. Tolik asi můžu říct k dílu 6 u kterého se dá usnout přesně tolikrát. Šestkrát. Kdybys nevěděl

• 21.4.2020  22:59
    Špindl (2017)

Když jsem viděl rodiče, jak sledují Superstar, Talenty nebo VIP zprávy v bedně, tak jsem jim jako alternativu přihlásil svůj účet na Netflix, když už tu fuknci jejich úhlopříčka 2m nabízí, aby si na starý kolena nedegenerovali mozky rychleji než je nutný. Jenže je tady jeden zádrhel a to ten, že tatínek má rád všehovšudy jenom western a maminka uznává vpodstatě jen Českou tvorbu. Naštěstí se poslední rok na Netflixu objevují i České snímky, což pro mě byla hozená rukavice. Takže jsme se dohodli, že pustíme první co nám nalezne zadání CZ film. Byl ton Špindl... Takže Netflix je už odhlášenej a v obýváku teď radši běží panorama z Lipna střídavě s prodejci hracích skříněk a křišťálových gekonů. To totiž ničí mozkové buňky mnohem pomaleji.

• 21.4.2020  22:57

Emmerichovsky vymalovaný, že se obáváte dalšího pokračování Iron Sky (Finská sci-fi, komedie), patriotsky laďený, že byste si u sledování místo popcornu báli dát cokoli jiného co vyprodukovali země východně od Washingtonu. A když si vzpomenete na poslední Den Nezávislosti, tak možná uvážíte, že civění do zdi je vlastně taky celkem prima zábava. No ale když se přecijen rozhodnete, že trochu té trýzně jednou za čas snesete, stisknete play a vydržíte ještě bajvočko tak třicet minutek, tak Vás film začne mile překvapovat. Osobně jsem našel velký zalíbení v leteckých přestřelkách, které se natáčely na několika místech na světě, konkrétně v hale č.3, v hale č.7 a hale č.16 na Melrose Avenue. Ale vážně, bitvy jsou fakt skvěle strhující, popisují zmar jednotlivých kroků, které je třeba udělat např. když útočíte na B5 - zásah, loď potopená. A co je vážně nejvíc překvapující je oboustranná logika rivalů 2. světové války. Od Emmericha bych čekal rétoriku podobnou Trumpa jen ve fimovém zpracování, ale šeredně bych se mílil, protože Japka mají dost času navrch a jejich role neni popisovaná jednoznačně záporácky. Čímž se scénář sice připravil o prostor pro patos na konci, ale to je pro mě vlastně další dobrá zpráva. Tenhle skoro-komix má oslavovat válečné hrdiny obou stran bitvy v Tichomoří, která zatáhla USA do války. Do jisté míry se mu to povedlo, odkrývá totiž i trochu z druhé strany mince, což je pro korektnost situace zásadní věc. Nebo jsem se nechal nachytat...?

• 21.4.2020  22:46
    Stockholmský syndrom (TV film) (2020)

I v Česku se občas objeví něco koukatelného, kde na každém rohu nemusíte nutně narazit na reklamu podravky nebo psích granulí i když s nimi film nemá zdánlivě nic společného. Ale jedna věc mě stejně zarazila - Jirka Babica tu zahrál skvěle, málem jsem ho nepoznal.

• 12.4.2020  18:36
    Dycky Sunderland (TV seriál) (2018)

Když fans nosí na zápas za zápasem peníze a srdíčko, ale klub jim zpátky navrací ani jedno. Smutný ale ohromně milý dokument o Sunderlandu AFC a hlavně jeho neúnavném dvanáctém hráči, kteří v předešlých dvou sezónách spadli o dvě ligy a potácí se v problémech.

• 25.3.2020  09:25
    Díra (2019)

Nápad super, provedení průměr, poselství 0.

