Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Sci-Fi
  • Horor

Recenze (1 479)

plakát

Fall (2022) 

Něco málo nahorolezeno už mám, takže u tohoto filmu už první minuta dá jasně najevo, že o reálnou simulaci ze života horolezců tady nepůjde. A to je vlastně můj největší problém toho filmu, co se horolezeckých praktik týče je to naprosto debilní (a teď bych tady klidně mohl napsat esej o tom co všechno je tam z horolezeckého hlediska špatně, ale vzhledem k tomu, že tam je špatně asi úplně všechno tak to nedává smysl). A tam ta nelogika bohužel nekončí, ono to je totiž naprosto debilní i ve všech dalších aspektech. Ale ty dvě hvězdy si to zaslouží z toho důvodu, že je to aspoň napínavé, ale mozek u toho člověk musí vypnout.

plakát

Lucifer (2016) (seriál) 

Dal jsem seriálu celé dvě řady a musím říct, že ačkoli má seriál jisté kvality asi mě spíše nebaví. Na fantasy je to málo fantasy a na detektivku zase málo napínavé a úplně nejvíc mě tam štve ta romantická linka kdy všichni jedou po všech. Lucifer jako postava je svými hláškami docela zábavná do té doby dokud je na té straně kdy vlastně nerozumí jak normální svět funguje a to je navíc bohužel jediný komediální prvek celého seriálu. Jinak je dost divné, že ostatní nadpozemské bytosti s adaptací problém nemají. Taky mě štvě ta ignorance okolí, ať už se děje cokoli tak to okolí prostě donekonečna ignoruje i když ty výmluvy nedávají sebemeneší smysl. Zábavná jednohubka to je, ale nemůžu se zbavit pocitu, že to mohlo dopadnout o řád lépe. Lucifer po své 2 série je spíše epizodního charakteru s jednou nevýraznou nosnou linkou která se nese na pozadí a přesto mi druhá série přišla extrémně natahovaná a v určitých aspektech nudná. Když vidím, že další série má dokonce 26 dílů tak se mi do toho tím tuplem nechce. Málokdy se mi to stává, že bych seriál opustil jinak než, že na něj mezi sériemi zapomenu, ale tady zcela otevřeně připouštím, že ačkoli je venku již 6 sérií tak já u druhé končím.

plakát

Final Space (2018) (seriál) 

Upřímně musím říci, že po první sérii Final Space jsem by nadšen. Zajímavá zápletka, sympatické postavy a extrémně střelený humor. Úplně mi to sedlo do noty a střelil bych tomu 4 hvězdy. Mno a pak přišla série druhá a pojala to úplně jinak. Dostali jsme haldu nových postav, které už nejsou tak výrazné. Příběh se z ucelené dějové linky mění na epizodické příběhy a otevře se halda zápletek které vlastně ani nikam nevedou a v celkovém příběhu nehrají žádnou roli. A nakonec přišla série třetí. Příběh se vrátil k hlavnímu tématu ale extrémně se ubralo na humoru a to až tak, že když je v díle jeden vtip tak jste za něj rádi. S přibývajícími řadami taky extrémně přibývá nelogických situací. Jasně je to komediální animák, ale v momentě když už z toho ta komedie nějak mizí si toho začnete všímat nějak více. Taky jsem v žádném seriálu asi neviděl tolik falešných smrtí jako tady. Pokud se jedná spíše o hlavní postavy tak si můžete být jistí, že ta prostě neumře a to jí muže rozmetat klidně bomba. Jasně sem tam někdo umře doopravdy, ale protože tady umírá furt někdo tak to nemá na diváka prakticky, žádný dopad, a samozřejmě navíc umírají jenom vedlejší postavy. Kromě toho třetí série obsahuje neuvěřitelné množství "deux ex machina" děje, že mě to začalo docela vytáčet. Snad každý díl obsahuje děj ve smyslu, něco se posere, není žádné východisko a hle, na poslední chvíli se z prdele objeví nová postava/přístroj a vše je zachráněno. Ve třetí řadě se něco takového objeví prakticky v každém díle, dokonce bych řekl, že v rámci jednoho dílu i několikrát. Jo a ještě jedna věc která mě docela vytáčela byly emocionální momenty. V průběhu seriálu všichni podvedou úplně všechny, aby se nakonec zase sešli a donekonečna si vykládají jací jsou nejlepší přátelé a že si kryjí záda. Kdyby tohle z každého dílu vystříhali tak ty díly mají vždy tak o 5 minut méně. Abych to shrnul, doporučuji první sérii hlavně kvůli nápadu a humoru, další série jedou spíše na setrvačnosti a například já jsem poslední sérii dokoukal už ve zrychleném režimu přehrávače. Přestože mě to bavilo asi mi nevadí, že to třetí sérií skončilo poměrně neuzavřeně, protože si myslím, že by další série jely v klesajícím duchu a zmítaly se v patosu.

