• Romantický
  • Pohádka

Píseň pro tebe (2006)

Teda to byla ale nuda, to bych od Gerarda nečekala. Hlavní hrdina mi byl krajně nesympatický, a to jako člověk i jako zpěvák, ženská hlavní postava také. Pro mě film naprosto o ničem a ještě si neodpustím ten naprosto příšerný dabing M. Donutila, to se opravdu nedá poslouchat.

Po Tomášovi (2006) (TV film)

Tak tenhle film mě opravdu dostal. Asi je to z části i tím, že mám doma podobného klučinu a ve spoustě situací jsem tu naši "trojku" poznávala. Jsem ráda, že to natočili Briti, jelikož Američani by tam určitě nacpali spoustu patosu a levných větiček typu "Miluju tě" a "Jsem na tebe hrdá". Film působí tak skutečně, vždyť je taky podle skutečného příběhu z dob nedávných, a je opravdu velmi dojemný a přitom nepůsobí levně a myslím, že je velmi těžké toho dosáhnout u tohoto typu filmů. To se tvůrcům opravdu povedlo a držím palce všem podobným rodinám, jako je ta v tomto snímku.

Svědek (2006) (TV film)

Miluju britskou BBC tvorbu a toto je další kousek, který opravdu stojí za shlédnutí a rozhodně se u něj nebudete nudit. Skvělý příběh, parádní výkony všech tří představitelů a přestože má film poměrně dlouhou stopáž, není tam nic zbytečného. Vše je tak děsivě skutečné, jako v životě. Kdo si svůj život už nějak pokazil, často dělá podobné chyby a zdánlivé zlepšení je opravdu jen zdánlivé.

Mnoho povyku pro nic (2005) (TV film)

Nebylo to vůbec špatné, tuto Shakespearovu hru miluju. Převedení do současnosti je určitě zajímavé, ale asi si autoři měli dát více práce s tím, do jakého prostředí příběh zasadí, TV stanice mi nepřijde moc šťastný nápad. Velmi mě potěšil Damian Lewis v roli Benedica, Sarah Parish už mě tolik nenadchla, připadala mi docela stará a asi v tom svůj díl viny měl i fakt, že jsem to viděla s dabingem a mluvila ji Valerie Zawadská, což jí určitě ještě nějaký ten rok přidalo. Líbil se mi velmi vtipný závěr a ta nádherná píseň, která zní na začátku i na konci, jen vědět, kdo to zpívá. Pro mě zůstává číslo jedna Branaghova verze.

Strážce duší (2005) (seriál)

Jako pohádka to docela jde, ale nesmí se to brát vážně :-)).

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Viděla jsem první díl této komedie a nijak moc mě nezaujal, nebýt docela slušného výkonu R. de Nira. Takže by mě ani nenapadlo sledovat pokračování, kdybych si nepřečetla, že Gregovi rodiče hrají B. Streisand a D. Hoffman. A kupodivu, díky nim, je tato dvojka o hodně lepší než její předchůdce, je tam opravdu pár skvělých fórů, kterým jsem se nahlas zasmála. A výkon R. de Nira zůstává proti těmto dvěma v pozadí, což mě docela překvapilo. Ale je to tak. Jeho permanentní "škleb" a podezíravý pohled, známý už z prvního dílu, tak trochu nudí a nepřináší nic nového. Celkově je ale toto pokračování povedenější, než jednička.

Zápisník jedné lásky (2004)

Naprosto nechápu zdejší vysoké hodnocení, považuji se za milovnici romantických filmů, ale s vtipem a nápadem, tohle je prostě děsná limonáda, navíc Gosling mě nechává chladným a Rachel McAdams mě ničím neoslovila a hlavně mě neoslovil ničím scénář. Je to neskutečně dlouhé a naprosto o ničem. Kde jsou časy Dvou tváří lásky a jím podobných romanťáren, které měly vtip i romantiky kopec.

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2004) (seriál)

Většina povídek je naprosto strašná, až trapná a z velké části proto, že v hl. roli hraje M. Donutil. Naprosto nechápu, kdo co na něm vidí, vtipný není, hrát neumí (podle mého mu sedí pouze role podobného ražení jako v Pelíškách), co se týče jeho práce v dabingu, to raději pomlčím. Jeho úspěch tkví dle mého v tom, že převyprávěl národu pár zážitků s Frantou Kocourkem a už skoro 20 let "perlí" v ND jako Trufaldino, ale to jsem malinko odbočila. Jednoduše, na pár těch povídek by se možná i dalo koukat, ale výkon hl. představitele často strhne i celkem kvalitní televizní scénář úplně do háje. Dost bylo Donutila!!!

Jedna ruka netleská (2003)

Tak takovym filmům naprosto nerozumím. Vůbec nechápu, proč se něco tak nesmyslného točí a co se na tom komu líbí. Jestli je toto humor současnosti, tak pěkně děkuju!!!

Láska nebeská (2003)

Filmu je letos dvacet let a já ho mám čím dál tím raději. Čím dál víc se směju vtipným konverzacím, čím dál víc se dojímám a pláču a ne jen proto, že stárnu, a že je to místy opravdu dojemné. Ale mě poslední dobou v takových filmech dojímá to, jak "normální" je to film se spoustou příběhů a osudů a je jedno, jestli reálných. Neřeší se tam rasové otázky, ani genderové, třídní, prostě to, čím je dnešní filmová tvorba doslova narvaná. Vše je dnes sterilní, vypočítané podle nějakých nemožných norem. Toto je čistá krása a pohlazení....