• 9.1.2020  17:15
    Cats (2019)

Někdy se těm hodnocením na čsfd nedá než divit. Moje oblíbený příklady jsou třeba Prometheus potažmo Alien:Covenant, který naprosto zbožňuju a na databázi se topí někde v modrých číslech. Nebo malý drama London, s jedním z nejlepších dialogů mezi Jessicou Biel a Chrisem Evansem je taky někde pod hranicí 65%. A teď jsou tady tyhle Kočky. Je to předělanej muzikál z devadesátek, je celej v novym hábitu s efektama, hudbou, choreoškama a tak. Zdají se na první pohled, že si s nima někdo dal práci a po všech těch La La Landech a Greatest Showmanech trhne další kasu. Protože trailer je celkem v pohodě a naznačuje že pokud zrovna nemáte náladu na luštění kódu Enigmy, bude tohle oddechovka právě pro vás. No prostě hodnocení 37% se zdá být nesmysl a tenhle muzikál si ho nespíš nezaslouží. Jenže po tom, co jsem film (skoro) celý shlédnul v kině, vůbec nechápu, jak ho někdo soudnej mohl ohodnotit známkou lepší než "odpad!" ? Upřímně jsem si poprvé v kině připadal jako za trest a kdybych si idiot nesedl doprosřed sálu a nemusel přelejzat všechny popkorny, co přišli taky na vstupný zdarma stejně jako já, tak bych byl pryč dřív než jsem stačil usnout. Je sice pravda, že muzikálum rozumím asi jako Kateřina Kristelová obloukovýmu svařování, ale už jsem jich pár viděl a nikdy sem si při nich nepřipadal jako slimák, když ho posolíte. Netroufám si říct, jeslti je vůbec objektivní hodnotit tenhle pfffwtf jako film, protože s filmem měl společného asi tolik jako má plíseň na camembertu s dotacema pro Agrofert. Zkrátka a dobře se na to nedá koukat, protože se všechno děje v jednom studiu se stejnými třemi herci, hudba krom toho že se neustále opakuje je neposlouchatelná a co je nejhorší, že nikdy nepřestane hrát. Rád bych třeba vypíchnul pár situací, který mě nadzvedly, ale ani ty bych nenašel, protože celý muzikál je jedna velká chyba. Pokud byste si jej pustili odzadu dopředu tak nepoznáte rozdíl. Tímto bych chtěl poděkovat Rickymu Gervaisovi, že se o tomhle filmu jedním slovem zmínil v úvodní řeci na glóbech a uštědřil mi tak lekci. Bez jeho zmínky bych totiž na tohle nikdy nešel a to by bývalo bylo nejlepší co sem pro sebe letos udělal.

• 5.1.2020  14:31
    Spy Game (2001)

Je jen škoda, že podobných filmů z prostředí CIA/FBI se dnes točí méně než průserů kolem Českého premiéra (AB). Tyhle filmy mají svůj charakter, zasazení do skutečné historie, absenci patosu a hlavně se v nich nikdo nesnaží trapně vtipkovat. Pevně doufám, že se v kinech opět začnou objevovat podobné kousky, při kterých se nemusíte chytat za hlavu co pět minut a že diváky brzo unaví ty někdy vrcholně trapné nerealistické komiksoidy, tak jako stačily otrávit mě.

• 1.12.2019  17:36

Tak sem si při tom Českým balastu co mi teď Netflix sype řekl, že si alespoň navodím Vánoční náladičku. Takže jsem jako podmaz k píglování pustil film s příznačným svátečním názvem a musím říct, že sem hned po 5ti minutách začal litovat. Netuším koho to napadlo, ale spojit Mexickou delegaci s babyboxem, zabíjením kapra a reklamou na Kaufland chtělo asi značnou dávku opiátů. Nechápejte mě špatně, Vánoce a všechno okolo nich miluju, ale než abych tohle pustil svým dětem o svátcích, tak to si ho radši ustřihnu.

• 22.11.2019  10:26

"politici na Slovensku sú hlúpi a ľahko vydierateľní, ľahko sa nechajú zlákať, na mňa toto vôbec neplatí..." to je postoj zúčastněných v dokumentu, kde se téměř všichni nechali v minulosti někým vydírat. Dialogy jsou na úrovni dětí ze 4. ročníku základní školy, ale právě to skvěle ilustruje celou kauzu kolem vraždy Jána Kuciaka a ex-premiéra Fica. Prostřihy na milion € v hotovosti a zkratkovité názory protestujících v ulicích Blavy jsou asi největši Cringe co jsem letos viděl a jeslti doteď bylo něco, co se mi na Slovenku ještě líbilo, tak je už nenávratně pryč.

