Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

Jsem naladěn pro komiksově, pro herně, a vůbec jsem pro celou popkulturu jako takovou, ale tohle je teda fakt průser. Rádoby youtubeři, rádoby vtipní a hlavně rádoby úspěšní. Navíc se snaží být děsně korektní, takže i když je něco totální průser takto ohodnotí jakože dobry. Za mne nikdy víc tady je špatně úplně všechno.

Ant-Man (2015)

Příjemné osvěžení v podobě nenamachrovaného Marvelovského hrdiny. Na poměry těchto filmů poměrně minimalistická zápletka, ve které se nezachraňuje svět, je příjemné překvapení. Obvykle mi u těchto filmů taky vadí vcelku stupidní jednoduchý humor, ten je ovšem v Ant-Manovi dotažen na jedničku, dělá si srandu sám ze sebe a hlavně se nebere vůbec vážně. Po Guardians of Galax jednoznačně jeden z lepších filmů tohoto univerza v této fázi.

Jimmy Carr: Laughing and Joking (2013)

Humor Jummyho Carra je hodně svérázný a rozhodně nemusí sednout každému. Já od něj zatím viděl jenom nějaké skeče na youtube a tak jsem se s vervou odhodlal pustit si i celovečerní verzi. Za sebe můžu říci, že mě nezklamal, dostal jsem dávku přesně toho co jsem očekával, černý nekorektní humor často zacházející až na hranici, kdy už si říkáte zda je vůbec ještě povoleno se těm vtipům smát. Sympatické mi příjde i to, že Jummy nevypráví historky, ale opravdu kulometnou rychlostí háže na lidi tipy, které prokládá dialogy s publikem. Je to takový mišmaš, který je konzistentní jenom z části. Přesto mě to bavilo do samotného konce. Nicméně to vystoupení mělo pár negativ. Segment s obrázky mi přišel tak trochu navíc, ale chápu, že je to jedna z mála příležitostí kdy si komik mohl docela odpočinou. Což Carr asi ocení když značná část jeho vystoupení je improvizovaná. Další vadou, i když nutno podotknout, že jde o vadu spíše mne jako diváka, jsou některé narážky, a protože nejsem občanem Velké Británie a neznám místní poměry, nemůžu nikdy pochopit jejich pointu. Mno a to nejlepší je jednoznačně interakce s publikem, které mohlo být i trochu víc. Je až s podivem co na sebe herci publikum vyžvaní a jak Jimmyho vůbec nešetří. Ten se ale neá a většinou je brutálně setře. Rozhodně hodnotím kladně, ale pozor opravdu to není zábava pro každého.

Likvidátoři (2013)

Už krátce po začátku jsem si říkal na co to sakra koukám. Ten film je od začátku dost ujetý, a prakticky nedává žádný smysl. A to je co říct na to že se jedná o originální scénář a ne nějakou komiksárnu. Je to neskutečná kokotina, ale svůj styl to má, navíc herci se v průběhu natáčení museli fakt brutálně bavit.

Infini (2015)

Pár zajímavých scén, pár zajímavých nápadů, ale celkově jde pouze o kompilaci a inspiraci z mnoha jiných filmů.

Velká žranice (1973)

Je to deda bizani až na pudu, ale nějak mi to vůbec nevadilo. Po pravde řečeno mi nevadila ani absence nějakého většího příběhu.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Po dokoukání první série perfektní seriál a cítím (ale klepu na dřevo), že druhá si povede o chlup líp. Z náznaků posledního dílu první série se totiž z ještě docela poctivého Jimmyho stane oblíbený antihrdina Breaking Badu Saul a na to všichni čekáme. Tvůrci zatím jednoznačně ví co dělají.

Rick a Morty (2013) (seriál)

Je až k neuvěření kolik skvělých nápadů jsou tvůrci schopni vtěsnat do jednoho dílu. Některým tvůrcům by stačil jeden nápad na celou epizpdu, tady se s tím ale nešetří a šílenosti se sypou z rukávu kulometnou rychlostí. Na druhou stranu nic není úplně prvoplánové a všechno má v rámci seriálu logický smysl a to říkám zcela vážně i když jde o hodně ujetou zábavu. Další věc co mě úplně dostává do kolen je nekompromisnost autorů. Nevadí jim vyvraždit celé lidstvo stejně tak jako část rodinných příslušníků. Dokonce jim nevadí přecházet z totálního absurdna do opravdu emocionálně zdrcujících momentů. V současné době tento seriál nemám obdoby a doufám, že se nezkazí, je to to nejlepší co jsem z animované tvorby za dlouhou dobu viděl.