WandaVision (2021) (seriál)

Nečekal jsem nic a přesto z toho něco bylo. Wandavision spíš než cokoli jiného pouze rozšiřuje Marvel universum (respektive jednu postavu Scarlet Witch). Bylo to nutné, mno nejspíše ani ne,ale je jasné, že na pochopení dalších dilmů už bude potřeba trochu znát i příběhy sriálů což do teď potřeba nebylo - Agents of S.H.I.E.L.D., Agent Carter a cokoli z dílny Netflixu stojí trochu mimo hlavní dění). Marvel v tomto seriálu taky trochu zariskoval a evidentně experimentuje s novým žánrem a to hlavně první díly které mnohé můžou klidně odradit. Každopádně postavy jsou vybrány dobře a natočeno je to standardně Marvelácky kvalitně. Příběh zaujme a po stránce odkrývání a dění má jednoznačně stoupající tendenci. Zamrzí sna jenom nejspíše budoucí nevyužití Evana Peterse. Pokud k této jednohubce budete přistupovat přesně tím, že to jenom rozšiřuje universum budete se bavit. Třináct cca 30 minutových dílů není mnoho a dá se to zkouknout za poměrně krátkou dobu. Hlavní nevýhodu ale vnímám ve znovu koukatelnosti, podle mě to uvidíte jednou a nemáte důvod si to někdy pustit znova.

The Punisher (2017) (seriál)

O komiksovém Punisherovi toho vím vlastně hodně málo, takže do tohoto díla jsem vstoupil zcela neposkvrněn (teda pravda předešlé filmy jsem viděl všechny). Prvně je třeba říci, že toto není komiks v pravém slova smyslu, je to prostě akční drama s poměrně uvěřitelným antihrdinou. Žádné nadpřirozeno ani technologii z vesmíru nečekejte, Punisher rozdává rány, ale snad ještě více jich dostává. Je tedy cítit, že že je to vlastně jenom hodně nasraný člověk, který se ničeho neštítí, ale je připraven na následky. Jediné nadpřirozeno tedy tkví v tom, že toho Frank vydrží opravdu hodně a nějakým zázrakem vše přežije. Z tohoto hlediska je tedy na pováženou toto označovat za komiksovou adaptaci která je ze stejné stáje ze které vzešel Iron Man nebo Spider Man. Prostě se připravte na drsnou podívanou bez kompromisů. Zápletka (minimálně první řady) je skutečně dobrá, o zvraty a léčky není nouze, krev teče proudem a rány lítají. Kouká se na to sakra dobře a v 13 dílech není ani moc prostor na prostoje. Navíc postavy jsou vybrány perfektně s vlastními motivy a cíli. Po první řadě tedy rozumné čtyři hvězdy. Bohužel druhá řada ztratí na údernosti, osobně cítím nižší rozpočet, příběh už není tak spletitý, mnohem více se hraje na dialogy a emoce a i když to možná trochu víc prohlubuje charaktery postav, jednoznačně to Punisherovi škodí (v tomto chtělo trochu ubrat). Problém je taky v záporácích. Hlavní záporák se vlastně nezměnil, jen se z něj stal maniak (navíc chápu negativa k jeho vzhledu, protože se komiksové předloze nepodobá vůbec a bohužel vzhled je jednou z hnacích motivů tohoto záporáka což je docela směšné vzhledem k tomu jak je docela slušně "opraven"). Sekundární záporák, vlastně ani není záporák v pravém slova smyslu. Přestože mě osobně přišel zajímavější než ten hlavní a dalo by se kolem něj vybudovat celý hlavní příběh, působí tak trochu navíc a vyplňují se jim hluché momenty. Sečteno podtrženo takový průměr, takže ve výsledku čtyři hvězdy neměním, ale jsou to slabší čtyři hvězdy, které snižuje právě druhá řada.

Alice in Borderland (2020) (seriál)

Je to japonské a jako takové je potřeba si zvyknout na styl vyprávění. Nakonec to člověk překousne a baví se docela dobře, problém jsou ale naprosto nelogické poslední tři díly, které to srazí hrozně dolů. Každopádně nápad a nečekané momenty ze začátku série jsou rozhodně fajn. Co zde ovšem naprosto extrémně nefunguje jsou emocionální momenty. (Hodnocena první série)

Mistrovská úroveň (2020)

Možná je moje hodnocení trochu přehnané, ale už dlouho jsem se u akčního béčka takhle nebavil. A to je vlastně přesně co to je, je to akční béčko nic víc. Dobře zahrané, rychle to odsýpá a akce je tu přehršel. Rozhodně jsem se nenudil naopak mě to hodně pobavilo.

Enola Holmesová (2020)

Je to blbina a rodinná oddechovka. Herecké výkony přiměřené žánru. Člověk se nenudí ale je to tak na nedělní odpoledne.

Yesterday (2019)

Příjemná odlehčená civilní komedie, která odpovídá na zajímavou otázku jak by člověk naložil se znalostmi, které nikdo jiný na světě nemá. Na druhou stranu je třeba říci, že příběh je předvídatelný docela dost.

Případ Sloane (2016)

Mohl bych komentovat to co řekli již jiní přede mnou. Jedná se o napínavé drama plné dobrých hereckých výkonů, ale co jsem rozhodně nepobral byla ta hlavní motivace, což je vlastně jediná velká vráska na čele.

Odříznutí (2018)

Celou dobu velké nadšení. Opravdu napínavý thriller, ale čím blíž jsme konci filmu tím více nelogičností a posledních pár minut to vyloženě ještě trochu ubíjí.

Aladin (2019)

Je to zdařle natočeno, ale i tak je to hrozná nuda. Po pravdě řečeno jsem to dokoukal jenom kvůlitomu, že jsem čekal, že se Guy Ritchie trochu předvede, ale to od něj jenom těžká rutinní práce. Jako rodinný film to asi obstojí, jinak se unudíte k smrti.

Neviditelný (2020)

Tak blbé na tom je to, že samotný název filmu je značný spoiler, takže vlastně celý film je jenom o formě terroru nikoli o mystery jak by to asi udělal. Jinak si to atmosféru buduje sakra dobře a i ty herecké výkony mi tam vcelku seděly.