• 6.11.2019  09:25
    Le Mans '66 (2019)

Historii vývoje Fordu GT40 si scénáristi poměrně dost zkrátili. Při první šanci, kdy ho můžeme ve filmu vidět je už defacto ve své finální podobě a trochu se zapomnělo i na složitou fázi jakou Ford se Shelbym vůz projektovali. Další odchylka je pak ve vrcholení závodu na Circuit de la Sarthe, kde si Christian Bale aka Ben Miles usmyslí, že poslední kola bude uhánět o106. Podle filmu překonává jeden rekord za druhým, jenže ve skutečnosti tehdá nejlepší čas zajel další jezdec ve Fordu GT40, Dan Gurney s časem 3:30.6, který ale bohužel závod nedokončil. Tím překvapivě končí výčet faktů které nám tvůrci skryli, aby udělali film atraktivnější a hlavně aby se vůbec vešel do 3 hodin stopáže. Ve finále můžu říct, že mě ani na chvilku nenapadlo sledovat čas. Celou dobu jsem byl přikovanej jak na centrifuze a to hlavně díky úžasným inside car záběrům na trati. Film neztrácí na tempu ani na chviličku a domnívám se že na Oscarech 2020 se nám znovu popere legendární duo Batman vs Joker (J.Phoenix). Christian Bale do toho totiž dal všechno, vkusně otřepal svůj Welšský přízvuk, od poslední role zhubnul asi tak jeden motor V8 7.0 a střihnul to na 1*. Možná jste o tomhle filmu vůbec nevěděli, možná vás auta nezajímají, ale tohle je tak skvěle zahraný a tak skvěle natočený, že dám svojí poslední čínskou polivku do koše, jestli se vám to nebude líbit.

• 1.9.2019  11:58
    Donbas (2018)

Nejedná se o příliš objektivní obraz okupované části Ukrajiny proruskými separatisty (čtěte Ruskou armádou) nicméně s sebou nese několik výjevů, které se skutečně v téhle džungli plné zmanipulovaných vymaštěnců a nedovzdělanců mohou dít na denní bázi. Jestli vám tenhle film má něco dát, pak to bude vděk, že jste se narodili mnohem dál na západ od týhle prašivý zkorumpovaný díry.

• 25.8.2019  22:11
    Hyperdrive (TV pořad) (2019)

Celkem zabavny Wipeout pro zavodniky, komentatori by ale zaslouzili mute.

• 23.5.2019  22:58
    Dovolená (2018)

Krom toho že se celý děj odehrává až v posledních 25i minutách, jinak je to úmorná nuda, bych rád vypíchnul, že film postavený na charakteru jedné úplně debilní krávy jsem ještě neviděl.

• 27.4.2019  13:01
    Buffalo Boys (2018)

Daniel Adnan je Ben Affleck dálného východu.

• 14.4.2019  21:35
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

13. díl poslední série v Mongolsku byl pravděpodobně ten nejkrásnější, který sem od trojky May, Hammond a Clarkson viděl. Přenádherné scenérie, fórky, ale hlavně spousta postřehů a zajímavostí z úst všech tří protagonistů, které mi vnukli naději, že už by se do budoucna nemuselo jednat jen o natuplou show, kde si ze sebe všichni akorát střílí. Pánové tu záplavu informací dávali na vrub své týdenní střízlivosti (což je sama o sobě zajímavá myšlenka). Inu nová show konečně dotáhla tu starou a dokonce ji i v pár případech předčila. Vzpomínám na skvělou epizodu o historických závodech rally Lancie (s02e07), příběh boje Davida s Goliášem vyprávěný Jeremym bral dech. Nebo krátká biografie Jima Clarka (s03e05), historicky jednoho z nejúspěšnějších jezdců F1 o kterém jsem do té doby sice nic nevěděl, ale na konci epizody jsem měl slzy na krajíčku. Nicméně co neukáplo po cestě k dnešní poslední epizodě 3. série muselo všechno ven naráz krátce po ní. Jelikož Jeremyho Clarksona považuju za jednoho z velikánů 21. století, velmi mě zarmoutilo jeho prohlášení na konci dílu. Pánové nám totiž oznámili, že tohle není jen poslední díl série, ale poslední díl vůbec... Chtěl bych jim proto poděkovat, alespoň prostřednictvím tohodle strohého příspěvku. Za těch 17 let jejich práce mě ani na chvíli nepřestali bavit, vytvořili seriál jehož každý díl jsem viděl minimálně 2x (TG Americký speciál třeba i 20x) a z jehož každého dílu jsem si odnesl něco nového, nějakou informaci, pocit, emoci a hlavně TUNY smíchu. I když mě to mrzí, tak tenhle krok chápu, protože končit se má v nejlepším a že to pánové v posleních dílech opravdu dotáhli do dokonalosti o tom si myslím není sporu. Díky <3