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022) 

Za poslední období rozhodně jedna z lepších Marvelovek, byť rozhodně není bezchybná. Už delší dobu ale vím, že mě baví více spíše civilnější kousky z Marvel série kde jde víceméně o lidi a ne o planetu, vesmír, multivesmír. Problém je v tom, že s tím megalomanstvím se člověk prostě hodně těžce ztotožní a ta hrozba pak vlastně není až tak silná. Nový Dr. Strange je každopádně zajímavým filmem, který je pojat zase o maličko jinak a u kterého mi hrozně seděl vizuál. Příběh je vlastně taky vcelku v pohodě, i když těch MacGuffinů tam bylo docela hodně a motivace hlavního záporáka pro mě nebyla zcela dostatečná. Každopádně doporučuji před filmem vidět seriál Wandavision.

plakát

Nečum na mě show (2021) (pořad) odpad!

Viděl jsem všehovšudy část jednoho dílu a přestože si uvědomuji, že to není zcela objektivní hodnocení, občas fakt cítíte, že tohle fakt ne. Cítil jsem se trapně, že na něco takového koukám a cítil jsem se trapně i za hosta.

plakát

Krotitelé duchů: Odkaz (2021) 

Víc než cokoli jiného je Ghostbusters: Afrelife solidně natočený fanservis. Příjemná rodinná podívaná plná odkazů na první krotitele je něco po čem fanoušci skutečně křičí už dlouho. To je ale zároveň ten největší problém. Prvně se film nese na haldě moderních klišé. Kopírují se tady Stranger Things kdy hlavním hybatelem děje jsou děti, kterým se děje halda náhodných věcí, které je navíc vůbec nevyvedou z míry. Hmm není to špatné, ale není to to co bych si od krotitelů duchů přál. Vlastně je to jenom takové nostalgické pomrkání na všechny fanoušky které hodně vychází z prvního dílu a dost výrazně ho vykrádá a rebootuje. Bohužel to dělá mnohem méně epicky a závěr tak působí hrozně trapně a levně. Mnohem radši bych byl, kdyby autoři sáhli po originálním příběhu. To co v původním filmu dobře fungovalo tady nedává vůbec smysl. Například miniatury Marshmallow Mana jsou tak trochu WTF, které zde jsou jenom kvůli odkazu, ale logiku v tom nehledejte. Tak je to bohužel s celým filmem. Kouká se na to dobře, ale má to haldu těch momentů kde se ptáte proč? Původní dualogie tímto překonána není a i když se na původní filmy vždycky rád podívám, tak na tento díl maximálně když poběží v televizi a já půjdu náhodou kolem. Každopádně je to mnohem mnohem a mnohem lepší než ten zrůdný reboot z roku 2016.

plakát

Kingsman: První mise (2021) 

