Cry_Wolf (2005)

Celkově vzato docela nuda. Usínalo se mi u toho dokonce několikrát dobře, dokoukal jsem to asi napotřetí. Pokud by se mě, ale někdo zeptal na děj musel bych na to kouknout znovu, nepamatuji si vůbec nic. Jako nudný večerníček ucházející.

Oheň v oblacích (1993)

Na mě asi příliš dlouhá stopáž, ve které se autoři snažili vykreslit psychologické rozložení jednotlivých hrdinů. Nutno podotknout, že neúspěšně. Výsledkem je dokonalá plytká nuda.

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

První díl myl hovadina a druhý je na tom poměrně stejně. Akční scény popírají fyzikální zákony a dialogy nedávají jediný smysl. Smůla, že tuto pohromu nedokáže zachránit ani Willis, je tam víceméně jenom do počtu a aby nalákal hromadu lidí do kina. Ve výsledku mě dvojka bavila o trošku víc než jednička, ale s klidným srdcem film ani tak doporučit nelze.

Lesní duch (2013)

Původní Evil Dead (myšleno první díl) se taky snažil tvářit vážně, ale tento remake jde na to úplně jinak. Sází se na 100% vážnost a veškeré komické prvky které z původní trilogie udělaly vyloženě kultovní záležitost jsou pryč. Představený film se tak řadí do skupiny poměrně obyčejných hororů které poslední dobou brázdí filmový svět. Sazí se zde naopak na zaskočení a hektolitry krve. Film jako takový není špatný, ale značku Evil Dead si nezaslouží. Navíc mi trochu kazil dojem z filmu ty neustálé odkazy na původní film (například motorová pila), což je u této značky pochopitelné, ale ve výsledku jsou ty odkazy naprosto zbytečné a fanouška série spíše odradí. Jinak lze film doporučit jako takový klasický hororový flák bez nějaké výrazné známky originality.

Mocný vládce Oz (2013)

Film The Wizard of Oz z roku 1939 považuji za jeden ze základních fantasy filmů. Za svůj život jsem ho viděl v televizi asi 2x a přesto si z něj vybavuji některé ikonické scény. A to je přesně ten rozdíl mezi ním a tímto filmem. Za týden nebudu mít ponětí o tom co se v tomto filmu dělo. Samotnou zemi ve které se film odehrává mám svým způsobem asi dokonce raději než třeba říši divů z Alenky, ale její potenciál je v tomto filmu naprosto nevyužit. Jestli jsem to ale pochopil správně tak tento film je vlastně prequelem filmu z roku 1939, smutné je, že mu nesahá ani po kotníky. Příběhově je to jaksi strašně prázdné a nejzajímavější na celém filmu bylo vlastně úvodních asi 10-15 minut. Mimochodem v těchto úvodních scénách hraje i Zach Braff a upřímně řečeno jsou to jediné scény z celého filmu kde jakž takž funguje humor. Nevím jak to Zach dělá, ale u něj mi stačí, když se na vás podívá svým pokřiveným pohledem a hned se řežu smíchy, asi v něm pořád vidím Doriana ze Scrubs. Každopádně ve zbytku filmu humor nefunguje vůbec a vlastně se smrskne pouze na pitvoření hlavních hrdinů. Mimochodem James Franco a jeho pokřivený úsměv mi šel skutečně na nervy, nevím jestli vstával levou nohou, ale tahle role mu vyloženě nesedla. Ženské obsazení je na tom rozhodně lépe. Když už jsme u těch ženských rolí, jediné co mi vadilo byla zelená čarodějnice, tu maskéři rozhodně nezvládli. Jasně chápu, že měla být vyobrazena jako klasická čarodějnice z pohádek, ale v tomhle filmu je ta maska vyloženě hnusná. Jinak na zkouknutí film doporučuji, ale jde o promarněnou šanci, raději šáhněte po již zmiňovaném originálu. Za mě něco mezi dvěmi a třemi hvězdami.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Původní Silent Hill považuji za docela solidní fantasy hororovou podívanou, není tedy divu, že jsem se na pokračování těšil. Nebudu to natahovat a rovnou řeknu, že zklamalo. Nevím proč si tvůrci nevzali inspiraci ze samotných her, ale místo toho nám nabídli příběhově nesourodou a hrozně nelogickou slátaninu. Hlavní hrdina potká mladíka, zakoukají se do sebe a po pěti minutách jsou pro sebe ochotni zabíjet a měnit svá životní přesvědčení. Tahových momentů je ve filmu bohužel mnoho a celkově to nedává smysl. Jasně samotný Silent Hill je poměrně bizardní místo ve kterém smysl v navazujících scénách hledat ani nejde, ale čeho je moc toho je příliš. Škoda do tohoto ponurého městečka ve kterém prší popel bych se rád i několikrát vrátil. Bohužel se bojím, že že tento film tuhle značku definitivně pohřbil, samotné hry už dnes takovou sílu taky nemají. Mno uvidíme.

Bunkr (2001)

Na film Bunker jsem narazil v momentě když jsem začal mít chuť na něco ve stylu Dead Snow. Co o tom vlastně říci, Dead Snow mě svou jednoduchostí bavil, Bunker ani ne. Rozhodně bych tento film nepřirovnával k Blair Witch, podobnost v tom nevidím. Čeho jsem si ale všiml, byla ta spousta nudy. Ani ten závěr mi toho moc nedal. Nevím jednoduše nebavilo.

88:88 (2011)

Film jsem viděl asi hodinu po dokoukání filmu Dark Skies, takže jsem vysvětlení ani nepotřeboval a bylo mi úplně jasné o co tady vlastně jde. Nicméně tenhle kraťas vám neřekne vůbec nic ani v průběhu a ani na závěr. Jde pouze o jednu jedinou scénu kterou bych si představil v nějakém delším filmu, ale nic víc. Závěr vás potom o to více zklame protože ani on nepřináší tolik kýžené rozuzlení. Jinak natočeno je to pěkně.

Temné nebe (2013)

Dark Skies vlastně není vúbec sci fi horor, je to naprosto klasická tuctová duchařina. To že návštěvníkům někdo říká mimozemšťané, někdo jim říká duchové a někdo zase úplně jinak je jedna věc, to že je film jinak naprosto tuctovou žánrovkou je věc druhá. Tady vás prostě nepřekvapí vůbec nic příběh je prostě průhledný a v momentě kdy odhadnete o co vlastně mimozemšťanům jde tak zbytek děje prostě odhadnete.

Yamakasi (2001)

Parkour je fajn, ale filmy o parkouru už ani moc ne. Povětšinou se jedná vždy o prvoplánově natočené filmy které toho moc neřeknou. Jasně fintičky jsou na oko líbivé ale příběhově to drhne. Nějak jsem nepochytil ani ten motiv hlavních hrdinů kdy jsou ochotni se prostě a jednoduše nechat zastřelit když to šlo všechno zařídit úplně jinak. Mimochodem stupidnější policisty než jsou v tomto filmu se hledá dost obtížně.