• 3.3.2019  18:55
    Sexuální výchova (TV seriál) (2019)

Hooray, konečně seriál kde jsem dokoukal celou řadu za týden a fakt sem se těšil na každý další díl ! Vyjma Game of Thrones a The Grand Tour se tohle naposled povedlo Californicationu. Lovely <3

• 26.2.2019  10:31

Tenhle film je zářný příklad, proč nečíst obsahy filmu předem. Jeden by pak řekl, že se nedočkal toho co předpokládal. Já ale můžu konstatovat, že mě film bavil právě proto, že jsem vůbec nevěděl co se má stát. Sice se nejedná o žádný šokující twist, ale chemie změny vývoje příběhu zafunguje přesně v tu chvíli, když už má první část tendenci klesat k nudě. Český název filmu netřeba rozebírat, je to jako kdyby jste si v restauraci objednali Rumcajsovu kapsu a pak se divili, že jste dostali dva žaludy a kus zahnutýho klacku.

• 6.2.2019  17:41
    Climax (2018)

Naprosto šílený s realitou jen těžko slučitelný a přesto zatím nejlepší film Gaspara Noého. Což je ekvivalent pro "nejchytřejší poslanec za SPD" "nejhezčí šaty s Desigualu" nebo "nejsrandovnější vtip Jirky Krampola". Přihazuju jednu hvězdičku za Window lickra + zbytek playlistu.

• 12.1.2019  21:26

Tak konečně jsou za rohem Oscaři a s nimi bude opět na co koukat. Green book je klasický adept na cenu Akademie filmového umění a věd, protože (opět) poukazuje na nerovnoprávnost afroameričanů v 50' a 60' letech minulého století. Tentokrát na to ale nejde tak okatě jak bývá zvykem. Příběh italského bouncera a geniálního klavíristy u mě nejvíc boduje humornými dialogy a tím, že i když se jedná o vážné téma neztrácí ani na chvíli nadsázku. A i přesto že si uvědomuju, že se jedná v řadě o další agitku pro černochy, je to pro mě zatím nejlepší nový film od Bohemian Rhapsody. 👌👏

• 23.10.2018  08:29

Kamera v topíčku, skvělý soundtrack, tajemná atmosféra a překvapivé momenty jak ze střižny Tarantina. Tohle měl být highlight podzimu 2018. Jenže není, protože nám ani dvě hodiny a dvacet minut nestačilo odpovědět na řadu otázek, z nichž nejdůležitější jsou: Co měl detektiv Jon Hamm v hotelu vyřešit ? Proč našel řadu sovětských (kulatých) a několik amerických (hranatých) štěnic u sebe v pokoji ? Kdo byl vlastně Jeff Bridges v době mezi loupeží a návštěvou hotelu a co o tom všem věděl Thor ? Proč se vlastně Chris Hemsworth bojí ticha ? Co tam sakra dělala Anastasia Steeleová s brokovnicí ? A od kdy vlastně táta umí péct ? Mohl bych ještě chvilku pokračovat, ale i kdybych se něco dozvěděl, stejně to na 4* nebude.

• 14.10.2018  20:35
    Sestra (2018)

Damn Daniel ! Back at it again with the dead bones.

