Zaklínač (2019) (seriál)

Letopisy Narnie pro dospělé. Tak jsem to horko těžko dokoukal. Pro neznalce knižní předlohy, nebo her jako jsem já, je příběh podán nesrozumitelným stylem a věci se dají do pohybu až v epizodách 4,5,6, které jsou mimochodem z celé série nejlepším počinem. Zřejmě dám šanci ještě druhé sérii, ale v celku je mi putna kdy bude.

Ad Astra (2019)

Není to film pro každého, což se odrazí na hodnocení. Brad Pitt opět ukázal, že je herecký génius. Naprostá pecka, psychologická sci-fi, kterých je pomálu.

Krvavá nevěsta (2019)

Po dlouhý době jsem se u hororu bavil a i zasmál. Ne nadarmo pokud se tzv. hororová komedie povede, je to lepší, než sto dalších s tupoidními konci. Vše co film obsahuje už bylo viděno, přesto kombinace různých situací pěkně zapadá do sebe a rozhodně nenudí. Velmi příjemné překvapení.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Quentin Tarantino je pán. Brat Pitt je neskutečný a Leošek se snaží zdatně sekundovat. Ale pokud nevíte nic o historii postav a událostí které se v té době stali, nepochopíte ani prd v trenkách, který z vás vyjde a muže vás pěkně otrávit včetně vašeho okolí.

Joker (2019)

Nechtělo se mi do toho, vůbec nechtělo, těch komiksovejch sraček je už tolik, že i za 40 let života jsem toho tolik nevysral. Po čtrnácti dnech přemýšlení jestli si to mám pustit či ne jsem se rozhodl a hle správně. Viděl jsem psychologický thriller o nemocném člověku, odsunutého na okraj společnosti, který žije se svou narušenou matkou, která si jednou vrzla z taťkou Batmana a od tý doby jí ruplo v bedně. Je to mistrovské dílko o lidech kteří žijí mezi námi, jen s jedním rozdílem. Jmenuje se Joker.

Rambo: Poslední krev (2019)

John J. Rambo je zpět. A s velkou grácií a se vším co by jste od Ramba nečekali. Sly to pojal velmi rozumně a Rambo už není ten mladík co běhal po lese, nebo po džungli a rozsekal celé ruské komando. Je to důchodce i když v super formě a ten už ze skal do korun stromů skákat nebude. Tempo filmu odpovídá přesně věku, ve kterém se Johny nachází. Mladá generace tupohlavů, s degenerovanými mozky z digi efektů určitě nikdy nepochopí proč to Sylvouš takhle udělal. Nemůže to pochopit ani ten kdo nevyrostl v éře Rambů, Terminátorů a Conanů a Rockyho. Těm pánům totiž slečny a chlapci táhne na 75 let a určitě vás nebudou přesvědčovat o tom, že v tomhle věku poběžíte 15 km lesem na jeden nádech a s jedním zásobníkem sundáte celé Komando. Vidíme to i na konci filmu, kdy závěrečná krvavá sekvence je sestříhána ve velkém tempu, ale Rambo už nikde nepobíhá, jen pár vteřin čeká na svou oběť. Skláním se před majstštikem a důstojným zakončením epochy, která mě doprovázela od pádu železné opony až dodnes a bude mě doprovázet i nadále, až si pustím celou sérii kdykoliv se mi bude chtít.

American Horror Story - Poslední dívka (2019) (epizoda)

Průser a ještě větší průser, vlastně mega průser. Katastrofální zakončení série, šup sem, šup tam, hlavně to rychle uzavřít. Jak to parádně začalo, tak to opět debilně skončilo. Uvidím, ale možná to byla poslední série, které jsem věnoval čas. Ale zase, člověk za těch pár měsíců vychladne.

See - Plast (2019) (epizoda)

Díl opět v pomalejším tempu, ale mám rád ty slepecký souboje a hutnou atmosféru při nich. Přibyla nám tam další gorilka, takže jsme zase o jedno černý očko silnější. Jsem zvědav jak se bude vyvíjet postava královny v zajetí. I přes spousty úsměvných věcí, kdy si člověk řekne, sakra ta do toho kmene skočila, jako by viděla, mě to baví. Má to koule.

See - Řeka (2019) (epizoda)

Nehledejme logiku kde nemusíme, holky jsou upravený, no a co. Snad by jste se nechtěli koukat na samé obludy jako je královna. Škoda tentokrát odmítla modlitbu :). Ale vážně. Tempo o proti kulervoucí třetí epizodě výrazně zpomalilo, přesto naháněčka v řece měla super atmosféru. A královna má fakt silné psychické potíže, chtělo by to nějakého slepého Guru Járu.