Nerdik

Nerdik

1 bod

• 25.2.2016  00:03
    Řachanda (2016)

Příjemné překvapení. Nic jsem nečekal a o to víc jsem byl potěšen. Skvělá kamera, pohodová hudba, nápady, vtip, něco mezi českou pohádkou, Avatarem a Shrekem. Líbilo se mi to. Místy lehce vachrlatý scénář drželi vynikající herci, s výjimkou paní Bezouškové (královna), jejímuž obsazení nerozumím. U Ládi Polívky škoda jednotvárného přehrávání, které pro mě bylo lehce přes hranu. Nicméně lidé se bavili. ****

• 6.1.2016  09:00
    Kam s ním? (2015)

Nic hlubokomyslného, vlastně docela kravina, ale pobavila. Jeden z nejlepších filmečků na 48 hours film project Prague 2015 ;-) Za dva dny, slušný výkon.

• 12.10.2013  02:43
    L. H. (studentský film) (2013)

Na studentský film velice dobře vystavěné, zábavné a svěží! :-) Co se "hoven" týče, bylo s nimi zacházeno se vkusem a rozhodně nepohorší. Kupodivu jsem byl tedy i přes skeptická očekávání výsledkem velice potěšen. Tvůrcům přeji hodně úspěchů v další tvorbě!

• 3.10.2013  11:22
    Podoba lásky (studentský film) (2013)

Nejspíš zcela neobjektivně, ale přeci PĚT HVĚZD. Jako fanoušek tvůrců jsem byl nadšený. Podoba lásky je film vymykající se veškeré současné produkci. Je to milé, lehké, poetické dílko, které vás nutí celých 23 minut se jemně usmívat. Byl jsem naprosto konsternován technickými kvalitami filmu, hereckými výkony, bravurní výstavbou jednoduché zápletky a vlastně tak nějak vším dohromady. Rovněž obdivuji odvahu, pustit se do dobového filmu, který navíc dopadl i ve studentských podmínkách nadmíru dobře. Mám-li být kritický, malinko mi vadila pokulhávající expozice, kterou však další dvě třetiny filmu naprosto vytáhly. Držím palce celému štábu v další tvorbě a doufám, že nám Matěj Balcar zase brzy něco přinese. Takovéhle filmy dneska chybí! :-) 90%

• 28.3.2013  08:04

Vůbec to není špatné. Zkrátka jednoduchá, nenáročná a milá komedie s mírou vkusu a krásnýma babama :)

• 18.1.2013  01:00

Oskara pro DiCapria? Asi se nedočkáme, ale dle mého by si ho zasloužil. Jinak perfektní film s hláškami, hudbou, herci, atmosférou, dialogy, zkrátka klenot jak má být. Snad škoda dvou konců, kdy film působí poněkud nastaveně. Nicméně, nuda to rozhodně není. :)

• 29.12.2012  00:27
    Podivný flám (studentský film) (2012)

Po Marnosti nade vše, které jsem dík sympatiím k tvůrcům a jejich odvaze realizovat něco tak marného dal plný počet, jsem byl zvědav s čím tvůrci přijdou tentokrát. Po shlédnutí Podivného flámu jsem byl zaskočen, jak moc filmařský um Balcarových poskočil. Velmi se mi líbila kamera, pochopil jsem, že to točil někdo jiný, než minulý film, a pak jednoznačně oceňuji perfektní scénář, který tu někteří neprávem haní. Je vypointovaný, vtipný, nenudí a že pracuje s upíři tématikou není vůbec na škodu, ba naopak. Má fór a o upírech vůbec není. Je to jen jakési zkrášlení, které v podstatě vážné tématice dodává lehkost. Líbí se mi, že film má určité poselství a zároveň si sám ze sebe dělá legraci. Je to dost rafinované. V porovnání s českými studentskými filmy, co jsem měl možnost v poslední době vidět, jde o jeden z nejzajímavějších a nejoriginálnějších filmečků, který je hlavně schůdný i pro běžné diváky. Možná škoda, že se režisér pustil do takového hereckého sousta, protože konkurovat hvězdě, jako je Oldřich Navrátil, prostě bez zkušeností nejde. Nicméně oceňuji snahu a jsem opravdu moc zvědavý, co nás od pana Balcara čeká příště....:) 90%

• 29.12.2012  00:17

Perfektní stylová žánrovka. Nerozumím kritice s prozrazením vraha na začátku. Kdo v případu jede jsem až do konce nebyl sto rozklíčovat a na napětí tento fakt vůbec neubral. Cruise jel svůj dobrý standart, který mě prostě od Top Gunu baví a nezkazí mi to ani že je mrňavej a scientolog. Velmi mile jsem byl překvapen půvabnou Rosamunde Pike, která s věkem zraje do krásy a má silné ženské charisma.

• 4.12.2012  13:36
    Evelyn (2002)

Nádherný a jemný film občas tlačící na pilu možná až moc. Na druhou stranu Pierce Brosnan to svými občasnými gagy, jako například při útěku před psi, skvěle vyrovnává. Na pět hvězd to asi není, ale dávám je za skvělou atmosféru, krásnou náladu, vynikající dětskou herečku a překvapivě skvělý výkon pana Brosnana, jež mě už po několikáté přesvědčil, že zvládne víc, než by se dalo čekat. Filmařsky to rovněž není k zahození a myslím si, že víc takových filmů, by v dnešní uspěchané době nebylo na škodu.