• 25.9.2018  08:18
    ISIS: Nová generace (TV film) (2017)

No ještě mi někdo řekněte, že už je tam "u nich" klid a relativně bezpečno, takže se nemusí nikam stěhovat a asi vás tam na pár měsíců pošlu. Viděl jsem už spoustu zvrácených věcí, ale když vidim, jak tenhle pokroucenej ksindl vymývá mozky dalším a dalším dětem, točí se mi žaludek v břiše jak centrifuga. Myslim si že i sebevětší pomatenec v řadách SPD musí po tomhle pochopit, že lidé s byť jen špetkou rozumu chtějí odtamtud pryč.

• 29.4.2018  18:31

"Jak udelat banku" je jedno z mych nejoblibenejsich temat a i kdyz uz filmu o vloupackach bylo hodne, porad se objevuji nove, vice ci mene originalni. Tenhle v cele s tvrdakem Butlerem a Ice Cubem juniorem ma velkej potencial zaujmout. Dobra vec je, ze vas drzi v pozornosti i kdyz do posledni chvile nevite, komu vlastne fandite. A ze to fakt nevite se dozvite na konci. Pred nim se ale odehraje jeden klasickej fuckup. Ano, behem tech dvou a ctvrt hodiny jde vypozorovat vic nesmyslu, ale tenhle jeden jim nasazuje pomyslnou korunu. Producenti si proste rekli, ze je ve filmu malo akce a tak pekne promyslenej scenar poslali do kopru naprosto neadekvatni tupou prestrelkou, ktera je neslucitelna nejen s realitou ale ani s psychologii vsech postav. Tak by me zajimalo jak je mozny ze se tohle deje ve vetsine americkejch filmu? Proc nekdo pracne sklada drevo nekolik mesicu hezky na sebe a pred poslednim polenem vytrhne spodni klin? Ja se taky vzdy porezu nebo se prastim az v patek odpoledne kdyz jdu domu. Ale to alespon neni zamerne.

• 9.3.2018  18:31

Po všech nejlepších, nejnabitějších, nejtemnějších, nejsuperovatějších, nejženštějších a nejčernějších superhrdinech od Mrvilů a těch druhejch packalů z DC se už bojim za něco z teenage-fantasy žánru platit, protože i přes všechny kecy okolo, jak je to tentokrát jiné, to bývají stejně hovadiny ze všech hovadin nejzhovadělejší. Takže když jsem viděl Jumanji 2, asi mě napadlo že bych to chtěl někdy vidět ale v žádnym případě ne za manu. Jenže tohle bohužel nebylo zdaleka tak blbý, jak sem předpokládal. Dokonce sem se i párkrát přistihl jak se směju afektovanýmu Kevinu Hartovi a nemohl sem přestat civět na outfit Karen Gilian. Teď mě trochu mrzí, že sem nad tím mávnul rukou v kině a šel radši na Nit z Přízraků, o které se dá říct, že dávala nejen menší smysl než Jumanji, ale dokonce dávala menší smysl než mužská bradavka...levá...na hrudním plátu...pod bundou...a navíc v noci. A kdybych neviděl jedničku, tak by to dost možná bylo i na 4*. Takhle sice průměr, ale velmi překvapivý průměr.

• 2.3.2018  18:40

O vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka jste asi slyšeli žejo ? A o Babišovo neustálém napadání novinářů jakbysmet žejo ? A co takhle výroky pana prezidenta o tom, že by se měl počet novinářů omezit? To jste slyšeli stopro žejo ? (mimochodem řekl to v Rusku, kde funguje cenzura médií a novináři jsou pronásledováni). Tenhle film má teď nesmírnou váhu. V dobách kdy je u nás slovo "novinář" nadávka, ukazuje jak jsou novináři důležití pro chod demokracie. Jak se pomalu zvrhává každý režim, když mu nikdo nešlape na paty. A hlavně jak jsou schopni vám lhát i ty zdánlivě nejslušnější lidé jen aby profitovali. Steven Spielberg to pravděpodobně nenačasoval jen tak náhodně, demokracie ve světě je dnes opravdu v ohrožení. Nemůžeme dovolit, aby někdo omezoval nezávislé novináře, to jsou totiž jediní lidé, kteří nám i za cenu ohrožení života otvírají oči.

<< předchozí 1 2 3 4 5