Bůh odpouští, já ne! (1967)

Ani ne tak moc komedie, presto docela slusny western. Po Trumfovem esu sice patrny upadek, ale i tak jeste vyborny film, z dob kdy duo Spancer Hill jeste netocili strestene komedie, ale brali sve herectvi aspon castecne vazne cimz u me jen ziskava. Me se to libilo i kdyz dej nepatril mezi nejpropracovanejsi.

Divoká banda (1969)

Zajimave pojaty western v dobach kdy zapad uz nebyl jenom zapad.

Pomsta šprtů (1984)

Rekl bych, ze jde o praotce vsech prcicek a ruznych teen komedii. A jako praotec si vede vskutku skvele a neni to az tak 100% fekalni humor jako v nasledovnicich. Tenhle film vsazi i na osvedcene gagy a na normaln vtipy v ramci slusnosti. Za puritana se nepovyazuju ale novejsi vtipy treba sperma ve vlasech mi rozhodne vtipne neprijdou. A na jednu hlasku z tohohle filmu asi nezapomenu: A:"Co cumis?" B:"Az budu mit misto oci syrecky budu na tebe smrdet blbecku". Mimochodem Curtis Armstrong hraje opravdu satanistickou postavu Boogera jen vylez na platno tak jsem se chlamal.

Pařba ve Vegas (2009)

At si rika kdo chce co chce tohle byla neskutecna jizda. Chci taky do Vegas.

Fm (2009) (seriál)

Nahrada za It Crowd to vskutku neni ale hlaska pada za hlaskou a tvurci si evidentne nebrali servitky z niceho. Je to vazne surove a na sitcom se tu slusne nadava a hazou se pomerne neslusne hlasky. Ale o to je to lepsi. Nektere hlasky jsou fakt paradni. Vylozene doporucuji. Jo a jeste bych zminil hudbu a hlavne kapely co v kazdem dile hrajou vetsinu jich znam a libi se mi takze jenom chvalim.

Poslední dům nalevo (2009)

Uzasny thriller a horor v jednom. Zadna zahada se nekona o co pude uz prokouknete asi po deseri minutach nekteri i rychleji. O pruhlednosti deje ale mluvit nelze. Tohle stavi na necem uplne jinem a to at uz velice slusnych hereckych vykonech, docela inteligentnich dialozich ale hlavne na emocich. Vse je totiz tak neuveritelne realisticke, ze se clovek dokaze vcitit do role a premysli co by v dane situaci delal sam. Navic je nam vse servirovano na pomerne dobre rezisersky zvladnutem podnose. Kapitolu samo o sobe tvori nasili ktere pusobi velice naturalisticky a to hlavne protoze hrdinove pouzivaji to co maji po ruce, jednaji v afektu a moc nad ciny nepremysli coz je presne chovani ktere by clovek v dane situaci ocekaval. A potom jedno velke plus je hlavne to, ze konene se ukazal zase nejaky poradny horor kdy zaporaci nejsou neznicitelni, ani zmutovana monstra kterym kdyz uriznete 3 koncetiny tak se chovaji jakoby nic. Zaporaci jsou vykresleni jako zranitelni lide cimz jenom tohle u me ziska o hvezdu navic.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Asi jenom o chlup lepší než Ark Of Truth. Příběh ovšem taky není zrovna na cely film, spíše jenom na seriálový dvoudil a v podstatě se to od seriálu nijak neliší. Ještě bych spoměl časové paradoxy, protože těch je tu až až. A příběh dvakrát logikou taky neoplývá. EDIT 19.12.2021. Po delší době, a hlavně po zhlédnutí celého seriálu SG1, jsem si dal repete a musím říci, že jako zakončení seriálu ten film funguje docela dobře. Objeví se všechny důležité postavy seriálu, zápletka je sice děravá, ale docela poutavá. Příběh ukazuje realitu ve smyslu, co by, kdyby a hrdinové jsou stavěni do trochu jiné role než obvykle. Rozhodně důstojné zakončení seriálu a s hrdiny, které si tento seriál zasloužil.

Eurotrip (2004)

Pro me osobne nevsedne vtipna a zabavna teen komedie. Dokazu si predstavit lidi kterym prijde spatna a dokonce urazliva. Precijenom ukazuje vse typicke pro kazdy narod. Anglicany jako totalni nacionalisty, nizozemce jako sexuchtive maniaky a mnoho dalsiho (o Slovacich radeji nemluve). Ale o tom to podle me je delat si legraci sama ze sebe a nejlepe z toho co je komu typicke. Jasne neni to zadna intelektualni zabava spise takova zabavna taskarice, ale uprimne si rekneme ze az na vyjimky by bylo prima takovou cestu zazit. Pro me to byl kazdopadne vyborny komedialni zazitek ktery jsem videl vicekrate a u ktereho jsem se i pro jeho stupiditu (precijenom je to stoprocentni teen komedie se vsim co k tomu patri) bavil nadmiru vyborne. A musim ocenit i jistou originalitu ktere v tomto zanru rozhodne nebyva moc.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Jeden z nejlepsich animovanych Disney serialu meho mladi. Bohuzel pouze mladi kdyz jsem na to koukal nedavno prislo mi to svou jednoduchosti az prilis vlazne nicmene urcite presto velice kvalitni serial.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Klasika memo mladi, na tohle budou decka koukat jeste i za x let.