Možná to nebude úplně objektivní v žánru dobrodružného akčního blockbusteru, ale zde jsem se rozhodl hodnotit v rámci série jako takové. První díl byla zábavná akční komedie, kterou nikdo nečekal, s s řadou překvapivých záběrů a nekompromisní akce. Dvojka v tom chtěla pokračovat, tak se stala akčnější  a šílenější, ale o to horší a nedotažená, přesto docela zábavné. A trojka, mno to už je pouze odkaz vyčpělé slávy. Kouká se na to ještě docela dobře, člověka to zabaví, ale vizuální orgie plné nápaditých akčních scén to už fakt není. Připouštím jeden zvrat byl vcelku překvapivý, ale tím to tak trochu končí. Navíc struktura filmu je rozdělená na jednotlivé poloviny. Zatímco první má aspoň zajímavého záporáka, tak ta druhá už jede jenom v setrvačnosti. Motivy nejsou jasné ani to kde se vzal ten ohromný vliv hlavního padoucha. Akce asi ujde, ale je to těžká chaotická rutina, kterou dneska točí kde kdo. Za mě rozhodně nemá smysl tenhle film vidět víc než jednou a zapomenout. Každopádně doufám, že Matthew Vaughn zkusí zase něco dalšího a k této látce se už vracet nebude. První díly s menším rozpočtem, menším očekáváním a o to větším překvapením mu jdou bravůrně, o pokračováních bych se to bál tvrdit.

plakát

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál) 

Po SG1 jsem ihned navázal na SGA a musím říci, že ačkoli kouzlo je zde stále, tak přecijenom trochu menší. Nové postavy nejsou nejhorší, ale už tu byl lepší team. Zasazení do nové galaxie na nejvyspělejší technologickou základnu má za následek to, že o dobrodružství z objevování tady už nejde. SGA je mnohem více akční záležitost, už se neprozkoumává galaxie kvůli technologiím, ale hlavně kvůli obraně proti nepříteli. Je to stále zábava, ale nakonec se ty příběhy začaly dost opakovat. Někdo s někým uzavře spojenectví, aby ho nakonec podrazil, pak dojde k dvojitemu podrazu a následně se o 5 dílů dále děje to samé, ať už s původními protgonisty, nebo v novém koktejlu. Zábava to je, ale jak říkám, to kouzlo je menší. Poslední věcí je taková lehká nevyváženost týmu. Sheppard je fajn postava, ale je jasné, že bez Rodneyho by 95% všech věcí dopadlo hodně blbě a Teyla s Rononem ti snad jenom doplňují partu. Problém je v tom, že tým není různorodý jako v SG1, ale tvoří ho 3 vojáci (kteří mají dost podobné schopnosti) a jeden vědec. Seriál je každopádně nadprůměrným scifi počinem a lítost lze vidět pouze v neukončeném ději.

plakát

Spider-Man: Bez domova (2021) 

Velké překvapení, nečekal jsem od toho nic než popkornový Marvel blockubster, ale dostal jsem vlastně docela něco jiného. Hrozně se mi líbil koncept příběhu, který nebyl jenom o tom, že superhrdina jde proti padouchovi, tenhle příběh měl trochu jinou strukturu. Jenom nevím jak si mám úplně vykládat ten závěr, těch paradoxů kterým u Marvelu momentálně nerozumím je už celá řada.

plakát

Star Trek: Lower Decks (2020) (seriál) 

Moc jsem tomu nevěřil, ale Lower Decs je překvapivě dobrý a jede si to dost podobnou vlnu jako Next Generations. Asi bych si nalhával, kdybych řekl, že se mi vše líbí. Některé známé věci si to dost výrazně upravuje, ale povětšinou to vcelku jde. Jasné je potřeba brát trochu v potaz to, že se jedná o komediálně laděný seriál s některými scénami přitaženými za vlasy (které mě sem tam štvou taky), ale jinak bez problémů.

Ovládací panel
15 bodů

Reklama

Reklama