• 25.11.2012  23:40

Když vidím hodnocení tohoto filmu, je mi k pláči. Pseudoznalci z csfd zas jednou perlí a odepisují krásný film, který šikovně zaznamenává prostý život, který obsahuje humor, hloupost, trapnost, krásu, lásku i nenávist. nechápu, proč se mají filmy škatulkovat do žánrů, když jdou i krásně a přirozeně propojit, což se zde mistrně povedlo. Herecké výkony byly bravurní, režie slušná a proklínaný scénář velmi chytrý a zároveň pravdivý. Nejsem žena ani zoufalý romantik, ale musím dát pět hvězd, protože ten film je tady nedoceněn!

• 25.11.2012  23:35
    Tramvaj (2012)

Vynikající! Má to šmrnc, vtip i výpovědní hodnotu. Je to správně uhozený, výtvarně krásný a přitom to nesklouzává do trapnosti. Rovněž se mi líbí výběr hudby a celkové "české" vyznění i přes francouzskou koprodukci. Chválím především režisérku, Negativ a Aerofilms, že tohle podporují. jen tak dál :)

• 28.9.2012  09:51
    Bastardi 3 (2012)

Otevřeně říkám, že jsem proti veřejnému lynčování jakýchkoliv lidí a tudíž i filmařů. Všichni tu nadávají na Magnuska jako nácka, ale sami dělají totéž. Tohle je přátelé hon na čarodějnice a veřejné lynčování, tak trochu zklidněte hormon. Jsme na filmovém webu, který slouží divákům pro radost a sdílení zážitků, ne vybíjení si svých problémů přes chudáky, kterým nebylo dáno. Jestli se vám něco nelíbí, zdělte to kultivovaně a případně se s tím snažte něco udělat, ale jak můžete chtít po někom filmy na úrovní, když ji velká většina z vás sama nemá?! Za sebe rovněž říkám, že pan Magnusek a přátelé táhne českou kinematografii bleskově dolů a zázračné případy typu Ondříčka, mají co dělat, aby situaci alespoň trochu odvraceli od absolutního dna. Jelikož jsem měl možnost nahlédnout, jak velký mistr pracuje, mohu otevřeně říct, že je to děs a s filmařinou to nemá vůbec co dělat. Jeho scénáře sou nahodilé, herectví lehce podprůměrné (zas takový skandál, to ale není) a myšlenka a zpracování otřesné, hodné amatérského videofilmu. Nadruhou stranu pan Magnusek činí, co miluje a má na toprávo. Zamezit tak jeho "tažení" a řádění na poli českých kin tak můžeme leda s peticí unii filmových distributorů, nebo nenavštěvováním stránek jeho filmů a absolutním ignorem. Toho se ale obávám my Češi nejsme schopni, protože si vždycky rádi "kopnem" do chudáka a děláme tak nevědomky Magnuskovi špatnou, ale stále užitečnou reklamu. Omlouvám se, jestli sem zbytečně prudil, ale jen vyjadřuji myšlenky, co mě trápí. Magnuskovi říkám rovněž stop, alespoň v rovině, kde je dnes, ale vám, co ho osočují špeku a prase, říkám totéž. mějte osobní kulturu a pak ji můžete chtít po dalších!

• 28.9.2012  09:35
    Ve stínu (2012)

Nemohu se zbavit dojmu, že jde o nejlepší český film posledních let. Samozřejmě se těžko srovnává s Okresním přeborem, který je úplně jiného ražení, nicméně co se týče filmové řeči, herců, tahu, atmosféry, vyznění a mého následného pocitu, musím říct, že spolu s Habermannovým mlýnem, avšak v tomto případě ještě o něco víc, jde o poklad naší kinematografie. Smutným faktem zůstává, že Češi snad neumí natočit poutavé drama ze současnosti, ale to třeba jednou přijde. Za celý film jako celek snad poprvé dávám s absolutně čistým svědomím plný počet, protože ten film podle mě líp udělat nešlo. Před panem Ondříčkem smekám a rovněž i před panem Epsteinem, který se nemalou měrou zasloužil o vynikající scénář (csfd už by mělo začít uvádět scenáristy, tohle je opravdu hanba - vždyť na nich stojí filmy). Moc se přimlouvám za to, aby karikatury a obdoby typu Tomáše Magnuska, jenž špiní naší pověst nahradily projekty, když už ne tak silné, alespoň takhle dobře udělané. Pak budu chodit z kina hrdý na to, že jsem Čech. :)

• 5.4.2012  19:56
    Marnost nade vše (studentský film) (2012)

Zavřu-li oči a opomenu-li tu širokou škálu technických nedostatků, na které film samozřejmě trpí (srovnávám-li to s plně profesionálními díly), musím uznat, že se jedná o velice příjemnou a nenásilnou komedii, která se absolventům prvního ročníku filmové školy vcelku podařila. Nenudí, pobaví, zahřeje a naservíruje nám zas jednou něco jiného než zoufale realistické herecké výkony, na které jsme v poslední době v českém filmu zvyklí. Jako nejlepší bych ve filmu hodnotil scénář, hudbu a ústřední dvojici policistů Maxiána a Kopty, kteří dohromady skvěle fungovali. 75% s čistým svědomím...:)