Hanebný pancharti (2009)

Výborná konverzační komedie, která na poli historické fikce asi bude dlouho zářit. Jen jsem čekal víc eskapád panchartů, ale i tak se mi to líbilo, přestože s realitou to nemělo společného vůbec nic.

Norimberk (2000) (TV film)

Výborné konverzační drama na kterém mi hodně vadila snad jen romantická zápletka. Jinak na televizní film opravdu výborné.

Symptom Pandorum (2009)

Líbilo se mi to a to hodně. Atmosféra, tech stránka, proste skoro všechno jenom ten konec jsem moc nepobral.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Ja nevim co se všem tady tak nelíbí. Pro mě stargate pravě přestal být zajímavý tím, že to byla samá legrace a nakonec to vyznělo strašně infantilně. Tohle sází na jinou notu, hlavně na reálnost. Tím že to schytal humor, a přitvrdilo se na vážnosti to u mě jenom získálo. Jak SG1 tak SGA jsem nebyl kvůli příišné "měkotě" a příběhům jako z pohádky schopen dokoukat. Zato z SGU se klube slušně vypadající seriál bez klasického schématu - Jdi vybij půl planety a zachraň vesmír. Jo a zapoměl bych na postavy, které jsou opravdu výborné, mají své problémy a názory, nejsou jako z knížky: Instantni hrdina. Po dalších a dalších dílech se mi tento seriál líbí čím dál víc, jde o opravdu dospělou sci fi zábavu.

500 dní se Summer (2009)

Vytecna netypicka romanticka komedie a to na tenhle zanr casto nekoukam.

Ted a spol. (2009) (seriál)

Vyborne pribehy, vyborne postavy, vyborny humor, vyborna zapleta a celkove vynikajici sitcom.

Atentát na střední (2008)

Tohle se mi fakt hodně líbilo, ten nádech klasických kriminálek z 60. let ve spojení s komedií je proste úžasný nápad. Tleskám bavil jsem se minimálně stejně dobře jako smál.

Ils (2006)

Hodně efektní horůrek a parádní konec. Je to sice klasické téma, ale není to pojato tak komerčně jako kdejaký rádoby americký horor, který si zakládá na stoprocentním sexismu a nechutnosti. Pár výhrad bych k tomu měl, páč likvidace a znovuoživení padouchů šla hodně mimo mě, ale i tak parádní podívaná.

Babel (2006)

Mohl bych zmínit všechny superlativy které na adresu tohoto filmu již zmíněny byly. Já to ale neudělám, halvně proto, že bych se opakoval. Zmíním jenom důvod proč tomu nedám plné hodnocení. Tři příběhy byly opravdu výborné a nejvíc se mi asi lívil ten s mexickou chůvou. Bohužel jeden příběh byl natolik špatný, že jsem muse z hodnocení slevit, jistě tušíte o čem mluvím, příběh o docela slušně pošahané japonské hluchoněmé dívce mě teda dvakrát nezaujal a v celém kontextu vyznívá pouze jako něco navíc. Opravdu nevím kde se tenhle příběh jinak v takhle výborném filmu objevil.

Dvanáct (2007)

Výborný ruský remake jednoho z nejlepších filmů všech dob. Mohlo by se zdát, že překonat dokonalé nelze, s čímž se dá i tohohle filmu počítat, 12 totiž bude vždycky až druhým v řadě. Přesto 12 dělá svému předchůdci minimálně dobrého dvojníka. On tenhle film je totiž oproti originálu pojat úplně jinak, originál se nezabývá opravdovou vinou či nevinou mladíka a tak můžete i po skončení filmu spekulovat zda rozhodnutí bylo správně či nikoli, čímž si ten film vytvořil punc geniality. 12 nám oproti tomu dá jasnou odpověď na tuto otázku, ale dělá to v podobném tajemném duchu takže nejste o nic ochuzeni. Trošku se mi nezdál úplný závěr filmu, který si nechal jakýsi otevřený konec pro případné pokračování, k čemuž doufám budou mít bratři rusové dostatek soudnosti a nikdy nevznikne. Jinak jsem nadmíru spokojen, film je plný emocí jak už dvanácti porotců, či samotného mladíka v prostřizích. Vizuální styl se mi velice líbil a herecké výkony musím opravdu pochválit. O hudbě která neskutečně podkresluje atmosféru se není třeba příliš zmiňovat. Opravdu velice dobrý filmový zážitek který můžu jen doporučit.